facebook
Dobrý večer, je neděle 21.1.2018 a svátek slaví Slavomír

Jak velký význam má předporodní kurz?


Ilustrační fotografie


Každá maminka se na svůj porod připravuje jinak. Některá cvičí a dodržuje zdravou stravu, jiná navštěvuje předporodní kurzy. V těchto kurzech najdete spousty cenných rad a návodů na správné cvičení a přípravu na porod. Poučit se z nich můžou i budoucí tatínkové, kteří se kurzu mohou zúčastnit také - ba jsou přímo vítáni!

Příprava na průběh porodu a rodičovství

Spousta maminek, zejména prvorodiček mají z prvního porodu strach a nevědí, co od něj mají přesně očekávat. Jelikož je pro správný vývoj miminka psychická pohoda maminky důležitá, je třeba se maximálně soustředit na regeneraci a odpočinek, které Vám tyto kurzy nabízejí. Výhodou je, že se do kurzu můžete zapsat v jakémkoliv měsíci, takže není kam spěchat. Nezapomeňte s sebou vzít i svého partnera-zbaví se tak prvotního strachu a pochyb z něčeho nového a bude lépe připravený. Na kurz však můžete přijít i sama nebo s jakoukoliv blízkou osobou.

Jak kurz probíhá

Kvalitní kurz by ženu měl pečlivě připravit na porod a měla by ho vést zkušená porodní asistentka. Kurz by měl mít cca 5–10 setkání po 2 hodinách a ty by se měly skládat z částí teoretické (přednáška gynekologa, porodní asistentky, sestřičky a dalších odborníků) a praktické (učení se zacházení s novorozencem, přebalování, koupání, správné držení apod.). Maminky se dozvědí něco o kojení a o průběhu porodu, kdy se je snaží porodní asistentka zbavit často zbytečného strachu. Součástí kurzu bývá i cvičení pro udržení optimální tělesné i psychické kondice těhotné ženy. Kurzy ženu připraví na změny v organismu po porodu a naučí ji, jak co nejlépe prožít samotný porod.

Proč i tatínkové?

Muži by se měli kurzů zúčastnit také už jen proto, aby lépe porozuměli stavům své těhotné partnerky a aby se postupně připravovali na otcovskou roli. Naučí se spoustu věcí kolem péče o miminko, což může novopečené mamince výrazně pomoci. Dále ho naučí větší trpělivosti a na určité změny v denním režimu. Některé kurzy jsou dokonce speciálně zaměřené na budoucí tatínky-zde se dozvědí spoustu věcí, které si jakožto muži přirozeně neuvědomují.

O kvalitních kurzech ve Vašem okolí se můžete informovat u svého gynekologa nebo v mateřském centru. Návštěva kurzu pro budoucí rodiče se velmi doporučuje, protože oba hlavně psychicky připraví na velkou, ale zároveň krásnou změnu v jejich životě.Prenatální období Prenatální období

První fáze postihuje dobu od početí do 3. týdne těhotenství. Vzniká embryo, zárodek na konci první fáze dosahuje velikosti zhruba 2,5 mm. Začíná být srdce a vyvíjí se nervová soustava. Druhá fáze se označuje jako embryonální (zárodeční). Trvá ...

Ultrazvuk Ultrazvuk

Ultrazvuk se využívá při různých lékařských vyšetřeních. Není tedy divu, že se s ním setká i každá budoucí maminka. Ultrazvuková vyšetření se dělají během těhotenství a ověřují, že vše v bříšku je tak, jak má být. Každou maminku čeká ...

Prenatální péče Prenatální péče

Prenatální péče pokrývá celé období těhotenství. Jedná se o komplexní péči, které je nezbytná v životě každé těhotné ženy. Prenatální péče se stále vyvíjí, v době našich maminek a babiček se na ni rozhodně nekladl takový důraz jako dnes.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka