facebook
Dobré ráno, je úterý 22.10.2019 a svátek slaví Sabina

Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat?


Ilustrační fotografie


Každá budoucí maminka by se měla ve svém těle cítit dobře. Právě vhodně zvolené spodní prádlo může k takovým pocitům dopomoci. Proto se v dnešním článku zaměříme na výběr těhotenské a následně i mateřské podprsenky, která vám bude dělat společnost po několik měsíců. Prsa v těhotenství jsou často velmi citlivá. Navíc se zvětšují a může být tak značně problematické najít pohodlné a padnoucí spodní prádlo.

Základem je kvalitní střih, materiály a správná velikost

Tyto tři aspekty spolu ve vzájemné kombinaci vytvářejí dokonale padnoucí spodní prádlo, které bude radost nosit. Při výběru těhotenské podprsenky se proto v první řadě zaměřte na materiál, který by měl být savý a prodyšný. Mnoho žen se v těhotenství nadměrně potí a určitě není příjemné zůstat sedět ve vlhkém spodním prádle. Materiál by rovněž neměl nijak kousat nebo se obecně pojit s nepříjemnými pocity.

Další je na řadě střih podprsenky. Zde vám doporučujeme určitě podprsenky bez výztuže. Jestliže máte menší poprsí, můžete si obléknout i podprsenku bez kostic. Pokud jste ale majitelka objemnějších prsou, je možné, že se s kosticemi budete cítit lépe a sebejistěji. Neměly by vás však nijak omezovat nebo tlačit do prsní tkáně. Volte spíše vyšší střed podprsenky a širší ramínka.

Koupě těhotenské podprsenky je i o její velikosti. Obvod vašeho hrudníku v průběhu těhotenství pravděpodobně zůstane stejný jako před otěhotněním nebo se jen mírně zvětší - maximálně však o jednu velikost. Problematické zde bývají košíčky. Mnoho maminek nevydrží s jednou podprsenkou po celé těhotenství. Volte maximálně o jedno číslo větší košíčky, které v případě potřeby vyplňte vycpávkou. Jestliže cítíte, že se vám košíček zařezává do prsní tkáně, je čas na nové prádlo. Rozhodně zapomeňte na push-up vycpávky nebo na nepříjemnou a škrábavou krajku v kombinaci s mikrovláknem. Na prvním místě by mělo být vaše pohodlí. I v jednoduchém bavlněném spodním prádle, které dobře padne, vám to jistě bude slušet.

Jakou podprsenku v mateřství?

Při výběru mateřské neboli kojící podprsenky vám doporučujeme řídit se stejnými zásadami jako při koupi těhotenské podprsenky. S tím rozdílem, že byste měla volit model, od kterého lze odepnout košíčky. Tak se snadno dostanete k prsu, když bude mít vaše miminko hlad, aniž byste se musela nějak vysvlékat. Tyto podprsenky mají uvnitř často skrytou vložku. Pokud vám tedy ukápne mléko, nic strašného se nestane. Na výběr zde máte nejen z jednoduchého bílého, tělového a černého prádla. K dispozici jsou i atraktivní vzorované těhotenské a mateřské podprsenky.

Ošetření laserem v těhotenství Ošetření laserem v těhotenství

Laserem se dnes ošetřuje celá řada kožních vad. Mnoho žen si své problémy neuvědomí až do doby, než otěhotní. Pak je čeká velké rozhodnutí - buď dalších 9 měsíců laserový zákrok odkládat...

Jak vybírat těhotenské šaty Jak vybírat těhotenské šaty

S příchodem jarních měsíců nastává ideální čas pro koupi těhotenských šatů. Mnoho maminek se šatům v těhotenství vyhýbá, jelikož si v nich připadají příliš velké a tlusté. Důležité je vybrat si vhodný střih, velikost...

Žena se v i těhotenství může oblékat stylově Žena se v i těhotenství může oblékat stylově

A dokonce může správným oblečením vyzdvihnout své bříško a pochlubit se svým mateřstvím! Těhotenská móda udělala velký krok dopředu a to, co bylo před nedávnou dobou ještě utopií, je dnes možné. Pokud jste se i před...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka