facebook
Dobrý podvečer, je úterý 13.4.2021 a svátek slaví Aleš

Jak vyzrát na náladovost


Ilustrační fotografie


Mnoho maminek řeší svou nadměrnou náladovost. Můžete být extrémně úzkostlivá, přecitlivělá nebo i podrážděná a vaše okolí se s těmito vašimi stavy musí naučit vycházet. Zajímá vás, jak na tyto nálady vyzrát? Nebo si myslíte, že je potřeba s nimi těhotenství přetrpět? Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám v této oblasti určitě přijdou vhod.


Věnujte se rodině a přátelům

Ženy, které trápí špatná nálada, mají často tendence se ve svých stavech ještě více utápět, než přejdou dokonce až v deprese. Snažte se proto nebýt sama a vyhledávat společnost svého manžela, rodiny nebo přátel. I když nemáte zrovna chuť jít mezi lidi a kamarádka vás pozve na kávu, překonejte se a běžně na hodinku ven. Obzvlášť pokud například už nepracujete a zbývající část dne trávíte tím, že plánujete vše kolem mateřství.

Podobně jsou na tom však i ženy, které musí chodit do práce a tato práce je neuspokojuje nebo je pro ně náročná. Pokud vy sama máte pocit, že práci nezvládáte, zajděte za svým gynekologem. Ten vás totiž může nechat doma. Měla byste tak o starost méně a třeba by se zlepšila i vaše psychika. Ne každá žena si však může dovolit nepracovat. Přece jenom na mateřské dostanete mnohem méně peněz, než kolik činí váš stálý měsíční příjem.


Najděte si koníčky

Jste doma a nevíte, co máte dělat? Nic vás nebaví? Je spousta možností, jak se naladit na pozitivní vlnu a chmury k sobě nepustit. Zkuste si najít nové zájmy, které naplní vaše volné dny. Můžete koukat na televizi, číst si, chodit na procházky nebo na cvičení, uklízet a dekorovat svou domácnost. Ve volných chvílích vám také doporučujeme hodně odpočívat, protože po porodu už budete mít opravdu tak napilno, že se téměř nezastavíte.


Navštivte psychologa

Pokud žádná z těchto rad na vaše problémy nezabírá, doporučujeme navštívit psychologa. Je určitě dobře, že si uvědomujete, že s vámi není něco v pořádku a chcete svou situaci řešit. Psycholog je schopen najít místo, ze kterého vaše problémy pramení. Promluvíte si s člověkem, kterého jinak neznáte a který vás nebude za vaše nálady ani nijak odsuzovat. Obzvlášť pak v těhotenství, kdy tyto změny ve vašem chování souvisejí s rozbouřenými hormony, se nemusíte stydět, že potřebujete odbornou pomoc.

Hořčík v těhotenství Hořčík v těhotenství

Organismus těhotné ženy je v průběhu celého těhotenství a následného období kojení vystaven poměrně velké zátěži. Tělo ženy totiž musí zajistit dostatečný přísun veškerých živin svému miminku, ale zároveň potřebuje i...

Stres a jeho dopad na miminko Stres a jeho dopad na miminko

Stres je velkým nepřítelem všech budoucích maminek. Zatímco naše maminky a babičky se v životě až tak nestresovaly, dnes se stres stává jednou z čím dál častěji omílaných civilizačních chorob. Se stresem se tak setkáváme v...

Couvade syndrom neboli solidární těhotenství Couvade syndrom neboli solidární těhotenství

Couvade syndrom se v českém překladu rovněž označuje jako tzv. solidární těhotenství. Označují se jím obtíže, kterými trpí partneři těhotných žen, a spočívá v tom, že muži imitují těhotenské příznaky projevující se u jejich partnerek.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka