facebook
Příjemnou noc, je neděle 21.7.2019 a svátek slaví Vítězslav

Výběr povlečení. Má každý člen vaší rodiny to, které potřebuje?


Ilustrační fotografie

Pečlivě jste si vybrala matraci i rošt. Dala pozor, aby v ložnici nebylo moc rušivých elementů, dítěti jste k posteli dala zarážku, aby během spánku nespadlo, možná vám v ložnici visí i lapač zlých snů. Jenže váš spánek není dokonalý. Budíte se zimou, nebo se nadměrně potíte, dlouho usínáte... Problém se může ukrývat i v ložním prádle. Každý člen rodiny má jiné požadavky. Jak vybrat správně?

 

Materiálová alchymie


Povlečení se vyrábí z různých materiálů, liší se od sebe vlastnostmi. Klasické bavlněné povlečení je oblíbené hlavně z toho důvodu, že je prodyšné, dokáže odvádět pot a současně zahřeje. Má jen jedinou vadu na kráse – po každém praní se musí žehlit. Stejné vlastnosti si užijete, pokud vsadíte na krepové povlečení. Je pro něj typická zvrásněná struktura, která velice jemně masíruje pokožku. Dejte pozor, aby bylo vyrobeno z bavlny. Příměs umělých vláken je na škodu. Výhodou je, že se nemusí žehlit. Máte ráda hebkost? Vaše volba musí směřovat k saténu. Je ideální pro léto, protože příjemně chladí. Luxusním zážitkem je spaní v povlečení z damašku.

 

Hřejivé pro děti


Malé dětské tělo nedokáže vyvinout mnoho tepla, je potřeba mu pomoci. Pro malé i starší děti kupte povlečení z flanelu nebo mikroflanelu. Oba materiály zahřejí a jsou příjemné na dotek. Oceníte, že po vyprání rychle schnou.

 

Jak poznat kvalitu?


Rozhodujícím ukazatelem kvality je míra příze, protože určuje hustotu nití v látce. Nenechte se zmást gramáží. I když je vysoká, neznamená to vysokou hustotu nití. Vysoká míra příze je jedním z typických znaků pro české povlečení XPOSE. Prohlédněte si ho v e-shopu rodinnebaleni.cz.

 

Jakou barvu?


Neřiďte se módními trendy, vybírejte tak, aby vám bylo na pohled příjemné. Není nic horšího, než se probouzet nebo usínat v povlečení, které vám na pohled není „sympatické“. Dětem dopřejte povlečení s motivem jejich oblíbeného hrdiny. Pokud máte ráda netradičnost, zaměřte se na 3D povlečení.

Jak vybrat vhodný dárek pro muže a ženy

Všichni to občas řešíme. Jedeme k příbuzným na návštěvu, někdo blízký slaví narozeniny nebo se kamarádce narodilo miminko a my nechceme přijet s prázdnou.

Jak správně vybírat hračky pro malé děti Jak správně vybírat hračky pro malé děti

Hračkami pro děti se to kolem nás jen hemží. Je jich tolik, že nevíme jakou vybrat, natož zda bude dítě vůbec dlouhodobě bavit. Každou chvíli se na nás také valí špatné recenze, které popisují hračky jako...

Tipy pro zdravější domácnost Tipy pro zdravější domácnost

Každý chce mít kolem sebe zdravější a čistší životní prostředí. Mnoho věcí ovlivnit nelze, ale lze začít u své vlastní domácnosti, přičemž v mnohých případech stačí jen pár drobných změn. Jestliže zrovna zařizujete bydlení nebo provádíte...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka