facebook
Dobré odpoledne, je úterý 7.7.2020 a svátek slaví Nora

Sháníte nový kočárek? Zaměřte se i na jeho kolečka!


Ilustrační fotografie

Potřebujete-li koupit nový kočárek, musíte se zaměřit na celou řadu jednotlivostí, neboť pouze tak si pořídíte celek, jenž vám bude naprosto vyhovovat. Důležitou roli tedy hrají i jeho kolečka…


Jak vybrat vhodná kolečka na dětský kočárek?

Hned na úvod je třeba zmínit, že je aktuálně k dispozici pestrý sortiment dětských kočárků, které se liší v mnoha aspektech, a to včetně materiálu a velikosti koleček. Ač by se mohlo zdát, že na těchto vlastnostech tolik nezáleží, opak je pravdou.

Pokud totiž bydlíte na vesnici, anebo se chcete s kočárkem často vydávat do náročnějšího terénu, kolečka by měla být rozhodně větších rozměrů, a to ideálně nafukovací. K tomuto účelu by navíc měla odpovídat i mohutnost konstrukce kočárku.

V městském prostředí tyto vlastnosti nejsou tolik potřeba, naopak mohou být občas dokonce na škodu. Jezdíte-li totiž hromadnou dopravou, dětský kočárek musí být především lehký. A kolečka? Ve městě postačí menší a umělohmotná varianta.

To vše přitom samozřejmě platí nejen u jednomístných hlubokých, sportovních, kombinovaných i golfových kočárky, ale také pro kočárky pro dvojčata, které lze používat i v tom případě, že máte doma podobně staré sourozence.

Kočárky

Záleží i na počtu koleček? Rozhodně ano!

V tomto ohledu existují dva typy kočárků, a to trojkolky a čtyřkolky. Obě varianty přitom mají jisté výhody i nevýhody. U trojkolek potěší snadnější manipulace, která je ovšem na úkor stabilita a velikosti úložného prostoru. Čtyřkolky jsou tedy naopak stabilnější a vejde se do nich i větší nákup, zatímco s manipulací to bývá o něco horší. Rozhodující jsou tedy vaše preference.

Nošení dětí v šátcích Nošení dětí v šátcích

Nejedná se o žádnou velkou novinku, ale spousta rodičům je móda nošení dětí v šátku či jiném nosiči stále ještě velkou neznámou. Kromě klasických kočárků se nám nabízí možnost mít své dítko vždy při sobě a mít naprostou kontrolu nad jeho ...

Kde přebalovat miminko? Pořiďte si přebalovací pult či komodu.

Čekáte-li miminko, budete potřebovat celou řadu věcí od kočárku, přes oblečení až po hračky. Nutný je nicméně také dětský nábytek a samozřejmě také kvalitní přebalovací pulty, které budete používat spoustu měsíců.

Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem

Lidé a zvířata, hlavně ta domácí jako je pes a kočka již neodmyslitelně patří k sobě. Naše domácí mazlíčky rozmazlujeme a děláme pro ně téměř první a poslední. Pokud si pořídíme zvíře již s odrostlejším dítětem, většinou nebývá problém.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka