facebook
Dobré odpoledne, je středa 18.7.2018 a svátek slaví Drahomíra

Těhotenství v létě


Ilustrační fotografie


Dalo by se říci, že žádné počasí není pro budoucí maminky úplně ideální. Zatímco léto je známé nadměrným pocením a otékajícími kotníky, v zimě se těhotné ženy zase setkávají s nepříjemným a vlezlým chladem. Na jaře a na podzim zase řádí chřipkové epidemie. Bohužel se však nedá vybrat doba, ve kterou by žena chtěla být těhotná. I když se totiž o miminko snažíte, ne vždy to vyjde podle vašich představ. Stejně tak můžete otěhotnět i nečekaně.

S jakými problémy se můžete v létě setkat?

V dnešním článku se podíváme na zoubek letnímu počasí. S jakými se pojí radostmi a strastmi? Jak si těhotenství v létě co nejvíc zpříjemnit? Většina maminek létu neunikne, jelikož těhotenství trvá 9 měsíců, takže pokrývá téměř celý rok.

V létě se může budoucí maminka setkat s celou řadou problémů, které jí mohou její těhotenství výrazně znepříjemnit. Během léta by měla více dbát na pravidelný pitný režim, kterým snadno předejde mdlobám a další nevolnosti. Dehydratace či přehřátí organismu je v létě velmi nebezpečné. Během velkého vedra tedy raději vůbec nedoporučujeme chodit ven na sluníčko. V těchto dnech preferujte raději vycházky v ranních nebo až ve večerních hodinách.

S létem dále souvisí nepříjemné otoky v oblasti kotníků a prstů, křeče v nohách nebo v rukách. Zde mohou být účinným pomocníkem masáže. Mnoho žen trápí také bolesti hlavy a její točení, které může být spojeno se změnami tlaku.

Letní radovánky doporučujeme omezit na minimum. V čistém bazénu, který máte doma na dvoře nebo na zahradě, se samozřejmě vykoupat můžete, dejte si však pozor na různé infekce, které můžete chytnout při koupání ve znečištěné vodě. Ani opalování nemůžeme budoucím maminkám doporučit. Kolem poledních hodin je extrémně nevhodné.

Výhody letního počasí

Léto je určitě výhodné z důvodu, že je tepleji a vy se tedy nemusíte tolik oblékat. Pořiďte si lehké a prodyšné oblečení, které jen tak nepropotíte a ve kterém se budete cítit dobře i po delší dobu. Užívejte si teplých večerů, choďte na procházky do přírody nebo klidně i běhejte, pokud vám běh dělá dobře. Co se týká sportování, léto nabízí celou škálu možností a sport je teď mnohem bezpečnější než v zimě.

Další výhoda se týká stravy. Je dostupná spousta kvalitních a chutných sezónních potravin. Například je v obchodech nebo i na našich zahrádkách dostatek ovoce a zeleniny, která by měla být základem jídelníčku každé těhotné ženy.Jsem těhotná. Hlavně nezpanikařit. Jsem těhotná. Hlavně nezpanikařit.

Zjistila jste, že jste těhotná? Přemýšlíte nad tím, jak zvládnete své dítě finančně zabezpečit a jak se o něj postaráte? Tyto otázky přichází na mysl hlavně ženám, které těhotenství a mateřství dosud neplánovaly. Antikoncepce není ...

Jak komunikovat s miminkem v bříšku?

Pokud jste právě těhotná, jistě přemýšlíte nad tím, v jakém stádiu těhotenství už miminko v bříšku vnímá Váš hlas a všechny podněty kolem. Říká se, že matka s dítětem komunikuje již...

Nadšení nebo obavy z miminka? Nadšení nebo obavy z miminka?

Každá maminka je jiná. Zatímco jedna se na těhotenství těší, a pak je z něj doslova nadšená, druhá se ho obává. Změny v psychice jsou naprosto normální, jelikož se vám v těle bouří hormony, a...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka