facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Ideální oblečení do společnosti


Ilustrační fotografie


Chystáte se do společnosti a chcete, aby vám to slušelo i v těhotenství? Pokud se ve svých starých šatech cítíte jako slon, nic si z toho nedělejte, s těmito pocity bojují i jiné maminky. Raději si pořiďte nové oblečení nebo důkladněji proberte svou šatní skříň - určitě zde najdete něco, v čem se budete cítit dobře.

Vaše pohoda by měla být na prvním místě. V prvních týdnech svého těhotenství si budete pravděpodobně moci obléknout věci, které jste nosila i v době, když jste ještě těhotná nebyla, a ty vám budou i slušet. Na poslední týdny však doporučujeme koupi několika základních kousků, kterými svůj šatník rozšíříte.

Šaty nebo kalhoty

Při výběru oblečení se řiďte tím, co vám je příjemnější. Někdo je spíše šatový typ, jiný zase preferuje nošení kalhot. Oblečení samozřejmě můžete vybírat i podle počasí nebo dle příležitosti - jestliže ale zvolíte šaty, sukni nebo kalhoty je obvykle jedno. Nic určitě nezkazíte jednoduchým kalhotovým kostýmkem. Doporučujeme vám tedy pořídit si pro těhotenství alespoň jedny společenské kalhoty v některé základní barvě. Ty pak slaďte s košilí, halenkou nebo tunikou - tunika je volnější a delší dámské tričko. Pokud jste nosila tuniky již před otěhotněním, možná vám některá z nich ještě přijde vhod.

Pohodlná obuv bez podpatku

Pohodlné boty jsou opravdu základ. Rozhodně si zbytečně neberte vysoké podpatky, pokud nemusíte. Mnoha ženám v těhotenství natékají nohy. Jestliže je to i váš případ, zkuste jim odlehčit v pohodlných páskových botkách nebo v balerínách s tenkou podrážkou. Podpatky se nedoporučují ani z důvodu, že v nich snadno škobrtnete a můžete upadnout. To by vašemu bříšku rozhodně nesvědčilo. Zvolte tedy komfortní boty, které ideálně máte již nějaký pátek, abyste měla jistotu, že vás nebudou nikde nepříjemně tlačit.

Na ples i na pracovní večírek

Jednoduché společenské oblečení můžete zvolit téměř kamkoliv. Je jedno, zda se chystáte na ples, na firemní večírek nebo na narozeninovou oslavu s kamarády. Věřte, že všichni budou beztak věnovat pozornost vašemu bříšku a oblečení řešit nebudou. Pokud tedy striktně nezapadnete do etikety, rozhodně se nic vážného nestane.

Jak se oblékat za chladného počasí Jak se oblékat za chladného počasí

Venku se nám nepříjemně ochladilo a nejedna budoucí maminka tak přemýšlí, v jakém oblečení vyrazit na procházku do přírody, na nákup do města nebo na cestu do práce. Zima dokáže být...

Těhotenská letní móda Těhotenská letní móda

Každá žena se ráda a obléká a chce se ve svém oblečení vždy cítit dobře a přitažlivě a to i v období očekávání. S přibývajícími měsíci a rostoucím bříškem musí každá budoucí maminka trochu obměňovat šatník a přizpůsobit ho svým momentálním ...

Těhotenské oblečení je také móda Těhotenské oblečení je také móda

Udělala jste si těhotenský test, který vám prozradil, že příštích devět měsíců budete pod srdcem nosit své dítě? Radostná zpráva, kterou už protentokrát nemůžete zapít něčím ostřejším, protože ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka