facebook
Dobrý večer, je neděle 18.8.2019 a svátek slaví Helena

Jak vyzrát na náladovost


Ilustrační fotografie


Mnoho maminek řeší svou nadměrnou náladovost. Můžete být extrémně úzkostlivá, přecitlivělá nebo i podrážděná a vaše okolí se s těmito vašimi stavy musí naučit vycházet. Zajímá vás, jak na tyto nálady vyzrát? Nebo si myslíte, že je potřeba s nimi těhotenství přetrpět? Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám v této oblasti určitě přijdou vhod.


Věnujte se rodině a přátelům

Ženy, které trápí špatná nálada, mají často tendence se ve svých stavech ještě více utápět, než přejdou dokonce až v deprese. Snažte se proto nebýt sama a vyhledávat společnost svého manžela, rodiny nebo přátel. I když nemáte zrovna chuť jít mezi lidi a kamarádka vás pozve na kávu, překonejte se a běžně na hodinku ven. Obzvlášť pokud například už nepracujete a zbývající část dne trávíte tím, že plánujete vše kolem mateřství.

Podobně jsou na tom však i ženy, které musí chodit do práce a tato práce je neuspokojuje nebo je pro ně náročná. Pokud vy sama máte pocit, že práci nezvládáte, zajděte za svým gynekologem. Ten vás totiž může nechat doma. Měla byste tak o starost méně a třeba by se zlepšila i vaše psychika. Ne každá žena si však může dovolit nepracovat. Přece jenom na mateřské dostanete mnohem méně peněz, než kolik činí váš stálý měsíční příjem.


Najděte si koníčky

Jste doma a nevíte, co máte dělat? Nic vás nebaví? Je spousta možností, jak se naladit na pozitivní vlnu a chmury k sobě nepustit. Zkuste si najít nové zájmy, které naplní vaše volné dny. Můžete koukat na televizi, číst si, chodit na procházky nebo na cvičení, uklízet a dekorovat svou domácnost. Ve volných chvílích vám také doporučujeme hodně odpočívat, protože po porodu už budete mít opravdu tak napilno, že se téměř nezastavíte.


Navštivte psychologa

Pokud žádná z těchto rad na vaše problémy nezabírá, doporučujeme navštívit psychologa. Je určitě dobře, že si uvědomujete, že s vámi není něco v pořádku a chcete svou situaci řešit. Psycholog je schopen najít místo, ze kterého vaše problémy pramení. Promluvíte si s člověkem, kterého jinak neznáte a který vás nebude za vaše nálady ani nijak odsuzovat. Obzvlášť pak v těhotenství, kdy tyto změny ve vašem chování souvisejí s rozbouřenými hormony, se nemusíte stydět, že potřebujete odbornou pomoc.

Zdravé a krásné nohy po celé těhotenství Zdravé a krásné nohy po celé těhotenství

Otoky nohou, křečové žíly, zarostlé chloupky nebo neudržované nehty, to jsou problémy, které trápí mnoho budoucích rodiček. Chcete si své nohy udržet i během těhotenství krásné? Poradíme...

Osvědčené tipy, jak vyvolat porod Osvědčené tipy, jak vyvolat porod

Jste těhotná a přenášíte? Pokud se potýkáte s tímto problémem a obáváte se, že vám budou muset vyvolávat porod v porodnici, máme pro vás několik osvědčených tipů, které určitě vyzkoušejte, pokud...

Kmenové buňky jsou nadějí regenerativní medicíny. Jejich zdroj si lze zajistit už při porodu. Kmenové buňky jsou nadějí regenerativní medicíny. Jejich zdroj si lze zajistit už při porodu.

Lidem se závažnou neurologickou diagnózou či rozsáhlým degenerativním onemocněním kloubů svítá naděje v podobě léčby kmenovými buňkami.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka