facebook
Dobré odpoledne, je neděle 15.9.2019 a svátek slaví Jolana

Zdravé a krásné nohy po celé těhotenství


Ilustrační fotografie


Otoky nohou, křečové žíly, zarostlé chloupky nebo neudržované nehty, to jsou problémy, které trápí mnoho budoucích rodiček. Chcete si své nohy udržet i během těhotenství krásné? Poradíme vám, co udělat, abyste se problémům, které jsou pro těhotenství tak typické, vyhnula.


Nedejte křečovým žílám šanci

Křečové žíly trápí mnoho žen již před otěhotněním, během těhotenství ale mohou být opravdu velmi nepříjemné. Jak přibíráte kilogramy a jste celý den na nohách, tak se to na vašem těhotenství rozhodně podepíše. Ochabuje krevní cirkulace a především v zimě, kdy jsou nohy v chladu, opravdu trpí.

Právě špatná cirkulace může vaše žíly výrazně poškodit. Abyste jí předešla, pravidelně se hýbejte. Běhejte, choďte na procházky nebo cvičte. Vhodné jsou také aktivity jako plavání nebo cyklistika. Po cvičení se nezapomeňte také protáhnout.

Noste vhodné oblečení, které podpoří proudění krve - rozhodně si tedy na sebe neberte nic těsného, ale volte spíše volnější věci. Na druhou stranu jsou ale vhodné například kompresní punčochy. Vsaďte také na zdravý a vyvážený jídelníček, který vaše tělo bude zásobovat kvalitními vitamíny a minerály.


Nepříjemné otoky

Oteklé nohy trápí budoucí maminky především během teplých jarních a letních dnů a jsou způsobeny nahromaděním tekutiny v těle. Předcházet jim můžete nejen vyváženým jídelníčkem, ale také dostatečným pitným režimem. Ze svého režimu ale vyřaďte kávu a kofeinové nápoje. Nesetrvávejte dlouho v jedné poloze, ale polohy různě střídejte. Dejte si své nohy do zvýšené polohy nebo masírujte chodidla. Uvidíte, že tak svým nohám ulevíte.


Abyste byla krásná

Holit si nohy v těhotenství může být složité, stejně tak stříhání nehtů není procházka růžovou zahradou. Pokud už máte velké bříško, přes které se sotva ohnete, uděláte lépe, když o asistenci požádáte svého partnera. V těhotenství odložte epilátor a vsaďte raději na šetrnou depilaci obyčejným holícím strojkem. Provést ji můžete s použitím speciálních pěn nebo třeba s mýdlem ve sprše nebo ve vaně. Uvidíte, že vám bude příjemné, když si chvilku zarelaxujete a necháte svého partnera, aby o vás pečoval.

Osvědčené tipy, jak vyvolat porod Osvědčené tipy, jak vyvolat porod

Jste těhotná a přenášíte? Pokud se potýkáte s tímto problémem a obáváte se, že vám budou muset vyvolávat porod v porodnici, máme pro vás několik osvědčených tipů, které určitě vyzkoušejte, pokud...

Kmenové buňky jsou nadějí regenerativní medicíny. Jejich zdroj si lze zajistit už při porodu. Kmenové buňky jsou nadějí regenerativní medicíny. Jejich zdroj si lze zajistit už při porodu.

Lidem se závažnou neurologickou diagnózou či rozsáhlým degenerativním onemocněním kloubů svítá naděje v podobě léčby kmenovými buňkami.

Když se cítíte sama Když se cítíte sama

Stíhá vás v těhotenství samota, i když jste neustále středem pozornosti lidí z vašeho okolí? Možná právě v tom se skrývá problém. I když vám všichni kolem pomáhají a nenechávají vás ani chvilku samotnou, chybí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka