facebook
Dobrý podvečer, je čtvrtek 25.4.2024 a svátek slaví Oto

Maminky, které zvedají desítky kilogramů


Ilustrační fotografie


Některé ženy se ani v těhotenství nechtějí vzdát posilování a zvedají ve fitku desítky kilogramů. Co si o tom myslet? Jaký je váš názor na takové cvičení? Plánujete si dopřát odpočinek nebo chcete i nadále cvičit? V těhotenství se nad náročným cvičením určitě zamyslete. I pokud děláte nějaký sport závodně, během devíti měsíců svou formu rozhodně neztratíte. Spousta cviků je o hlavně o technice, kterou samozřejmě nezapomenete.

Když cvičíte několik let

Každý pohyb vám určitě doporučujeme konzultovat se svým gynekologem. Jen ten ví, jak je na tom vaše těhotenství a jestli existují nějaká rizika, pro která byste měla dbát zvýšené opatrnosti. Paradoxně jsou pro každou maminku nejnáročnější první týdny těhotenství, ačkoliv si to mnohdy ani neuvědomuje. Je zde vyšší riziko potratu, takže se doporučuje hodně odpočívat a pohyb zapojit do svého režimu především v podobě volnějších procházek.

Na internetu můžete najít články a videa, kde se budoucí maminky příliš nešetří a zvedají i nadále naložené činky. Jen některé cviky si modifikují. Zapomínají na trénink síly a více se soustředí na techniku jednotlivých cviků. Každé ženě vyhovuje něco jiného a pohyb se rozhodně nedá zakázat. I pokud budete přes rostoucí bříško posilovat, neměla byste to dělat proti vůli svého lékaře a do tréninku zapojit i profesionální trenéra.

Najděte vhodné modifikace

Klasické pánské kliky nahraďte kliky dámskými, sedy lehy vyměňte za pozici prkna, ve které máte celé zpevněné tělo a výskoky na bednu zaměňte na výstupy. Věřte, že i při takovém tréninku se opravdu zapotíte. Lékaři obvykle nedoporučují zvedat více než 5 nebo 10 kg. I proto jsou rozhodně vhodnější cviky s vlastní váhou. Ke svému tělu se chovejte opatrně, abyste pak zbytečně nelitovala, že jste sport stavěla na první místo. Žádné závody a soutěže vás pravděpodobně v těhotenství nečekají. Zvolněte proto i frekvenci svých tréninku. Pro udržení kondice bohatě stačí cvičení třikrát týdně. Procházku do přírody, ať už sama nebo se svým partnerem, si ale klidně můžete dopřát i každý den.





Cvičení v prvním trimestru Cvičení v prvním trimestru

Jestliže byla žena zvyklá cvičit před otěhotněním, neměla by se obávat v tom pokračovat ani v období prvního trimestru. Jsou však určité zásady, které by měla vzít na vědomí, a podle kterých by se měla řídit.

Dechová cvičení Dechová cvičení

Dechová cvičení mají v těhotenství svou nezastupitelnou roli. Můžete se je naučit a trénovat je na skupinových hodinách i se jim věnovat sama doma. K čemu je toto cvičení dobré? Ačkoliv...

Tepová frekvence při cvičení Tepová frekvence při cvičení

Tepová frekvence je důležitým ukazatelem při sportování v těhotenství. Pohyb se v těhotenství obecně doporučuje. Pokud vše probíhá správně a s vaším těhotenstvím se nepojí žádná rizika, nic...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka