facebook
Příjemnou noc, je pondělí 25.10.2021 a svátek slaví Beáta

Jak vybírat těhotenské šaty


Ilustrační fotografie

S příchodem jarních měsíců nastává ideální čas pro koupi těhotenských šatů. Mnoho maminek se šatům v těhotenství vyhýbá, jelikož si v nich připadají příliš velké a tlusté. Důležité je vybrat si vhodný střih, velikost, délku i barvu. Nezapomínejte ani na materiály, které by měly být maximálně šetrné k vaší pokožce - ta může totiž během těhotenství být citlivější, než jste byla dosud zvyklá. Odložte své staré šaty a pořiďte si nové, v moderním a praktickém těhotenském střihu.

Šaty, které mají šmrnc

Těhotenské šaty rozhodně nemusí být nudné. Můžete v nich chodit na procházky do přírody, na nákupy do města, do práce i na různé společenské akce. Stačí je jen doplnit pohodlnou páskovou obuví. Šaty pro volný čas by měly být ušity z bavlny, mohou obsahovat i podíl elastanu, díky kterému se vašemu bříšku krásně přizpůsobí. V prvních měsících bříško nemusí být téměř vidět, takže můžete zvolit i přiléhavější střih těhotenských šatů. Později je ale potřeba, aby byly pružné a nijak vás nelimitovaly. Pokud vás těhotenské šaty budou škrtit, rozhodně si je nekupujte.

S lemem pod prsy

Těhotenské šaty většinou mají střih, který zvýrazní vaše prsa. Těsně pod nimi se nachází lem a následuje mírně rozšířená spodní část. Takový střih je příjemný mnoha maminkám. Dá se použít u šatů snad všech délek. Těhotenské šaty mohou mít rukáv či být ušita na tenká ramínka. Seženete také střihy s odhalenými rameny. Pak už záleží jen na vás, v čem se cítíte dobře. Pod prsy se nachází buď stahovací gumička nebo pásek. Výstřih je nejčastěji klasicky kulatý, prodávají se ale i šaty s výstřihem do písmene V, které vyniknou zejména na ženách s menším poprsím.

Ke kolenům nebo až na zem

Šaty, které mají délku až na zem, se mohou projevit jako nepraktické. Promyslete si, jaké boty k nim budete nosit, abyste si je nepošlapala. Na podpatky, které by se po chvilce staly nepohodlné ale raději zapomeňte. Jestliže zvolíte šaty ke kolenům, budete mít jistotu, že vám v nich nebude příliš teplo. Ve vzdušném střihu se jistě budete cítit dobře.

I u těhotenských šatů můžete vybírat z celé škály odstínů. Zatímco do společnosti se hodí spíše decentní barvy, jako je černá, hnědá, bílá nebo krémová, do města můžete vyrazit také v růžových, modrých, žlutých nebo třeba fialových šatech, které vás nabijí pozitivní atmosférou.

Moderní těhotenské šaty vám budou slušet

Šaty jsou jednoznačně dámským oblečením a každá žena by se v nich měla cítit dobře. Jestliže vy z nich takový pocit nemáte, rozhodně nehledejte chybu v sobě, ale ve špatně zvoleném střihu, v barvě či v materiálech. Možná že budete muset vyzkoušet i několik modelů, než si vyberete takový, kterým vám a vašemu bříšku sedne. Rozhodně to ale nevzdávejte, jelikož těhotenské šaty na budoucí mamince mohou vypadat opravdu kouzelně.

Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat? Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat?

Každá budoucí maminka by se měla ve svém těle cítit dobře. Právě vhodně zvolené spodní prádlo může k takovým pocitům dopomoci. Proto se v dnešním článku zaměříme na výběr těhotenské...

Ošetření laserem v těhotenství Ošetření laserem v těhotenství

Laserem se dnes ošetřuje celá řada kožních vad. Mnoho žen si své problémy neuvědomí až do doby, než otěhotní. Pak je čeká velké rozhodnutí - buď dalších 9 měsíců laserový zákrok odkládat...

Žena se v i těhotenství může oblékat stylově Žena se v i těhotenství může oblékat stylově

A dokonce může správným oblečením vyzdvihnout své bříško a pochlubit se svým mateřstvím! Těhotenská móda udělala velký krok dopředu a to, co bylo před nedávnou dobou ještě utopií, je dnes možné. Pokud jste se i před...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka