facebook
Dobrý večer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Cvičení během zimních měsíců


Ilustrační fotografie


Ačkoliv zima svádí k lenošení na gauči s dobrou knihou nebo u oblíbeného seriálu, je zapotřebí se stále hýbat. Pohyb je důležitý i v období těhotenství, kdy čekáte, až váš malý drobeček přijde na svět. Můžete cvičit doma, navštěvovat skupinové lekce pro těhotné a s trochou opatrnosti trávit čas i venku. Poradíme vám, jak se na tyto chladnější měsíce připravit.

Skupinové cvičení pro těhotné

Zima je jako stvořená ke skupinovému cvičení. Nejenže se mnoho maminek v těchto měsících potýká s demotivací, co se týká cvičení, ale také není možné cvičit venku, jelikož je tam chladno. Využijte tedy chladnější dny k návštěvě skupinových lekcí. Objednejte se například na těhotenskou jógu, pilates nebo na dechové cvičení. Jistě zde získáte mnoho inspirace a budete si moci pak pohodlně zacvičit i ve svém obýváku.

Plavání v bazénu

V zimě také můžete navštěvovat bazén a tam plavat. Plavání je báječnou regenerační aktivitou a sportem v těhotenství. Abyste nenamáhala krční páteř, snažte se splývat. Můžete plavat prsa, kraul i znak - dle toho, co vám je nejvíce příjemné. Pokud máte s dýcháním do vody problém, možná vám pomohou brýle, které zabrání vniku chlorované vody do očí a potopení hlavy pro vás už nebude tak nepříjemné.

Venkovní aktivity

V zimě se věnujte i venkovním aktivitám. Pokud jste před těhotenstvím běhala, můžete v joggingu pokračovat. Jen zvolte volnější tempo. Vyhledávejte upravené cesty, na kterých nehrozí sklouznutí a pád. V zimě se obecně lehce zraníte, a pokud jste těhotná, máte na svědomí nejen sebe, ale i své miminko. Co lyže nebo běžky? Těmto aktivitám se můžete věnovat v druhém trimestru těhotenství. Ovšem i zde dbejte zvýšené opatrnosti.

Na procházky můžete chodit hned po ránu. Taková aktivita vás v zimě nabije energií.

Vyzbrojte se vitamíny a teplým oblečením

Zima je také obdobím nemocí. Hrozí vám zvýšené riziko virové či bakteriální infekce, která by vás jako budoucí maminku mohla opravdu nepříjemně potrápit. Je proto nutné dbát na prevenci. Vsaďte na kvalitní jídelníček, který bude bohatý na vitamíny a minerály. Vždy sebou mějte termosku s horkým čajem nebo se svařeným džusem, kterou se zahřejete. Nezapomínejte ani na hřejivé oblečení. Kupte si kvalitní bundu či vlněný kabát, teplé kalhoty a oblékněte termoprádlo. Jedině tak spolehlivě zabráníte prochladnutí.

Plavání v těhotenství Plavání v těhotenství

Plavání je sport oblíbený mezi muži i ženami. Můžete plavat kraul, prsa, znak i motýlka. Při plavání se zahřejete, zapojíte svaly celého těla, skvěle se protáhnete a zároveň zpevníte. Plavání je tedy výhodné opravdu z mnoha úhlů pohledu a je tedy ...

Cvičení v prvním trimestru Cvičení v prvním trimestru

Jestliže byla žena zvyklá cvičit před otěhotněním, neměla by se obávat v tom pokračovat ani v období prvního trimestru. Jsou však určité zásady, které by měla vzít na vědomí, a podle kterých by se měla řídit.

Dechová cvičení Dechová cvičení

Dechová cvičení mají v těhotenství svou nezastupitelnou roli. Můžete se je naučit a trénovat je na skupinových hodinách i se jim věnovat sama doma. K čemu je toto cvičení dobré? Ačkoliv...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka