facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 8.6.2023 a svátek slaví Medard

Zdravé a krásné nohy po celé těhotenství


Ilustrační fotografie


Otoky nohou, křečové žíly, zarostlé chloupky nebo neudržované nehty, to jsou problémy, které trápí mnoho budoucích rodiček. Chcete si své nohy udržet i během těhotenství krásné? Poradíme vám, co udělat, abyste se problémům, které jsou pro těhotenství tak typické, vyhnula.


Nedejte křečovým žílám šanci

Křečové žíly trápí mnoho žen již před otěhotněním, během těhotenství ale mohou být opravdu velmi nepříjemné. Jak přibíráte kilogramy a jste celý den na nohách, tak se to na vašem těhotenství rozhodně podepíše. Ochabuje krevní cirkulace a především v zimě, kdy jsou nohy v chladu, opravdu trpí.

Právě špatná cirkulace může vaše žíly výrazně poškodit. Abyste jí předešla, pravidelně se hýbejte. Běhejte, choďte na procházky nebo cvičte. Vhodné jsou také aktivity jako plavání nebo cyklistika. Po cvičení se nezapomeňte také protáhnout.

Noste vhodné oblečení, které podpoří proudění krve - rozhodně si tedy na sebe neberte nic těsného, ale volte spíše volnější věci. Na druhou stranu jsou ale vhodné například kompresní punčochy. Vsaďte také na zdravý a vyvážený jídelníček, který vaše tělo bude zásobovat kvalitními vitamíny a minerály.


Nepříjemné otoky

Oteklé nohy trápí budoucí maminky především během teplých jarních a letních dnů a jsou způsobeny nahromaděním tekutiny v těle. Předcházet jim můžete nejen vyváženým jídelníčkem, ale také dostatečným pitným režimem. Ze svého režimu ale vyřaďte kávu a kofeinové nápoje. Nesetrvávejte dlouho v jedné poloze, ale polohy různě střídejte. Dejte si své nohy do zvýšené polohy nebo masírujte chodidla. Uvidíte, že tak svým nohám ulevíte.


Abyste byla krásná

Holit si nohy v těhotenství může být složité, stejně tak stříhání nehtů není procházka růžovou zahradou. Pokud už máte velké bříško, přes které se sotva ohnete, uděláte lépe, když o asistenci požádáte svého partnera. V těhotenství odložte epilátor a vsaďte raději na šetrnou depilaci obyčejným holícím strojkem. Provést ji můžete s použitím speciálních pěn nebo třeba s mýdlem ve sprše nebo ve vaně. Uvidíte, že vám bude příjemné, když si chvilku zarelaxujete a necháte svého partnera, aby o vás pečoval.

Proč je důležitý dostatek jódu Proč je důležitý dostatek jódu

Nedostatek jódu v těhotenství může způsobit nemalé zdravotní problémy. Běžně je spojován například s problémy štítné žlázy nebo s poruchami vývoje mozku u embrya. Je tedy určitě vhodné jej doplňovat potravinami...

Fibroadenom v těhotenství Fibroadenom v těhotenství

Fibroadenom prsu je nezhoubné nádorové onemocnění, které se vyskytuje především u žen. Muži ním jsou postiženi méně než v 1 % případů. Jelikož se jedná o nezhoubný nádor, není se čeho bát, pokud vám jej doktor v prsu najde.

Problémy v poslední fázi těhotenství Problémy v poslední fázi těhotenství

V poslední fázi těhotenství předcházející porodu se žena musí vyrovnat s celou řadou problémů. Mezi nejčastější potíže patří problémy s dechem. Zvětšená děloha utlačuje bránici, proto se ženě obtížně dýchá. Navíc i miminko...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka