facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 27.7.2017 a svátek slaví Věroslav

Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje?


Ilustrační fotografie


Zda je čas dítěti říct, že Ježíšek není, je dilema, které trápí nejednoho rodiče malého dítěte. Často tápeme nad tím, kdy je ten správný věk a čas pro sdělení této celkem zásadní informace, která velmi zasáhne do fantazie dítěte. Jelikož jsou malé ratolesti velmi zvědavé a chytré, již brzy jim dojde, že u toho Ježíška, co nosí dárky něco „neštimuje“.

Když řekneme pravdu

Jelikož dítě začne brzy bloumat nad tím, jak může malé miminko unést tolik dárků pro všechny děti na světě a jak může všechny za jeden jediný večer obejít. Otázky pak padají přímo na rodiče, kteří by samozřejmě nejraději uchovali dětskou víru v Ježíška co nejdéle, ale někdy už to prostě nejde a tak se rozhodnou vyjít s pravdou ven.

Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, pro vás to bude jistě úleva, ale pro dítě trochu šok. Ideální období pro zjištění této informace je u dětí kolem předškolního věku. Je však třeba postupovat opatrně a věci vysvětlit dítěti citlivě a v klidu. Rozhodně se do toho nepouštějte v předvánočním čase. Magie Vánoc by se z rodinného krbu naprosto vytratila a ani jeden z vás by si je neužil.

Zatloukat, zatloukat

Pokud se rozhodnete pro to, že budete pravdu o Ježíškovi dítěti tajit co nejdéle, každé Vánoce pro něj budou magické a napínavé déle, než pro ostatní děti. Na druhou stranu, vás opět čeká schovávání dárků, plánování, kdy s dětmi odejít, aby mohl někdo z příbuzných nastražit dárky pod stromek, aby to dětem nebylo divné a v neposlední řadě vznikne problém ve škole. Spousta rodičů se rozhodne vyjít s pravdou ven velice brzy, a tak spousta dětí o neexistenci Ježíška ví již ve velmi raném věku. Pokud by je vaše dítě přesvědčovalo o opaku, mohli by si z něj ostatní dělat srandu a měli by ho za hlupáka.

Zlatá střední cesta bývá nejčastější

Někdy bývá nejlepší dětem něco trochu naznačit, ale nechat je v tajemné a zajímavé nevědomosti. Děti mají možnost spekulovat a rozvíjet svou fantazii tím, že budou vymýšlet různé teorie o existenci a neexistenci Ježíška a nakonec v pozdějším věku přijmou fakt o tom, že doopravdy neexistuje, mnohem lépe. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy je dobré nechat děti alespoň chvíli v domnění, že Ježíšek existuje. Teprve potom mají Vánoce tu pravou a magickou atmosféru.www.vlasy-kosmetika.cz Péče o dětské vlasy – tipy a rady

Dětské vlásky jsou nepochybně předmětem mnoha diskuzí a někdy dokonce i sporů. Každý rodič pochopitelně chce, aby právě jeho potomek měl vlasy zdravé a účes krásný. Jak toho ale dosáhnout?

Máme doma dítě leváka Máme doma dítě leváka

Někteří rodiče se nejsou schopni vyrovnat se situací, když zjistí, že mají doma dítě leváka. Již od věku, kdy děti berou do ruky tužku nebo pastelku a snaží se kreslit, se u nich může projevit, že jejich přirozeně vedoucí.

Jak vybírat dětskou bundu Jak vybírat dětskou bundu

Kvalitní oblečení by mělo být základem nejen vašeho, ale také dětského šatníku. V dnešním článku se zaměříme na výběr dětské bundy. Jiná bunda je vhodná na zimu, jiná na jarní a podzimní měsíce a další na prosluněné...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka