facebook
Dobré dopoledne, je středa 29.1.2020 a svátek slaví Robin

Jak řešit nevolnost při cestování


Ilustrační fotografie


Už se vám někdy udělalo špatně při cestování? Pokud ano, určitě víte, jak je taková situace nepříjemná. Pokud k nevolnosti dojde za jízdy v autě, dá se to ještě tolerovat. Můžete totiž snadno požádat toho, kdo řídí, aby vám zastavil a vy jste se mohla nadechnout čerstvého vzduchu. Pokud ale jedete autobusem nebo vlakem, můžete se dostat do situace, kdy zastavení nebude možné. Jak se tedy na takovou situaci připravit a co vše mít sebou ve výbavě?

Sáček na zvracení a léky proti nevolnosti

Sáček na zvracení by měl být nedílnou součástí výbavy každé budoucí maminky. I pokud jste nevolnostmi obecně nebo ani při cestování netrpěla, určitě je dobré se na ně připravit. Jednou totiž mohou přijít ty první a nebude zde žádné varování. Zeptejte se v lékárně, zda mají nějaký přípravek na zklidnění žaludku, který mohou užívat i budoucí maminky. Pokud ano, nebojte se jej vzít už dopředu, když víte, že vás čeká náročná cesta. Sáček na zvracení by měl být rovněž samozřejmostí. Ačkoliv je to trošku nechutné opatření, nevyplatí se jej podceňovat.

Pomohou čaje a bylinky

Pokud víte, že nevolnostmi při cestování trpíte, pokuste se vysledovat, co vám trochu uleví. V mnoha případech pomáhají různé bylinky. Jedná se třeba o mátu nebo anýz, které dokáží zklidnit podrážděný žaludek. I teplý nápoj může pomoci od nepříjemných pocitů. Pokud tedy plánujete delší cestu vlakem nebo autobusem, vybavte se termoskou a ráno si do ní připravte hrnek horkého čaje.

Nikdy na cestu nevyrážejte bez jídla či bez pití. Pocit v žaludku vám totiž může zlepšit i pár loků čisté neperlivé vody. Stejně tak například hroznový cukr může na vaše zažívání působit jako lék. Zbytečně byste pak litovala, že jste si ho sebou nepřibalila.

Dostatečně větrejte

Čerstvý vzduch je důležitý. Každému, kdo dlouho setrvává v nevětraných prostorech, se začne dělat mdlo a špatně od žaludku. Pokud budete dostatečně větrat, můžete těmto problémům spolehlivě předejít. Vyhledávejte tedy místa, která se nachází u okénka (v autobuse, ve vlaku). Nestůjte a ideálně si sedejte do stínu. Když nemáte možnost, volte alespoň okno, u které jsou záclonky. Ty si během jízdy zatáhnete a slunce vás nebude oslňovat.

Na dovolenou pod stan? Na dovolenou pod stan?

I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě...

Jezdit na kole i v těhotenství? Jezdit na kole i v těhotenství?

Jste zvyklá jezdit do práce, do města nebo na nákupy na kole? Zjistila jste však, že jste těhotná a teď řešíte, zda své kolo musíte odložit do garáže nebo zda je možné v jízdě na něm i nadále pokračovat?

Řízení auta v těhotenství Řízení auta v těhotenství

Auto je dnes velmi vyhledávaným dopravním prostředkem, kterým často ušetříme dost času a mačkanic v přecpané hromadné dopravě, což ocení hlavně těhotné ženy. Některé těhulky se ale bojí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka