facebook
Dobré ráno, je úterý 22.10.2019 a svátek slaví Sabina

Sháníte nový kočárek? Zaměřte se i na jeho kolečka!


Ilustrační fotografie

Potřebujete-li koupit nový kočárek, musíte se zaměřit na celou řadu jednotlivostí, neboť pouze tak si pořídíte celek, jenž vám bude naprosto vyhovovat. Důležitou roli tedy hrají i jeho kolečka…


Jak vybrat vhodná kolečka na dětský kočárek?

Hned na úvod je třeba zmínit, že je aktuálně k dispozici pestrý sortiment dětských kočárků, které se liší v mnoha aspektech, a to včetně materiálu a velikosti koleček. Ač by se mohlo zdát, že na těchto vlastnostech tolik nezáleží, opak je pravdou.

Pokud totiž bydlíte na vesnici, anebo se chcete s kočárkem často vydávat do náročnějšího terénu, kolečka by měla být rozhodně větších rozměrů, a to ideálně nafukovací. K tomuto účelu by navíc měla odpovídat i mohutnost konstrukce kočárku.

V městském prostředí tyto vlastnosti nejsou tolik potřeba, naopak mohou být občas dokonce na škodu. Jezdíte-li totiž hromadnou dopravou, dětský kočárek musí být především lehký. A kolečka? Ve městě postačí menší a umělohmotná varianta.

To vše přitom samozřejmě platí nejen u jednomístných hlubokých, sportovních, kombinovaných i golfových kočárky, ale také pro kočárky pro dvojčata, které lze používat i v tom případě, že máte doma podobně staré sourozence.

Kočárky

Záleží i na počtu koleček? Rozhodně ano!

V tomto ohledu existují dva typy kočárků, a to trojkolky a čtyřkolky. Obě varianty přitom mají jisté výhody i nevýhody. U trojkolek potěší snadnější manipulace, která je ovšem na úkor stabilita a velikosti úložného prostoru. Čtyřkolky jsou tedy naopak stabilnější a vejde se do nich i větší nákup, zatímco s manipulací to bývá o něco horší. Rozhodující jsou tedy vaše preference.

Imunitní systém nejmenších dětí

Snad každý uvnitř tušíme, že dítě není jen zmenšeninou dospělého a že v jeho těle se všechno děje tak nějak minimálně trochu jinak. Zvláště u novorozenců a kojenců se intenzivně...

Jak na péči o dětskou pleť Jak na péči o dětskou pleť

Dětská pleť je mnohem citlivější než pleť dospělého člověka, proto je nanejvýš důležité věnovat pozornost výběru vhodné dětské kosmetiky a předejít tak pozdějším problémům, které by dítě mohly trápit.

Aby se miminku dobře spalo: 6 osvědčených rad Aby se miminku dobře spalo: 6 osvědčených rad

Po klidně spícím miminku touží každý vyčerpaný rodič. Jak to zařídit, aby se vašemu uzlíčku štěstí dobře spinkalo? Poradíme vám.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka