facebook
Dobrý večer, je neděle 21.1.2018 a svátek slaví Slavomír

Kolotoč


Ilustrační fotografie


Kolotoč

Hra pro větší skupinu dětí.
Tato hra je nenáročná, ale zato velice oblíbená.


Potřeby:
kolíky a něco na zatlučení (kladivo, palice)


Postup:
Vytvořte si družstva se stejným počtem hráčů. Před každé družstvo ve vzdálenosti 10m zatlučte do země nízký kolík (ke kolenům nebo ke kotníkům). Nakreslete, nebo vyznačte startovací čáru. Za tuto čáru si sedne první hráč, a ostatní si sednou za něj do fronty, jako vláček.


A hra může začít:
Jakmile bude odstartováno, vybíhá první hráč v řadě směrem ke kolíku. Tohoto kolíku se musí dotýkat oběma rukama a 10x se okolo něho otočit. A teprve pak se vrací zpět ke svému družstvu. V okamžiku, kdy se dotkne svého spoluhráče sedícího jako první v řadě (ten co je další na řadě), hra pro něj končí. Tento hráč si sedne úplně nakonec. Během běhu závodníka se družstvo vždycky posune ke startovací čáře, aby tak vyplnilo mezeru mezi startem.


Jakmile se celá řada protočí a dopředu se dostane závodník, který začínal hru, hra je u konce.

 Slepecký pes Slepecký pes

Připravíme si slalomovou trasu pomocí plastových lahví nebo kuželů. Tyto kužely budou závodníci muset dle domluvy obcházet (doporučujeme pro přesnost celou trasu okolo kuželů namalovat nebo vyznačit provázky, šipkami,…)

Kdo z koho Kdo z koho

Tato hra se dá zahrát kdekoliv, kde je větší prostranství - na hřišti, v lese, na louce. Na tomto prostranství vytvoříme hranici, rozdělíme území na dvě poloviny...

Tvrdý boj o kameny Tvrdý boj o kameny

Vytvoříme dostatečně dlouhou startovací čáru, aby všichni hráči mohli spravedlivě vyběhnout ve stejné linii. V předem dohodnuté vzdálenosti, na stejně dlouhou čáru jako byl start, položíme kameny...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka