facebook
Dobré odpoledne, je středa 11.12.2019 a svátek slaví Dana

Jak se v létě vyhnout nepříjemným mykózám


Ilustrační fotografie


Letošní letní horké počasí přímo láká k pobytu u vody. Jsou s tím ale spojené i určité nepříjemnosti, kterým se jistě za svůj život nevyhnula žádná žena, a tou je vaginální mykóza. Ačkoliv na ni přímo netrpíte, je dobré dodržovat určité zásady, které předejdou zkažené dovolené.

Volte správný materiál oblečení

V létě je třeba soustředit se na zvolení správného materiálu a typu oblečení. Pokud jste milovnice upnutého oblečení, v příliš horkých dnech se ho raději vzdejte a nahraďte ho volnějším. Nejen střih, ale také materiál hraje velkou roli. Především spodní prádlo by mělo být prodyšné a jeho složení by mělo obsahovat větší část bavlny, která je ze všech materiálů nejprodyšnější a dobře saje pot. Na krajky a syntetické prádlo, ve kterých se snáze usazují bakterie, raději v létě zapomeňte.

Pryč s mokrými plavkami

Častým kouskem oblečení jsou právě plavky. Po každém koupání je téměř nezbytné sundat mokré plavky a vyměnit je za suché. I když jste tuto radu jistě slýchávala již od svých babiček, není radno ji podcenit. Mokré a teplé prostředí je přímo ráj pro množení kvasinek či jiným mikroorganismů, které způsobují onu mykózu či jiná vaginální onemocnění. Riziko se samozřejmě zvyšuje, máte-li již narušenou vaginální pH či těmito nemocemi trpíte.

Správná hygiena je samozřejmostí

Co se týče předcházení vaginální mykóze, je intimní hygiena klíčová. Ideální je denně používat speciální sprchové gely, které jsou určené přímo na intimní hygienu. Nenaruší přirozené pH v pochvě a zároveň zaručí čistotu vašich intimních partií. Můžete použít například Lactacyd. Zároveň upřednostňujte sprchování před koupáním a vždy použijte vlastní osušku. Co se týče období menstruace, pokud těmito problémy trpíte, raději se po tuto dobu vyhněte koupání na koupalištích či ve vodních nádržích. Častěji také vyměňujte vložky či tampóny.

Jezte zdravěji

Prostřední ve vaší pochvě ovlivňuje i to, jak se stravujete. Největším přínosem bakterií jsou cukry, proto je omezte nebo se jim vyhněte úplně. Pokuste se dodržovat pravidelný jídelníček a zařaďte do svého programu i sport. Po každém sportování ale nezapomeňte zpocené oblečení ihned svléknout. I zde je velké riziko množení bakterií.

Syndrom neklidných nohou Syndrom neklidných nohou

Znáte syndrom neklidných nohou? Pokud v noci nemůžete spát a cítíte ve svých nohách podivné záškuby, možná se týká i vás. Během života jste se s ním však nikdy nemusela setkat. Syndrom neklidných...

Hypotenzní syndrom v těhotenství Hypotenzní syndrom v těhotenství

Označením „hypotenzní syndrom“ se rozumí syndrom dolní duté žíly, který se projevuje přibližně u 3 % těhotných žen. Ačkoliv vás toto onemocnění postihne pouze s velmi malou pravděpodobností, je určitě dobré...

Otočení plodu do správné polohy Otočení plodu do správné polohy

Pro spontánní porod je nejlepší, když je miminko v bříšku uloženo v tzv. poloze podélné záhlavím, tedy hlavičkou dolů směrem do pánve a zadečkem nahoru. Hlavička je největší částí těla a během...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka