facebook
Příjemnou noc, je pátek 15.1.2021 a svátek slaví Ctirad

Exotické ovoce - ano či ne


Ilustrační fotografie


Máte v oblibě exotické ovoce? S jeho konzumací se to obecně nemá přehánět. Mnohem lepší je totiž preferovat druhy ovoce, které běžně rostou v našich podmínkách. V našem dalším článku se dozvíte, jaké exotické ovoce si vybrat, jak často ho jíst a jak postupovat při jeho přípravě. Exotické ovoce je v českých obchodech běžně k dostání po celý rok. Pojďte se podívat na ty nejběžnější druhy.

Banány

Banány jsou asi nejvíce zastoupeným exotickým ovocem, se kterým se u nás v obchodech setkáte. Jsou cenově dostupné, na chuť sladké a představují tak ideální zdroj rychlých sacharidů. Mimo nich vynikají také velkým množstvím draslíku. Bohužel to je také ovoce, které se hodně ošetřuje pesticidy. Během těhotenství si klidně můžete dopřát jeden banán denně, měla byste ale preferovat banány bio. Pokud jíte ty normální, hlídejte si, zda vám nevyvolávají alergii.

Citrusové plody

Oblíbené jsou rovněž citrusové plody. Mandarinky, pomeranče a grepy plní pulty obchodů především v předvánočním čase. Citrusy jsou častými spouštěči alergií, to ale neznamená, že se jim máte v těhotenství vyhýbat. Tím, že je budete jíst, můžete alergii u svého dítěte dokonce i zamezit. Ideální je zvolit jeden kousek ke snídani nebo ke svačině.

Mango

Do svého jídelníčku můžete v omezené míře zařadit také mango. Toto ovoce je bohaté na vitamín A, jehož nadměrný příjem může mít negativní dopad na náš organismus, který se projevuje únavou, nervozitou, bolestí svalů či odvápněním kostí. Navíc může u citlivých osob vyvolat alergii. Pokud jste tedy dosud mango nezkoušela, v těhotenství se mu raději také vyhněte.

Ananas

Doporučit můžeme konzumaci ananasu, který je sladký a plný vitamínů. Je bohatý na vitamín C, železo, fosfor či draslík. Obsahuje také enzym bromelin, který usnadňuje trávení. I proto je ananas často doporučovaný při dietě a hubnutí.

Avokádo

Avokádo je zajímavým druhem ovoce, jelikož kromě vitamínů a minerálů obsahuje také kvalitní tuky. Navíc obsahuje i kyselinu listovou, jejíž konzumace se budoucím maminkám rovněž velmi doporučuje. Avokádo tedy v těhotenství rozhodně vyzkoušejte. Je báječné do salátů i do dezertů. Ochutit si ho můžete podle svých představ.

Kila navíc berte v těhotenství s nadhledem Kila navíc berte v těhotenství s nadhledem

Každá budoucí maminka v těhotenství přibere nějaké to kilo. I když dbáte na zdravý a vyvážený jídelníček, tak přírůstek váhy v rozmezí 12 až 15 kilogramů je naprosto v pořádku. Hodně záleží i na tom, na...

3 tipy na rychlé doplnění energie 3 tipy na rychlé doplnění energie

Trápí vás v těhotenství nadměrná únava a nedostatek energie? Chyba může být nejen v tom, že málo odpočíváte, ale také ve vašem jídelníčku, který neobsahuje všechny důležité složky. Myslete...

Jak si zajistit dostatek minerálů Jak si zajistit dostatek minerálů

Minerály stejně jako vitamíny a stopové prvky hrají v těhotenství nezbytnou roli. Jejich nedostatek se může negativně podepsat na vaší kondici i na zdraví miminka. Jaké minerály jsou nejvíce potřeba a k čemu? Odkud je získat a...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka