facebook
Dobré ráno, je úterý 21.3.2023 a svátek slaví Radek

Sháníte nový kočárek? Zaměřte se i na jeho kolečka!


Ilustrační fotografie

Potřebujete-li koupit nový kočárek, musíte se zaměřit na celou řadu jednotlivostí, neboť pouze tak si pořídíte celek, jenž vám bude naprosto vyhovovat. Důležitou roli tedy hrají i jeho kolečka…


Jak vybrat vhodná kolečka na dětský kočárek?

Hned na úvod je třeba zmínit, že je aktuálně k dispozici pestrý sortiment dětských kočárků, které se liší v mnoha aspektech, a to včetně materiálu a velikosti koleček. Ač by se mohlo zdát, že na těchto vlastnostech tolik nezáleží, opak je pravdou.

Pokud totiž bydlíte na vesnici, anebo se chcete s kočárkem často vydávat do náročnějšího terénu, kolečka by měla být rozhodně větších rozměrů, a to ideálně nafukovací. K tomuto účelu by navíc měla odpovídat i mohutnost konstrukce kočárku.

V městském prostředí tyto vlastnosti nejsou tolik potřeba, naopak mohou být občas dokonce na škodu. Jezdíte-li totiž hromadnou dopravou, dětský kočárek musí být především lehký. A kolečka? Ve městě postačí menší a umělohmotná varianta.

To vše přitom samozřejmě platí nejen u jednomístných hlubokých, sportovních, kombinovaných i golfových kočárky, ale také pro kočárky pro dvojčata, které lze používat i v tom případě, že máte doma podobně staré sourozence.

Kočárky

Záleží i na počtu koleček? Rozhodně ano!

V tomto ohledu existují dva typy kočárků, a to trojkolky a čtyřkolky. Obě varianty přitom mají jisté výhody i nevýhody. U trojkolek potěší snadnější manipulace, která je ovšem na úkor stabilita a velikosti úložného prostoru. Čtyřkolky jsou tedy naopak stabilnější a vejde se do nich i větší nákup, zatímco s manipulací to bývá o něco horší. Rozhodující jsou tedy vaše preference.

Siamská dvojčata Siamská dvojčata

Jako siamská dvojčata označujeme jedince téhož pohlaví, kteří se vyvíjí v děloze matky jako jednovaječná dvojčata, ovšem s tím rozdílem, že jsou v některých partiích svých těl srostlí. Případy narození srostlých dvojčat se...

Jednovaječná dvojčata Jednovaječná dvojčata

Jednovaječnými dvojčaty označujeme takové jedince, kteří vznikají na začátku zárodečného vývoje rozdělením rýhující se zygoty na dvě části. Zygota je buňka, která vzniká splynutím samčího a samičího prvojádra, tedy vajíčka a...

Dvojvaječná dvojčata Dvojvaječná dvojčata

Dvojvaječná dvojčata vznikají oplozením dvou samostatných vajíček dvěma spermiemi v jednu chvíli. To znamená, že na rozdíl od jednovaječných dvojčat zde vznikají dvě samostatné zygoty, nikoliv jedna zygota, která se rozdělí.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka