facebook
Příjemnou noc, je úterý 23.4.2019 a svátek slaví Vojtěch

Jak se v těhotenství nesedřít


Ilustrační fotografie

 

Každá nastávající maminka má starost o své nenarozené dítě. A ač se to nemá s ničím přehánět, je třeba být pozorný a ostražitý. I proto jsme sepsali 5 tipů, jak se v těhotenství nesedřít.

 

1) Nenoste těžké věci

 

Nepřemáhat se je základem všeho. To platí i při nošení těžších věcí. Pokud nemáte nikoho po ruce, rozhodně se vyplatí počkat nežli zbytečně riskovat. Myslete především na to, že při nošení těžkých věcí namáháte břišní část, která je při těhotenství zvlášť náchylná.

 

2) Najměte si úklidovou firmu

 

Menší úklidy samozřejmě nemusí být namáhavé, pokud však máte v plánu váš domov pořádně vygruntovat, zde už se jistě vyplatí pozvat si kvalitní úklidovou firmu, která za váš vše profesionálně vyřeší. Doporučit můžeme například firmu Ekologickyuklid.eu, která se zaměřuje na úklid domu Praha a rovněž v Brně a Bratislavě. V každém i menším městě však najdete minimálně paní na úklid, která vám ráda pomůže.

 

3) Nakupujte přes internet

 

V dnešní době je nakupování na internetu hračka. Je možné si vybrat e-shopy, které jsou spolehlivé a nezklamou vás. Proč se tedy ubíjet v supermarketech a nákupních centrech, kde se budete procpávat mezi dalšími stovkami lidí? Užijte si klid a pohodu nakupování na internetu. Přes internet dnes nakoupíte cokoliv – jídlo, drogerii, kosmetiku, oblečení až po potřeby pro domácí mazlíčky.

 

 

4) Jezte zdravé a lehké jídlo

 

Přesně tak. I výběr jídla hraje velkou roli na vaší pohodě a energii. Ač jsou chutě všelijaké, vždy je třeba myslet na ideální volbu správného jídelníčku. Doporučujeme jíst výživné, ale zároveň i lehké potraviny.

 

 

5) Sportujte s mírou

 

Cvičení a sportování je pro těhotnou ženu v pořádku a to při dodržení dvou podmínek. Nepřehánět to (nikdy nesportovat na doraz) a zároveň se vyhnout míčovým sportům. Rovněž zapomeňte na sportování ve špatném počasí, kdy se zvyšuje riziko pádů. Doporučené aktivity jsou především plavání, chůze, jóga či cvičení na míči.

Kdy je vhodná doba pro odchod z práce Kdy je vhodná doba pro odchod z práce

Jste těhotná a stále chodíte do práce? Pokud vás baví, uspokojuje a nechcete se rozloučit se svým měsíčním výdělkem, pak je vše v pořádku. Jestliže je ale vaše práce fyzicky náročná a vy ji z nějakých důvodů už nezvládáte, určitě je...

Hlavně se nepřetěžovat Hlavně se nepřetěžovat

V těhotenství by o sebe měla každá budoucí maminka maximálně pečovat. Šetřete se fyzicky i psychicky, veškerou námahu konzultujte se svým lékařem. Pokud se máte na koho obrátit s prosbou o pomoc, určitě do činností...

První těhotenství - na co se má nezkušená maminka připravit První těhotenství - na co se má nezkušená maminka připravit

Zjistila jste, že čekáte miminko a přemýšlíte, na jaké změny se musíte připravit. V těhotenství a mateřství vás čekají změny jak fyzického, tak i psychického rázu. Na pohled se dotknou vaší postavy, postihnou stravovací návyky...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka