facebook
Dobrý podvečer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Exotické ovoce - ano či ne


Ilustrační fotografie


Máte v oblibě exotické ovoce? S jeho konzumací se to obecně nemá přehánět. Mnohem lepší je totiž preferovat druhy ovoce, které běžně rostou v našich podmínkách. V našem dalším článku se dozvíte, jaké exotické ovoce si vybrat, jak často ho jíst a jak postupovat při jeho přípravě. Exotické ovoce je v českých obchodech běžně k dostání po celý rok. Pojďte se podívat na ty nejběžnější druhy.

Banány

Banány jsou asi nejvíce zastoupeným exotickým ovocem, se kterým se u nás v obchodech setkáte. Jsou cenově dostupné, na chuť sladké a představují tak ideální zdroj rychlých sacharidů. Mimo nich vynikají také velkým množstvím draslíku. Bohužel to je také ovoce, které se hodně ošetřuje pesticidy. Během těhotenství si klidně můžete dopřát jeden banán denně, měla byste ale preferovat banány bio. Pokud jíte ty normální, hlídejte si, zda vám nevyvolávají alergii.

Citrusové plody

Oblíbené jsou rovněž citrusové plody. Mandarinky, pomeranče a grepy plní pulty obchodů především v předvánočním čase. Citrusy jsou častými spouštěči alergií, to ale neznamená, že se jim máte v těhotenství vyhýbat. Tím, že je budete jíst, můžete alergii u svého dítěte dokonce i zamezit. Ideální je zvolit jeden kousek ke snídani nebo ke svačině.

Mango

Do svého jídelníčku můžete v omezené míře zařadit také mango. Toto ovoce je bohaté na vitamín A, jehož nadměrný příjem může mít negativní dopad na náš organismus, který se projevuje únavou, nervozitou, bolestí svalů či odvápněním kostí. Navíc může u citlivých osob vyvolat alergii. Pokud jste tedy dosud mango nezkoušela, v těhotenství se mu raději také vyhněte.

Ananas

Doporučit můžeme konzumaci ananasu, který je sladký a plný vitamínů. Je bohatý na vitamín C, železo, fosfor či draslík. Obsahuje také enzym bromelin, který usnadňuje trávení. I proto je ananas často doporučovaný při dietě a hubnutí.

Avokádo

Avokádo je zajímavým druhem ovoce, jelikož kromě vitamínů a minerálů obsahuje také kvalitní tuky. Navíc obsahuje i kyselinu listovou, jejíž konzumace se budoucím maminkám rovněž velmi doporučuje. Avokádo tedy v těhotenství rozhodně vyzkoušejte. Je báječné do salátů i do dezertů. Ochutit si ho můžete podle svých představ.

Co jíst a nejíst v těhotenství Co jíst a nejíst v těhotenství

Strava v těhotenství je velmi důležitá. Každá žena by měla respektovat své chutě, aby se vyhnula náhlým zažívacím problémům, které nejsou v těhotenství ničím výjimečným. Zároveň je potřeba hlídat si celkový příjem, který zajistí optimální ...

Konzumace uzenin v těhotenství Konzumace uzenin v těhotenství

Řešíte, zda je vhodné v průběhu těhotenství konzumovat maso a uzeniny? Pojďte se s námi podívat, s jakými uzeninami se můžete nejčastěji setkat a zda jsou vhodné. Pokud se jedná o...

Draslík v těhotenství Draslík v těhotenství

Na rozdíl od dob minulých dnes stále častěji naše strava postrádá některé z potřebných minerálních látek, vitaminů a stopových prvků. V duchu uspěchané doby se je snažíme doplnit vybraným...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka