facebook
Dobré poledne, je sobota 27.7.2024 a svátek slaví Viktor

Cvičení během zimních měsíců


Ilustrační fotografie


Ačkoliv zima svádí k lenošení na gauči s dobrou knihou nebo u oblíbeného seriálu, je zapotřebí se stále hýbat. Pohyb je důležitý i v období těhotenství, kdy čekáte, až váš malý drobeček přijde na svět. Můžete cvičit doma, navštěvovat skupinové lekce pro těhotné a s trochou opatrnosti trávit čas i venku. Poradíme vám, jak se na tyto chladnější měsíce připravit.

Skupinové cvičení pro těhotné

Zima je jako stvořená ke skupinovému cvičení. Nejenže se mnoho maminek v těchto měsících potýká s demotivací, co se týká cvičení, ale také není možné cvičit venku, jelikož je tam chladno. Využijte tedy chladnější dny k návštěvě skupinových lekcí. Objednejte se například na těhotenskou jógu, pilates nebo na dechové cvičení. Jistě zde získáte mnoho inspirace a budete si moci pak pohodlně zacvičit i ve svém obýváku.

Plavání v bazénu

V zimě také můžete navštěvovat bazén a tam plavat. Plavání je báječnou regenerační aktivitou a sportem v těhotenství. Abyste nenamáhala krční páteř, snažte se splývat. Můžete plavat prsa, kraul i znak - dle toho, co vám je nejvíce příjemné. Pokud máte s dýcháním do vody problém, možná vám pomohou brýle, které zabrání vniku chlorované vody do očí a potopení hlavy pro vás už nebude tak nepříjemné.

Venkovní aktivity

V zimě se věnujte i venkovním aktivitám. Pokud jste před těhotenstvím běhala, můžete v joggingu pokračovat. Jen zvolte volnější tempo. Vyhledávejte upravené cesty, na kterých nehrozí sklouznutí a pád. V zimě se obecně lehce zraníte, a pokud jste těhotná, máte na svědomí nejen sebe, ale i své miminko. Co lyže nebo běžky? Těmto aktivitám se můžete věnovat v druhém trimestru těhotenství. Ovšem i zde dbejte zvýšené opatrnosti.

Na procházky můžete chodit hned po ránu. Taková aktivita vás v zimě nabije energií.

Vyzbrojte se vitamíny a teplým oblečením

Zima je také obdobím nemocí. Hrozí vám zvýšené riziko virové či bakteriální infekce, která by vás jako budoucí maminku mohla opravdu nepříjemně potrápit. Je proto nutné dbát na prevenci. Vsaďte na kvalitní jídelníček, který bude bohatý na vitamíny a minerály. Vždy sebou mějte termosku s horkým čajem nebo se svařeným džusem, kterou se zahřejete. Nezapomínejte ani na hřejivé oblečení. Kupte si kvalitní bundu či vlněný kabát, teplé kalhoty a oblékněte termoprádlo. Jedině tak spolehlivě zabráníte prochladnutí.





Jak na zpevnění pánevního dna Jak na zpevnění pánevního dna

Svaly pánevního dna jsou pro těhotenství velmi důležité a mnoho budoucích maminek tak jistě pracuje na jejich zpevnění. V tomto článku vám dáme pár užitečných tipů na cviky, které můžete na posílení těchto svalů využít...

Jak běhat s rostoucím bříškem Jak běhat s rostoucím bříškem

Jak je s běháním v těhotenství? Přestat nadobro trénovat nebo pouze zvolnit? Vyměnit běh za jinou aktivitu nebo mu zůstat věrná i v nadcházejících týdnech? Ohledně běhu v těhotenství se odborníci neshodnou. I tak jsme ale pro vás dali ...

Plavání v těhotenství Plavání v těhotenství

Plavání je sport oblíbený mezi muži i ženami. Můžete plavat kraul, prsa, znak i motýlka. Při plavání se zahřejete, zapojíte svaly celého těla, skvěle se protáhnete a zároveň zpevníte. Plavání je tedy výhodné opravdu z mnoha úhlů pohledu a je tedy ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka