facebook
Dobré ráno, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Ošetření laserem v těhotenství


Ilustrační fotografie


Laserem se dnes ošetřuje celá řada kožních vad. Mnoho žen si své problémy neuvědomí až do doby, než otěhotní. Pak je čeká velké rozhodnutí - buď dalších 9 měsíců laserový zákrok odkládat nebo si na něj dojít i přes stále se zvětšující bříško. Většina profesionálních lékařů a specialistů však tyto zákroky nedoporučuje a odrazuje od nich budoucí maminky. Ideální je i s malou operací počkat až na dobu po šestinedělí.


Laser pouze v nejnutnějším případě

Laserem se dnes odstraňují i velké pihy, například mateřská znaménka. Může se však stát, že se vám znaménko začne během těhotenství nepříjemně zvětšovat, nebo že na něj před otěhotněním prostě jen zapomenete, případně že se objednáte na zákrok a mezitím otěhotníte.

Nutnost operace mateřského znaménka by měl vždy posoudit odborný lékař. Vyloženě zakázané to není, avšak každá operace přináší tělu nějaké riziko. Proto je důležité posoudit, zda je větším rizikem pro vás a miminko kýžená operace nebo ponechání pihy na dalších 9 až 12 měsíců.

Vhodnosti odstranění znamínka v těhotenství nahrává také chladnější počasí, jelikož by se znaménka měla odstraňovat právě na podzim nebo v zimě. Obecně jsou však jizvy pro těhotenství riziko a i pokud půjdete na nějakou intimní operaci před otěhotněním, určitě o tom informujte svého gynekologa. Pokud plánujete miminko, měl by vám říct, zda se do toho můžete pustit ihned nebo jestli je lepší pár měsíců počkat.

Laserem se ošetřuje například také akné nebo rozšířené žilky a další kožní problémy. Zde vám určitě doporučujeme počkat až na období po porodu, ideálně až po šestinedělí, aby se vaše tělo stihlo v pořádku zahojit. Kosmetické úpravy přinášejí jen zbytečná rizika a mohou se z nich vyvinout i nepříjemné zdravotní komplikace, které sobě a svému budoucímu miminku jistě nechcete přivodit.


Při potížích zajděte k odborníkovi

Během těhotenství ale určitě můžete začít své problémy řešit. Najděte si odborníka, který bude schopen posoudit, jak hodně jsou vaše problémy vážné a naplánujte si dobu pro laserový zákrok. Není výjimkou, že se na takové operace objednává i s několikaměsíčním předstihem.

Jak vybírat těhotenské šaty Jak vybírat těhotenské šaty

S příchodem jarních měsíců nastává ideální čas pro koupi těhotenských šatů. Mnoho maminek se šatům v těhotenství vyhýbá, jelikož si v nich připadají příliš velké a tlusté. Důležité je vybrat si vhodný střih, velikost...

Žena se v i těhotenství může oblékat stylově Žena se v i těhotenství může oblékat stylově

A dokonce může správným oblečením vyzdvihnout své bříško a pochlubit se svým mateřstvím! Těhotenská móda udělala velký krok dopředu a to, co bylo před nedávnou dobou ještě utopií, je dnes možné. Pokud jste se i před...

Dámské šaty v těhotenství Dámské šaty v těhotenství

Šaty jsou bezesporu symbolem ženskosti a každá žena má jistě několik takových kousků ve svém šatníku. Pokud zrovna prožíváte jedno z nejkrásnějších období, období těhotenství...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka