facebook
Dobré ráno, je úterý 21.3.2023 a svátek slaví Radek

Výbava pro prvňáčka – co vše je třeba obstarat – 1. část


Ilustrační fotografie


Nový školní rok je doslova za dveřmi a pokud se vaše dítě chystá poprvé do školy, připravte se na kolotoč shánění potřeb a hlavně naditou peněženku. V dnešní době je vybavení prvňáka náročné jak finančně, tak časově. Je třeba si tedy v klidu promyslet, co všechno bude malý školák potřebovat.

Školní aktovka

Asi nejstěžejnějším kouskem pro školáka je správná aktovka. Nejde o design či vysokou cenu, ale především o kvalitu a zdravotní nezávadnost. Správná aktovka by měla mít vystužená záda, dostatečně široké popruhy a pevné dno. Zároveň by měla být co nejlehčí, ale tak aby unesla těžší věci v podobě čítanek apod. V neposlední řadě by měla být vybavena spoustou vnitřních kapes na pomůcky, peněženku a klíče.

Výbava školní aktovky

Co se týče obsahu aktovky, měli byste myslet také na boxy na sešity a na desky na čísla a písmenka. Dále je třeba koupit obaly na sešity velikosti A4 a A5 a jeden obal na malý notýsek. Součástí povinné výbavy prvňáčka je také pytel na tělocvik a přezůvky, které by v aktovce měly mít své místo. Zároveň dokupte krabičku na svačiny a lahev na pití, která je dobře uzavíratelná.

Penál a jeho obsah

Další nezbytnou věcí do školy je penál. Spousta dětí sice upřednostňuje pouzdro, ale pro malého prvňáčka bude lepší, když bude mít 2-3 patrový penál, kde bude mít psací potřeby přehledně srovnané. Co se týče psacích potřeb, je dobré pořídit větší trojhranné pastelky, které se budou dobře držet. Velikost a tvrdost tužek a typ pera vám oznámí ve škole. Dále nezapomeňte na ořezávátko, gumu, nůžky a pravítko. Kvalitní penály, stejně tak jako aktovky se dnes nabízejí v atraktivních designech, takže si každé dítko může vybrat podle svého gusta.

Předčítání dětem je přínosné Předčítání dětem je přínosné

To, že je procvičování čtení i mimo školu velmi přínosné, je známá věc. Zvláště pokud předčítají rodiče, rozvíjí to nejen dětskou schopnost učení, ale i samotný vztah rodiče a dítěte. Čas strávený s dětmi je v dnešní době bohužel...

Školky jsou skvělou součástí dětského světa Školky jsou skvělou součástí dětského světa

S rozvíjením schopností u dětí se začíná již brzy, nejvíce v předškolním věku. Děti jsou zvídavé a pokud se jim něco ukazuje hravou formou, jsou schopny si vše snadno zapamatovat.

Kdy začít dítě učit lyžovat? Kdy začít dítě učit lyžovat?

Zimní sezóna je v plném proudu a každý rodič – lyžař přemýšlí, kdy už je ten správný čas naučit své dítko lyžovat. Poté je třeba se rozhodnout, zda dítě učit sám/a, nebo ho zapsat do lyžařské školičky...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka