facebook
Dobrý večer, je neděle 21.1.2018 a svátek slaví Slavomír

Dravci


Ilustrační fotografie


Dravci

Hra pro 8 a více hráčů


Potřeby:
Provázek o délce 12m


Postup:
Pevně spojíme konce provázku o délce 12m k sobě tak, aby se nerozpojily. Čtyři hráči si vlezou do tohoto oka a vytvarují provaz tak, aby se stali opěrnými body (vrcholy) pravidelného čtverce - tím se stávají kontrolory. Druhá čtveřice hráčů si stoupne do čtverce před svůj vybraný roh (tzn. před hráče, který tvoří opěru, před svého kontrolora) a každý z druhé čtveřice se posune o krok vpřed, do středu čtverce.


A hra může začít:
Na pokyn „teď!“ se hráči hluboce předkloní a 2x až 4x se otočí na místě dle předešlé úmluvy (na správnost počinu dohlíží kontrolor, který počítá otočení). Jakmile hráč provede otočky, vyrazí vpřed a snaží se chytit hráče napravo od sebe. Jakmile se jej dotkne, kontrolor zakřičí „trefa“. Po tomto výkřiku kolo končí. Hráč, který byl chycen, opouští čtverec. A nové kolo může začít. Nové kolo se opakuje stejným způsobem, kontrolor bez hráče už hru jen sleduje. Stejně tak jako vyřazený hráč. Hra končí, když zbyde jediný vítěz.

 

Následně si hráči s kontrolory vymění pozice (kdy se stane kontrolor hráčem a naopak). Po zjištění vítěze druhého klání dojde k finále, které si zahrají pouze vítězové, popřípadě semifinalisté s vítězi.

 Slepecký pes Slepecký pes

Připravíme si slalomovou trasu pomocí plastových lahví nebo kuželů. Tyto kužely budou závodníci muset dle domluvy obcházet (doporučujeme pro přesnost celou trasu okolo kuželů namalovat nebo vyznačit provázky, šipkami,…)

Kdo z koho Kdo z koho

Tato hra se dá zahrát kdekoliv, kde je větší prostranství - na hřišti, v lese, na louce. Na tomto prostranství vytvoříme hranici, rozdělíme území na dvě poloviny...

Tvrdý boj o kameny Tvrdý boj o kameny

Vytvoříme dostatečně dlouhou startovací čáru, aby všichni hráči mohli spravedlivě vyběhnout ve stejné linii. V předem dohodnuté vzdálenosti, na stejně dlouhou čáru jako byl start, položíme kameny...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka