facebook
Příjemnou noc, je neděle 25.10.2020 a svátek slaví Erik

Je výhodnější těhotenství v zimě nebo v létě?


Ilustrační fotografie


Mnoho žen má dilema, zda je lepší rodit v létě a těhotenství tak prožít v zimě a na jaře, nebo rodit v zimě a čas s miminkem v bříšku strávit v létě a na podzim. Připravili jsme pro vás článek, který vám shrne výhody a nevýhody všech ročních období a vy sama se už pak budete moci rozhodnout, jaké je pro vaše těhotenství optimální. Je nám ale jasné, že ne vždy jde vše podle plánu a roční období pro svůj porod si mnoho maminek jen těžko vybere.


Těhotná na podzim a v zimě


Jestliže otěhotníte během těchto chladnějších měsíců, má to tu výhodu, že náledí a námrazy přečkáte ještě s malým bříškem. Nejenže se pohodlněji pohybujete a tak snadno nespadnete, ale také když už se sklouznete, nehrozí vám tak velké nebezpečí jako s břichem velkým. Jelikož budete mít menší bříško, pohodlně se vejdete do zimních bund a kabátů ještě z minulého roku.


Problematické ale může být stravování, jelikož v době, kdy potřebujete dostatek vitamínů a minerálů, není mnoho čerstvého ovoce ani zeleniny. I tak se ale snažte jíst co nejvíce vyváženě a chybějící látky doplňte vitamínovými a minerálními preparáty.


Jestliže otěhotníte v zimě, budete rodit na konci léta nebo na začátku podzimu. Zastihnete tedy ještě pěkné počasí na procházky s kočárkem. Ale během léta v těch největších vedrech budete bojovat s velkým bříškem a nezbude vám mnohdy nic jiného, než si zalézt doma do chládku. Navíc se pravděpodobně nevyhnete ani otékání kotníků.


Těhotná na jaře a v létě


Jestliže otěhotníte na jaře, tak si své miminko nadělíte pod vánoční stromeček, což může být na jednu stranu radostné, na druhou stranu však riskujete, že strávíte vánoční svátky v porodnici. Pokud se chystáte na dovolenou, tak ji ještě pohodlně stihnete, jelikož budete cestovat s malým - téměř neviditelným - bříškem. V létě si budete moci naplno užívat procházky přírodou, na druhou stranu ale také hrozí, že vám první týdny bude nevolno a letní dny si beztak neužijete.


Na zimu budete pro své dítko potřebovat náročnější výbavičku oblečení. Navíc po roce začne dělat své první krůčky a zima mu to může dosti komplikovat.


I pokud se vám pro těhotenství nepodaří vybrat to roční období, po kterém toužíte, nezoufejte. Děti se běžně rodí po celý rok. Důležité je však zvládnout ve zdraví a v pohodě.

Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti? Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti?

Nečekaně jste otěhotněla a nevíte, co si teď počít. V klidu si vše srovnejte v hlavě, a pak zvažte všechny možnosti, které se vám nabízejí. Tou nejpříznivější je samozřejmě si miminko nechat. Pokud ale například nejste v dlouhodobém...

První návštěva gynekologa po otěhotnění První návštěva gynekologa po otěhotnění

Jste čerstvě těhotná a přemýšlíte, kdy je nejvyšší čas obrátit se na svého gynekologa? Gynekolog může vaše těhotenství potvrdit a poskytnout cenné rady do budoucích několika měsíců. Díky němu získáte potřebnou jistotu.

Jak si oholit nohy a intimní partie Jak si oholit nohy a intimní partie

Holení chloupků v těhotenství představuje nepříjemnou komplikaci pro nejednu maminku. Během prvních měsíců nečiní žádné potíže, ale jak se bříško zvětšuje, začínáte mít problém dohlédnout...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka