facebook
Příjemnou noc, je neděle 25.10.2020 a svátek slaví Erik

Pozor na riziko infekce při sportování


Ilustrační fotografie


Těhotenství klade vyšší nároky na hygienu, kterou byste neměla zanedbávat, ani když se věnujete cvičení. Jelikož se obecně zvyšuje produkce potních a mazových žláz, je potřeba se pravidelně sprchovat. Osprchovat byste se tedy měla po každé sportovní aktivitě, i když se třeba necítíte zpocená. Jestliže si chcete zarelaxovat, můžete si dopřát i krátkou koupel. Voda by však rozhodně neměla být horká - ta totiž může způsobit vážné poškození plodu nebo vyvolat předčasný porod.


Výběr sportovního oblečení


Ve sportovním oblečení byste se měla cítit dobře. Vyberte si takové, které bude dostatečně savé a prodyšné a u něhož tedy nebudete mít pocit vlhkosti. Jestliže zůstanete ve vlhkém oblečení déle, můžete si zadělat na vážné zdravotní problémy. Vlhké spodní prádlo vede nejen k infekci, ale také k prochladnutí a zánětu močových cest. Což určitě víte sama moc dobře, jak je nepříjemné. V mokrém zpoceném oblečení také hrozí celkové prochladnutí a nachlazení či chřipka.


Nepodceňujte výběr funkčních triček, mikin či kalhot. Rovněž nezanedbávejte koupi kvalitního spodního prádla, které by mělo být základem. Prádlo by vás nemělo ani nijak škrtit či omezovat. V takovém případě totiž hrozí nepříjemné opruzeniny, které rovněž nepřispějí k vašemu komfortu.


Základní hygiena


Po každé sportovní aktivitě byste si tedy měla dát vlažnou sprchu. Tu si dejte ihned, jakmile to bude možné, a až pak se začněte věnovat dalším činnostem. Rozhodně neprovádějte žádné poševní výplachy, které narušují přirozené kyselé prostředí a mohou tak umožnit průnik choroboplodným zárodkům.


Rizikové sportovní aktivity


Asi nejrizikovější sportovní aktivitou je z pohledu hygieny plavání. V bazénu se totiž můžete nakazit nejen poševní infekcí, ale třeba i bradavicemi. Do bazénu byste rozhodně měla jít odlíčená a důkladně se předtím omýt mýdlem. Jakmile bazén opouštíte, rovněž byste si měla dát vlažnou sprchu a umýt si tělo i intimní partie. Pokud se v bazénu necítíte z pohledu hygieny dobře, můžete v létě dát přednost přírodnímu koupališti s teplou vodou. Voda v bazénu je totiž dezinfikovaná a může dráždit vaši pokožku.

Oblíbené jarní aktivity pro budoucí maminky Oblíbené jarní aktivity pro budoucí maminky

Jaro se pomalu přiblížilo a láká vyrazit ven na čerstvý vzduch. Každá maminka by se měla v těhotenství hýbat. Pohyb zabrání nabrání kilogramů navíc, udrží vás v dobré fyzické...

Výživa a pitný režim při sportu Výživa a pitný režim při sportu

Každá maminka sportovkyně jistě ví, jak je výživa spolu s pitným režimem důležitá. Na vyvážený jídelníček a dostatečnou hydrataci je nutné dbát po celý rok. A když jste těhotná, platí...

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates

Pilates je cvičení, se kterým můžete zpevnit postavu, dopřát svalům perfektní protažení a také se naučit správně dýchat. Můžete ho doma cvičit sama nebo se rozhodnout pro návštěvu skupinové lekce, což je především ze začátku...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka