facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Ošetření laserem v těhotenství


Ilustrační fotografie


Laserem se dnes ošetřuje celá řada kožních vad. Mnoho žen si své problémy neuvědomí až do doby, než otěhotní. Pak je čeká velké rozhodnutí - buď dalších 9 měsíců laserový zákrok odkládat nebo si na něj dojít i přes stále se zvětšující bříško. Většina profesionálních lékařů a specialistů však tyto zákroky nedoporučuje a odrazuje od nich budoucí maminky. Ideální je i s malou operací počkat až na dobu po šestinedělí.


Laser pouze v nejnutnějším případě

Laserem se dnes odstraňují i velké pihy, například mateřská znaménka. Může se však stát, že se vám znaménko začne během těhotenství nepříjemně zvětšovat, nebo že na něj před otěhotněním prostě jen zapomenete, případně že se objednáte na zákrok a mezitím otěhotníte.

Nutnost operace mateřského znaménka by měl vždy posoudit odborný lékař. Vyloženě zakázané to není, avšak každá operace přináší tělu nějaké riziko. Proto je důležité posoudit, zda je větším rizikem pro vás a miminko kýžená operace nebo ponechání pihy na dalších 9 až 12 měsíců.

Vhodnosti odstranění znamínka v těhotenství nahrává také chladnější počasí, jelikož by se znaménka měla odstraňovat právě na podzim nebo v zimě. Obecně jsou však jizvy pro těhotenství riziko a i pokud půjdete na nějakou intimní operaci před otěhotněním, určitě o tom informujte svého gynekologa. Pokud plánujete miminko, měl by vám říct, zda se do toho můžete pustit ihned nebo jestli je lepší pár měsíců počkat.

Laserem se ošetřuje například také akné nebo rozšířené žilky a další kožní problémy. Zde vám určitě doporučujeme počkat až na období po porodu, ideálně až po šestinedělí, aby se vaše tělo stihlo v pořádku zahojit. Kosmetické úpravy přinášejí jen zbytečná rizika a mohou se z nich vyvinout i nepříjemné zdravotní komplikace, které sobě a svému budoucímu miminku jistě nechcete přivodit.


Při potížích zajděte k odborníkovi

Během těhotenství ale určitě můžete začít své problémy řešit. Najděte si odborníka, který bude schopen posoudit, jak hodně jsou vaše problémy vážné a naplánujte si dobu pro laserový zákrok. Není výjimkou, že se na takové operace objednává i s několikaměsíčním předstihem.

Jak se oblékat za chladného počasí Jak se oblékat za chladného počasí

Venku se nám nepříjemně ochladilo a nejedna budoucí maminka tak přemýšlí, v jakém oblečení vyrazit na procházku do přírody, na nákup do města nebo na cestu do práce. Zima dokáže být...

Těhotenská letní móda Těhotenská letní móda

Každá žena se ráda a obléká a chce se ve svém oblečení vždy cítit dobře a přitažlivě a to i v období očekávání. S přibývajícími měsíci a rostoucím bříškem musí každá budoucí maminka trochu obměňovat šatník a přizpůsobit ho svým momentálním ...

Těhotenské oblečení je také móda Těhotenské oblečení je také móda

Udělala jste si těhotenský test, který vám prozradil, že příštích devět měsíců budete pod srdcem nosit své dítě? Radostná zpráva, kterou už protentokrát nemůžete zapít něčím ostřejším, protože ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka