facebook
Dobré odpoledne, je středa 4.10.2023 a svátek slaví František

Co dělat, když chci holčičku


Ilustrační fotografie


Ovlivnit pohlaví dítěte je dle vědeckých studií opravdu nemožné a šance, že se vám narodí holčička, je tedy přibližně 50 %. I tak ale po internetu koluje celá řada zaručených babských rad, které nabádají k vyzkoušení. Některé z nich si budete moci přečíst i v tomto článku. Pokud tedy chcete mít doma malou slečnu, poradíme vám, čím se před otěhotněním a v průběhu těhotenství řídit.


Záleží na stravě


Některé studie tvrdí, že pohlaví dítěte můžete ovlivnit tím, co jíte. Pokud tedy chcete mít malou holčičku, je potřeba omezit ve stravě sacharidy. Zapomeňte tedy na obiloviny a svůj denní příjem omezte na méně než 2200 kcal. Údajně se porodem děvčátka projevuje nedostatek glukózy. Evolučně tato skutečnost totiž souvisí s tím, že není dostatek potravy. Ženské tělo pak přirozeně inklinuje k porodu holčičky, která se postará o zachování rodu.


Stáří spermií


Jestliže chcete mít holčičku, měla byste mít sex před ovulací nebo až po ní. Tento výzkum ale není ničím potvrzený. Stejně tak můžete na internetu najít informace o tom, že k holčičce jsou ideální „starší“ spermie, takže pro její početí je vhodné mít méně sexu. Pro početí holčičky je rovněž doporučována tradiční misionářská poloha.


Vliv klimatických podmínek


Někteří lidé se také domnívají, že pohlaví dítěte ovlivňují i klimatické podmínky, ve kterých je dítě počato. Údajně čím více postupujete na jih, tím je vyšší pravděpodobnost, že porodíte holčičku. Jestliže tedy chcete holčičku a ne chlapečka, můžeme vám při snažení se o miminko doporučit dovolenou v teplých krajinách, tím k tomu jistě přispějete.


Bohužel žádná z těchto rad není osvědčená a to, jaké pohlaví bude mít vaše miminko, nelze ovlivnit.

Bolestivá ovulace Bolestivá ovulace

Bolestivá ovulace je často diskutovaným tématem a představuje tak problém pro mnoho žen. Tato nepříjemná bolest se objevuje zhruba od 12. do 16. dne menstruačního cyklu, tedy přímo když je tělo ve fázi ovulace.

Ovulační cyklus Ovulační cyklus

Ovulační cyklus je široký pojem, který v sobě spojuje dva různé cykly. Prvním z nich je cyklus menstruační, který trvá v ideálním případě 28 dní a na jehož začátku přichází menstruace. Druhým cyklem je cyklus ovariální, který sleduje...

Ovulační kalendář Ovulační kalendář

Jestliže chcete sledovat své plodné a neplodné dny, můžete využívat ovulační kalendář. Na internetu najdete několik kalkulátorů, které vám tyto dny pohodlně spočítají - s ohledem na první den menstruace, délku menstruace a trvání cyklu.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka