facebook
Dobré odpoledne, je sobota 27.7.2024 a svátek slaví Viktor

Fyzioterapie a tejpování v těhotenství


Ilustrační fotografie


Trápí vás bolesti zad a krční páteře, ramen, kolen, kyčlí a dalších částí těla? Pokud si s vámi doktoři nevědí rady a vy nechcete celé těhotenství jen proležet (což mnohdy stav pouze zhorší), navštivte zkušeného fyzioterapeuta, který dá vaše tělo do pořádku. Fyzioterapie je moderní metoda, která vyřeší problémy v našem těle. Je potřeba myslet na to, že se tělo v průběhu těhotenství výrazně změní a že se mohou posílit dysbalance, kterými trpíte. Právě fyzioterapie je pomáhá řešit.

Individuální pomoc na vaše problémy

Jelikož fyzioterapie je jen zřídkakdy hrazena z veřejného rozpočtu, většinou je opravdu efektivní. Můžete si vybrat dobrého fyzioterapeuta, jelikož mu za jeho služby platíte. Cena za fyzioterapii se může klidně vyšplhat i na 1000 Kč za hodinu. I taková investice se však vyplatí.

Fyzioterapeut by se měl při vaší prohlídce zaměřit na problémy, které vás trápí. Během těhotenství se mění držení těla, roste jeho hmotnost nebo se posouvá těžiště. Dochází také ke značným hormonálním změnám, ke kloubní volnosti nebo ke zvýšení objemu krve. Fyzioterapeut vám pomůže vyřešit různé dysbalance a navrhne vhodné kompenzační cvičení, které vám v těhotenství udělá dobře. Rovněž ho můžete navštívit i po porodu, kdy se vaše tělo navrací zpět do normálního stavu.

Fyzioterapie se v těhotenství často zaměřuje také na cvičení svalů pánevního dna, které jsou velmi důležité. Silné svaly pánevního dna dokáží spolehlivě zadržovat nechtěné úniky moči nebo střevních plynů. Brání poklesu orgánů a snížení sexuality. Konzultace s fyzioterapeutem je zde namístě zejména proto, aby cvičení bylo prováděno správně. Klasické posilování břišních svalů je totiž v těhotenství zcela nevhodné. Hrozí při něm nejen rozvoj problémů spojených s těhotenským bříškem, ale také se zády.

Tejpování v těhotenství

Tejpování neboli kinesiotaping je speciální metoda, která využívá pružné lepící pásky. Ty působí tak, že oddálí kůži a svaly, a tak sníží bolesti, otoky či svalové napětí. V těhotenství se tato metoda využívá pro tejpování bříška a zad, které jsou často u budoucích maminek vystavovány nadměrnému tlaku. I když je na internetu k nalezení mnoho osvědčených návodů, které vám při tejpování poradí, je určitě mnohem lepší, navštívit odborníka. Ten vám vše vysvětlí a budete mít jistotu, že i zatejpuje tak, aby vám to bylo příjemné.





Upadnutí v těhotenství Upadnutí v těhotenství

Těhotenství není nemoc, a proto maminka nemusí celých devět měsíců ležet, nemá-li to indikováno lékařem ve výjimečných případech. Na druhé straně je to opravdu jiný stav a podle toho by se k...

Jaké změny vás čekají v těhotenství II. Jaké změny vás čekají v těhotenství II.

V prvním díle jsme se zabývali změnami v těhotenství, které se týkají především orgánů. V tomto se zaměříme na praktické a spíše nepříjemné změny, jako jsou nezvyklé chutě, nárůst hmotnosti...

Novoroční předsevzetí pro budoucí maminky Novoroční předsevzetí pro budoucí maminky

Máme tu nový rok a s ním i spoustu nových příležitostí. Mnoho lidí si na jeho začátku tradičně dává novoroční předsevzetí, která se následně snaží dodržet a na konci roku zase bilancují, jak...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka