facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat?


Ilustrační fotografie


Každá budoucí maminka by se měla ve svém těle cítit dobře. Právě vhodně zvolené spodní prádlo může k takovým pocitům dopomoci. Proto se v dnešním článku zaměříme na výběr těhotenské a následně i mateřské podprsenky, která vám bude dělat společnost po několik měsíců. Prsa v těhotenství jsou často velmi citlivá. Navíc se zvětšují a může být tak značně problematické najít pohodlné a padnoucí spodní prádlo.

Základem je kvalitní střih, materiály a správná velikost

Tyto tři aspekty spolu ve vzájemné kombinaci vytvářejí dokonale padnoucí spodní prádlo, které bude radost nosit. Při výběru těhotenské podprsenky se proto v první řadě zaměřte na materiál, který by měl být savý a prodyšný. Mnoho žen se v těhotenství nadměrně potí a určitě není příjemné zůstat sedět ve vlhkém spodním prádle. Materiál by rovněž neměl nijak kousat nebo se obecně pojit s nepříjemnými pocity.

Další je na řadě střih podprsenky. Zde vám doporučujeme určitě podprsenky bez výztuže. Jestliže máte menší poprsí, můžete si obléknout i podprsenku bez kostic. Pokud jste ale majitelka objemnějších prsou, je možné, že se s kosticemi budete cítit lépe a sebejistěji. Neměly by vás však nijak omezovat nebo tlačit do prsní tkáně. Volte spíše vyšší střed podprsenky a širší ramínka.

Koupě těhotenské podprsenky je i o její velikosti. Obvod vašeho hrudníku v průběhu těhotenství pravděpodobně zůstane stejný jako před otěhotněním nebo se jen mírně zvětší - maximálně však o jednu velikost. Problematické zde bývají košíčky. Mnoho maminek nevydrží s jednou podprsenkou po celé těhotenství. Volte maximálně o jedno číslo větší košíčky, které v případě potřeby vyplňte vycpávkou. Jestliže cítíte, že se vám košíček zařezává do prsní tkáně, je čas na nové prádlo. Rozhodně zapomeňte na push-up vycpávky nebo na nepříjemnou a škrábavou krajku v kombinaci s mikrovláknem. Na prvním místě by mělo být vaše pohodlí. I v jednoduchém bavlněném spodním prádle, které dobře padne, vám to jistě bude slušet.

Jakou podprsenku v mateřství?

Při výběru mateřské neboli kojící podprsenky vám doporučujeme řídit se stejnými zásadami jako při koupi těhotenské podprsenky. S tím rozdílem, že byste měla volit model, od kterého lze odepnout košíčky. Tak se snadno dostanete k prsu, když bude mít vaše miminko hlad, aniž byste se musela nějak vysvlékat. Tyto podprsenky mají uvnitř často skrytou vložku. Pokud vám tedy ukápne mléko, nic strašného se nestane. Na výběr zde máte nejen z jednoduchého bílého, tělového a černého prádla. K dispozici jsou i atraktivní vzorované těhotenské a mateřské podprsenky.

Těhotenské spodní prádlo Těhotenské spodní prádlo

Budoucí maminka by měla nakupovat oblečení nejen pro svého chlapečka či pro svou holčičku, ale i pro sebe. Postava v těhotenství se mění a každá žena se chce ve svém těle cítit dobře. Maximálního komfortu většinou dosáhnete jen s kvalitním ...

Oznamte nový přírůstek do rodiny netradičně - tričkem Oznamte nový přírůstek do rodiny netradičně - tričkem

Čekáte svoje první miminko, nebo jste už ostřílená a víte, co vás čeká? V každém případě se jedná o velkou novinu a určitě teď řešíte, jak ji sdělit svému okolí.

Ideální oblečení do společnosti Ideální oblečení do společnosti

Chystáte se do společnosti a chcete, aby vám to slušelo i v těhotenství? Pokud se ve svých starých šatech cítíte jako slon, nic si z toho nedělejte, s těmito pocity bojují i jiné maminky. Raději si pořiďte...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka