facebook
Dobré odpoledne, je pátek 19.4.2024 a svátek slaví Marcela

Kdy je vhodná doba pro odchod z práce


Ilustrační fotografie


Jste těhotná a stále chodíte do práce? Pokud vás baví, uspokojuje a nechcete se rozloučit se svým měsíčním výdělkem, pak je vše v pořádku. Jestliže je ale vaše práce fyzicky náročná a vy ji z nějakých důvodů už nezvládáte, určitě je lepší požádat svého lékaře o pracovní neschopenku. Šetřit byste se měla v průběhu celého těhotenství. Na začátku je vaše tělo velmi citlivé, ke konci už se sotva hnete a i obyčejná sedění na židli pro vás bude nekomfortní.

Kdy jít na neschopenku

Neschopenku vám může vystavit váš ošetřující gynekolog. Jestliže s partnerem netrpíte nedostatkem finančních prostředků, klidně si období mateřství prodlužte. Nic totiž není důležitější než zdravé miminko. Rozhodně ze sebe nemusíte mít pocit, že jste líná. Svůj volný čas pak můžete věnovat například lehkým domácím pracím, vaření, pečení nebo dekorování dětského pokojíku. O vycházkách můžete vyrážet do města či do přírody. Dejte si jen pozor, kam si svou neschopenku necháte napsat. Pokud například budete chtít strávit nějaký čas u svých rodičů, musíte o tom informovat. Kdyby na vás přišla kontrola, aby věděla, kde vás hledat.

Neschopenku určitě můžeme doporučit všem maminkám, jejichž těhotenství je z nějakého důvodu rizikové. Například pokud jste už žena ve zralém věku a miminko si pořizujete téměř na poslední chvíli. Nebo když jste v minulosti potratila, nemá smysl se riziku opět vystavovat. Určitě je lepší trávit čas doma než v nemocnici, kam byste se mohla dostat, když byste se nešetřila.

Pro vaše miminko není prospěšné, pokud se za celý pracovní den nezastavíte. Taková práce vám lehce způsobí i žaludeční nevolnosti. Budou vás bolet nohy nebo i bříško. Pokud nemáte možnost si sednout nebo se v klidu nasvačit, rovněž taková práce představuje velký problém. Jestliže váš zaměstnavatel není ochoten ustoupit, běžte předčasně na mateřskou. Mnoho maminek je během těhotenství vystavováno velkému pracovnímu střesu - který rovněž nemá smysl. I samotné mateřství vám totiž nějaký přinese. Některé budoucí rodičky mají strach, že nezvládnou péči o miminko nebo se obávají porodu. I pokud tedy pracujete v kanceláři, kde jste v neustálém kontaktu s nepříjemnými lidmi, dá se pochopit, že chcete zůstat se svým bříškem předčasně doma.





Pitný režim budoucí maminky Pitný režim budoucí maminky

Pitný režim budoucí rodičky je velmi důležitý a žádná z vás by ho tedy neměla podceňovat. Jakým nápojům dát přednost? Nebo kolik tekutin během dne vypít? To jsou nejčastější otázky budoucích...

Kurzy pro těhotné Kurzy pro těhotné

Pokud patříte mezi aktivní ženy a nechcete se svých koníčků vzdávat ani v období těhotenství, připravili jsme právě pro vás článek na téma „Kurzy pro těhotné“. I v těhotenství totiž můžete aktivně sportovat a cvičit, dát se na ruční práce nebo ...

Průkaz pro těhotné Průkaz pro těhotné

Průkaz pro těhotné neboli také těhotenský průkaz vám jakožto budoucí mamince založí gynekolog. Tento průkaz obdržíte buď hned na začátku těhotenství nebo až v jeho průběhu, obvykle však do 13. týdne. Záleží na lékaři, ke kterému docházíte.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka