facebook
Dobré ráno, je středa 29.1.2020 a svátek slaví Robin

Ošetření laserem v těhotenství


Ilustrační fotografie


Laserem se dnes ošetřuje celá řada kožních vad. Mnoho žen si své problémy neuvědomí až do doby, než otěhotní. Pak je čeká velké rozhodnutí - buď dalších 9 měsíců laserový zákrok odkládat nebo si na něj dojít i přes stále se zvětšující bříško. Většina profesionálních lékařů a specialistů však tyto zákroky nedoporučuje a odrazuje od nich budoucí maminky. Ideální je i s malou operací počkat až na dobu po šestinedělí.


Laser pouze v nejnutnějším případě

Laserem se dnes odstraňují i velké pihy, například mateřská znaménka. Může se však stát, že se vám znaménko začne během těhotenství nepříjemně zvětšovat, nebo že na něj před otěhotněním prostě jen zapomenete, případně že se objednáte na zákrok a mezitím otěhotníte.

Nutnost operace mateřského znaménka by měl vždy posoudit odborný lékař. Vyloženě zakázané to není, avšak každá operace přináší tělu nějaké riziko. Proto je důležité posoudit, zda je větším rizikem pro vás a miminko kýžená operace nebo ponechání pihy na dalších 9 až 12 měsíců.

Vhodnosti odstranění znamínka v těhotenství nahrává také chladnější počasí, jelikož by se znaménka měla odstraňovat právě na podzim nebo v zimě. Obecně jsou však jizvy pro těhotenství riziko a i pokud půjdete na nějakou intimní operaci před otěhotněním, určitě o tom informujte svého gynekologa. Pokud plánujete miminko, měl by vám říct, zda se do toho můžete pustit ihned nebo jestli je lepší pár měsíců počkat.

Laserem se ošetřuje například také akné nebo rozšířené žilky a další kožní problémy. Zde vám určitě doporučujeme počkat až na období po porodu, ideálně až po šestinedělí, aby se vaše tělo stihlo v pořádku zahojit. Kosmetické úpravy přinášejí jen zbytečná rizika a mohou se z nich vyvinout i nepříjemné zdravotní komplikace, které sobě a svému budoucímu miminku jistě nechcete přivodit.


Při potížích zajděte k odborníkovi

Během těhotenství ale určitě můžete začít své problémy řešit. Najděte si odborníka, který bude schopen posoudit, jak hodně jsou vaše problémy vážné a naplánujte si dobu pro laserový zákrok. Není výjimkou, že se na takové operace objednává i s několikaměsíčním předstihem.

Ideální oblečení do společnosti Ideální oblečení do společnosti

Chystáte se do společnosti a chcete, aby vám to slušelo i v těhotenství? Pokud se ve svých starých šatech cítíte jako slon, nic si z toho nedělejte, s těmito pocity bojují i jiné maminky. Raději si pořiďte...

Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat? Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat?

Každá budoucí maminka by se měla ve svém těle cítit dobře. Právě vhodně zvolené spodní prádlo může k takovým pocitům dopomoci. Proto se v dnešním článku zaměříme na výběr těhotenské...

Jak vybírat těhotenské šaty Jak vybírat těhotenské šaty

S příchodem jarních měsíců nastává ideální čas pro koupi těhotenských šatů. Mnoho maminek se šatům v těhotenství vyhýbá, jelikož si v nich připadají příliš velké a tlusté. Důležité je vybrat si vhodný střih, velikost...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka