facebook
Dobré dopoledne, je pátek 29.3.2024 a svátek slaví Arnošt

Cvičení na balanční podložce


Ilustrační fotografie


Určitě znáte balanční podložky. Cvičení na nich může být příjemné i náročné. Je jen na vás, jaké si ho v těhotenství uděláte. Určitě doporučujeme zařadit spíše strečink a protahovací cviky než silový trénink. Na balanční podložce můžete pohodlně relaxovat a oddávat se svým pocitům. Je vhodná na cvičení pro každý den. Často se využívá třeba i ve cvičení pilates, které si můžete v mnoha městech zacvičit skupinově s dalšími maminkami.

Overball

Overbal je malý nafouknutý míček, se kterým můžete cvičit. V těhotenství je vynikajícím pomocníkem při posílení svalů pánevního dna, které během něj hodně oslabují. Lehněte si například zády na podložku a pokrčte nohy. Mezi ně umístěte míček a ten mačkejte. Cítíte, jak se bude vaše pánevní dno stahovat. Zopakujte zhruba 3 série po 10 až 15 cvicích. Soustřeďte se na pravidelné dýchání, které vám pomůže oblast spodního bříška výrazně uvolnit.

Overball je dále báječným pomocníkem na posílení svalů na rukách. Můžete ho různě mačkat a tím zatínat své bicepsy a tricepsy. Jedná se efektivní cvičení, při kterém se snažte svá ramena netahat zbytečně vysoko, ale držte je nízko u těla. Cviky provádějte ve stoje nebo v tureckém sedu. Po celou dobu cvičení se snažte udržet rovná záda.

Balanční masážní podložka

Tato podložka má obvykle kulatý tvar, je ale nižší než míček. Je nafouknutá vzduchem a její tvrdost si tak můžete libovolně přizpůsobit. Na podložce můžete pohodlně sedět - klasicky na zemi nebo v tureckém sedu. Snažíte se tak balancovat, aby se vaše nohy ani ruce nemusely dotýkat. Se zapojením svého břicha to ale raději nepřehánějte.

Na této podložce se dá cvičit i ve stoje, kdy se například postavíte na plochu oběma nohama a balancujete. Další možností je stoj pouze na jedné noze. Zde je přece jen dobré zvolit nějakou oporu - například cvik provádět v blízkosti zdi, abyste předešla pádu z položky a poranění. Na internetu jistě najdete i mnoho dalších typů balančních podložek a také cviků, které můžete provádět. U cvičení byste se vždy měla cítit dobře. Zapomeňte na bolest nebo na svalovou únavu. Ta cvičení v těhotenství rozhodně nesmí provázet.





Cvičení ve vodě Cvičení ve vodě

Každá budoucí maminka by měla dát šanci cvičení ve vodě, které je k tělu maximálně šetrné. Ve vodě se totiž můžete uvolnit a lépe se připravit na plánovaný porod. Pokud máte čas a možnosti...

Zlepšete mobilitu svých kloubů Zlepšete mobilitu svých kloubů

Dobrá mobilita a flexibilita představují základní prevenci proti bolestem svalů a kloubů. Pokud se i v těhotenství snažíte cvičit, a že byste rozhodně měla, zaměřte se na protahování problematických...

Vhodné sportovní oblečení v těhotenství Vhodné sportovní oblečení v těhotenství

Plánujete sportovat i v období těhotenství? Pak jistě oceníte náš článek, ve kterém najdete tipy na to, co si na své sportovní aktivity obléci. V tomto období byste si měla dát na výběru sportovního...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka