facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 7.12.2023 a svátek slaví Ambrož

Užívejte si své těhotenství naplno


Ilustrační fotografie


Jste čerstvě těhotná a řešíte vše, co se kolem vás děje? Na chvíli se zastavte a začněte si své těhotenství užívat. Nejedná se o stav, který by vás měl nějak omezovat. Ba naopak. Těhotenství je krásné a jedinečné období v životě ženy a rozhodně stojí zato si jej vychutnat plnými doušky. Zapomeňte na stres, který ve vašem nitru nebo i kolem vás panuje. Díky našemu článku zjistíte, jak správně relaxovat a načerpat energii do dnů, které vás teprve čekají.

Udělejte si čas sama na sebe

V těhotenství je velmi důležité, aby si budoucí maminka udělala dostatek času sama na sebe. I když třeba ještě chodíte do práce nebo máte na starosti velkou domácnost, každý den si vyhraďte alespoň hodinku času, během které budete odpočívat. Zkrátka pověste veškeré povinnosti na hřebík a jen relaxujte. V těhotenství je opravdu krásné sledovat, co vše se děje s vaším bříškem. Ačkoliv vám 9 měsíců může připadat jako extrémně dlouhá doba, nakonec se budete divit, jak rychle vše uteklo.

Věnujte se aktivitám, které vás baví

Ráda sportujete? Čtete knížky? Nebo milujete přírodu a zvířata? Užívejte si svého volného času na maximum a věnujte se aktivitám, které vás baví. Užívejte si zbývajícího času, ve který můžete myslet sobecky jen sama na sebe. Těhotenství je dobou, kdy se mnoho maminek hledá a neustále přemýšlí nad tím, zda budou dobrými matkami. S tím si však nedělejte starosti, sama se totiž v budoucnu přesvědčíte, že je lepší se těmto věcem okamžitě přizpůsobit, než je dlouho plánovat a zatěžovat si nimi svou hlavu.

Připravujte se na příchod miminka

Na příchod nového člena rodiny se tak připravujte opravdu pozvolna. Například navštěvujte obchody s dětským oblečením a s hračkami, ve kterých můžete vybírat, co potěší vaši budoucí ratolest. Také se můžete v těhotenství rozhodnout pro zařízení dětského pokojíku. Pokud si necháte od svého lékaře navíc prozradit pohlaví miminka, bude pro vás i vše mnohem jednodušší. Vhodné jsou také různé předporodní kurzy.

Buďte více se svým partnerem

Nezapomeňte také strávit dostatek času se svým partnerem. Je to totiž naposled, co jste jen vy dva. Za pár měsíců tu s vámi bude někdo třetí a po několik let za něj budete nést zodpovědnost. Nemusíte stihnout vše, co jste původně plánovali. Věnujte se však sobě navzájem a užívejte společně strávený čas na maximum tak, jak vás to baví.

První miminko až po třicítce První miminko až po třicítce

Věk prvorodiček se stále zvyšuje a zcela běžně se setkáváme i se ženami, které si pořizují první dítě až po třicítce. Škola, práce, cestování a další naše zájmy působí tak, že si ani neuvědomujeme...

Jak se registrovat do porodnice Jak se registrovat do porodnice

Většina žen již před otěhotněním tuší, v jaké porodnici by chtěla rodit. Pokud i vy máte nějakou vybranou, je určitě vhodné se do ní včas registrovat, abyste nakonec nebyla nemile překvapena, že porodnice...

Co potřebuji, když čekám miminko v létě? Co potřebuji, když čekám miminko v létě?

Jste těhotná a těšíte se již na své miminko, protože se porod blíží a narodí se vám v nejbližších dnech? To skvělé! Budete mít miminko v letních měsících, tedy ani první výbavička nebude tak složitá...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka