facebook
Dobrý večer, je čtvrtek 26.11.2020 a svátek slaví Xenie

Nejlepší pomoc na citlivá prsa


Ilustrační fotografie


Citlivost prsou je u těhotných žen téměř na denním pořádku. Není snad žena, která by tyto příznaky vůbec nezaznamenala. Ať už jsou vaše prsa malá či velká, během těhotenství určitě dojde k jejich dalšímu zvětšení. S ním pak souvisí i zvýšená citlivost. Věděla jste ale, že i od ní si můžete ulevit, aby vás netrápila celé těhotenství?


Správný výběr podprsenky


I když milujete vyztužené a push-up podprsenky, během těhotenství je určitě doporučujeme odložit. Pořiďte si raději speciální těhotenské prádlo. Taková těhotenská podprsenka nabídne vašemu poprsí dostatek prostoru, nebude nikde tlačit ani škrtit. Měla byste se v ní zkrátka cítit na 100 % dobře. Jelikož se vaše prsa zvětší, tak ani žádné speciální vycpávky nebudou potřeba. Těhotenská podprsenka by měla minimalizovat pohyb vašich prsou. Jestliže je bez kostic a výztuží, můžete ji používat i v noci během spánku. Její nošení vám ale musí být příjemné.


Teplá nebo studená voda


Mnoha maminkám pomáhá na citlivost prsou sprcha teplou nebo studenou vodou. Vyzkoušet můžete i sprchu střídavou. Teplá voda by měla vaše prsa uvolnit. Rozhodně by vám ale neměla způsobovat bolesti. Kromě vody můžete vyzkoušet také teplý nahřívací polštářek nebo naopak studený obklad. K dlouhodobému uvolnění může dojít i díky masáži prsou, kterou provedete jemnými krouživými pohyby.


Zdravá životospráva


Životospráva je důležitá u každé maminky, a to nejen z toho důvodu, aby nenabrala přebytečná kila nebo měla potřebné vitamíny a minerály. Pokud hodně solíte nebo pijete kávu, může vaše tělo zadržovat nadbytek vody. Vaše prsa pak budou na pohled nafouklá a také více citlivá. Omezte tedy solení. Spousta potravin - šunka nebo sýry - již sůl obsahuje. A denně vám stačí přijmout jen půl lžičky soli, abyste si zachovala dostatečné množství sodíku ve svém těle.


Jestliže vám žádné z těchto rad na citlivost prsou nepomáhají, neváhejte a svěřte se svými problémy gynekologovi, který by vás měl vyšetřit a říci, zda je vše v pořádku. Citlivost prsou ale obecně patří mezi běžné příznaky těhotenství, jelikož souvisí s hormonálními změnami.

Pálení žáhy v těhotenství Pálení žáhy v těhotenství

Potýkáte se s pálením žáhy? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, co toto pálení způsobuje, jak mu předcházet a jak se s ním vypořádat. Pálení žáhy patří mezi méně časté prvotní projevy těhotenství, pokud vás ale...

Zvýšená citlivost prsou Zvýšená citlivost prsou

Citlivá prsa jsou jedním z nejběžnějších příznaků těhotenství. Pokud se nedostaví hned v jeho počátku, můžete je očekávat v prvních týdnech spolu se zvětšením objemu. Ačkoliv muži často větší prsa vítají, ženy je spíše naopak proklínají.

Bolesti břicha Bolesti břicha

Bolesti břicha provázejí nejednu těhulku. Pokud chcete odhalit jejich příčinu, je v první řadě potřeba rozlišit, v jaké části vás bříško bolí. Nejvíce rizik přinášejí ostré bolesti v podbřišku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka