facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 24.9.2020 a svátek slaví Zlata

Nejlepší pomoc na citlivá prsa


Ilustrační fotografie


Citlivost prsou je u těhotných žen téměř na denním pořádku. Není snad žena, která by tyto příznaky vůbec nezaznamenala. Ať už jsou vaše prsa malá či velká, během těhotenství určitě dojde k jejich dalšímu zvětšení. S ním pak souvisí i zvýšená citlivost. Věděla jste ale, že i od ní si můžete ulevit, aby vás netrápila celé těhotenství?


Správný výběr podprsenky


I když milujete vyztužené a push-up podprsenky, během těhotenství je určitě doporučujeme odložit. Pořiďte si raději speciální těhotenské prádlo. Taková těhotenská podprsenka nabídne vašemu poprsí dostatek prostoru, nebude nikde tlačit ani škrtit. Měla byste se v ní zkrátka cítit na 100 % dobře. Jelikož se vaše prsa zvětší, tak ani žádné speciální vycpávky nebudou potřeba. Těhotenská podprsenka by měla minimalizovat pohyb vašich prsou. Jestliže je bez kostic a výztuží, můžete ji používat i v noci během spánku. Její nošení vám ale musí být příjemné.


Teplá nebo studená voda


Mnoha maminkám pomáhá na citlivost prsou sprcha teplou nebo studenou vodou. Vyzkoušet můžete i sprchu střídavou. Teplá voda by měla vaše prsa uvolnit. Rozhodně by vám ale neměla způsobovat bolesti. Kromě vody můžete vyzkoušet také teplý nahřívací polštářek nebo naopak studený obklad. K dlouhodobému uvolnění může dojít i díky masáži prsou, kterou provedete jemnými krouživými pohyby.


Zdravá životospráva


Životospráva je důležitá u každé maminky, a to nejen z toho důvodu, aby nenabrala přebytečná kila nebo měla potřebné vitamíny a minerály. Pokud hodně solíte nebo pijete kávu, může vaše tělo zadržovat nadbytek vody. Vaše prsa pak budou na pohled nafouklá a také více citlivá. Omezte tedy solení. Spousta potravin - šunka nebo sýry - již sůl obsahuje. A denně vám stačí přijmout jen půl lžičky soli, abyste si zachovala dostatečné množství sodíku ve svém těle.


Jestliže vám žádné z těchto rad na citlivost prsou nepomáhají, neváhejte a svěřte se svými problémy gynekologovi, který by vás měl vyšetřit a říci, zda je vše v pořádku. Citlivost prsou ale obecně patří mezi běžné příznaky těhotenství, jelikož souvisí s hormonálními změnami.

Když je vám neustále zima Když je vám neustále zima

Trápí vás dlouhodobě studené nohy? Je vám neustále zima, a to i ve vytopené místnosti? V tomto článku vám poradíme, jak s těmito nepříjemnými pocity bojovat...

Kdy začínají nevolnosti v těhotenství Kdy začínají nevolnosti v těhotenství

Nevolnosti v těhotenství patří mezi jeho nejběžnější příznaky. Ačkoliv se u vás nemusí na 100 % dostavit, neznamená to, že jim uniknete...

Časté močení Časté močení

Časté močení jako příznak těhotenství můžete pozorovat již od prvních týdnů až zhruba do poloviny těhotenství - tato doba je však individuální, některé ženy pocity na močení trápí celou dobu těhotenství. Proč se tyto pocity dostavují?

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka