facebook
Dobré odpoledne, je středa 4.10.2023 a svátek slaví František

Jak řešit nevolnost při cestování


Ilustrační fotografie


Už se vám někdy udělalo špatně při cestování? Pokud ano, určitě víte, jak je taková situace nepříjemná. Pokud k nevolnosti dojde za jízdy v autě, dá se to ještě tolerovat. Můžete totiž snadno požádat toho, kdo řídí, aby vám zastavil a vy jste se mohla nadechnout čerstvého vzduchu. Pokud ale jedete autobusem nebo vlakem, můžete se dostat do situace, kdy zastavení nebude možné. Jak se tedy na takovou situaci připravit a co vše mít sebou ve výbavě?

Sáček na zvracení a léky proti nevolnosti

Sáček na zvracení by měl být nedílnou součástí výbavy každé budoucí maminky. I pokud jste nevolnostmi obecně nebo ani při cestování netrpěla, určitě je dobré se na ně připravit. Jednou totiž mohou přijít ty první a nebude zde žádné varování. Zeptejte se v lékárně, zda mají nějaký přípravek na zklidnění žaludku, který mohou užívat i budoucí maminky. Pokud ano, nebojte se jej vzít už dopředu, když víte, že vás čeká náročná cesta. Sáček na zvracení by měl být rovněž samozřejmostí. Ačkoliv je to trošku nechutné opatření, nevyplatí se jej podceňovat.

Pomohou čaje a bylinky

Pokud víte, že nevolnostmi při cestování trpíte, pokuste se vysledovat, co vám trochu uleví. V mnoha případech pomáhají různé bylinky. Jedná se třeba o mátu nebo anýz, které dokáží zklidnit podrážděný žaludek. I teplý nápoj může pomoci od nepříjemných pocitů. Pokud tedy plánujete delší cestu vlakem nebo autobusem, vybavte se termoskou a ráno si do ní připravte hrnek horkého čaje.

Nikdy na cestu nevyrážejte bez jídla či bez pití. Pocit v žaludku vám totiž může zlepšit i pár loků čisté neperlivé vody. Stejně tak například hroznový cukr může na vaše zažívání působit jako lék. Zbytečně byste pak litovala, že jste si ho sebou nepřibalila.

Dostatečně větrejte

Čerstvý vzduch je důležitý. Každému, kdo dlouho setrvává v nevětraných prostorech, se začne dělat mdlo a špatně od žaludku. Pokud budete dostatečně větrat, můžete těmto problémům spolehlivě předejít. Vyhledávejte tedy místa, která se nachází u okénka (v autobuse, ve vlaku). Nestůjte a ideálně si sedejte do stínu. Když nemáte možnost, volte alespoň okno, u které jsou záclonky. Ty si během jízdy zatáhnete a slunce vás nebude oslňovat.

Cestování městskou hromadnou dopravou - ano nebo ne? Cestování městskou hromadnou dopravou - ano nebo ne?

V těhotenství se někdy cestování městskou hromadnou dopravou nevyhnete. Ne každá budoucí maminka je řidička a když už má řidičský průkaz, nemusí mít vždy k dispozici automobil.

Co sebou brát na cesty Co sebou brát na cesty

Ať už se chystáte cestovat po Čechách nebo do zahraničí, je několik věcí, bez kterých se jako budoucí maminka rozhodně neobejdete. Samozřejmě jako každý jiný člověk byste u sebe měla mít své doklady, peníze a mobilní...

I cesta autobusem může být příjemná I cesta autobusem může být příjemná

Plánujete v těhotenství cestu autobusem a už teď se jí děsíte? Autobus je jedním z nejméně komfortních dopravních prostředků. Pokud ale nemáte jinou možnost, určitě to zvládnete. Cestování se pokuste vyhnout v posledním...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka