facebook
Dobré odpoledne, je úterý 10.12.2024 a svátek slaví Dana

Ovulační testy


Ilustrační fotografie


Ovulační testy jsou jednou z nejspolehlivějších metod pro určení plodných dnů, tedy ovulace. Tyto testy mohou využít všechny ženy, které chtějí zvýšit pravděpodobnost svého otěhotnění. Určení doby ovulace však není žádná legrace, jelikož ji dokáže ovlivnit celá škála faktorů. Testy zakoupíte v lékárnách a jejich cena se pohybuje v desítkách až stovkách korun, v závislosti na typu testu, značce a velikosti balení.

 

Jak fungují ovulační testy

Ovulační testy jsou dnes hojně vyhledávanou metodou. Výpočet ovulačních dní je příliš laický a měření teploty mnohdy selhává vlivem nepřesností teploměru, zapomínáním či nedostatkem času a samozřejmě i vlivem různých viróz a onemocnění. Jak tedy ovulační testy fungují? Ovulační test měří tak zvaný lutropin (luteinizační hormon, LH). Tento hormon je zodpovědný právě za spuštění ovulace. U žen se podílí na tvorbě estrogenů a progesteronu. Na blížící se ovulaci dokáže upozornit 12 až 36 hodin předem. Použití testu je tak opravdu výhodné. V rámci ovulačních testů můžeme rozlišit dva základní typy. První test pracuje se vzorkem moči a druhý se slinami.

 

Druhy ovulačních testů

Test, který využívá vzorek moči, je dle výrobců spolehlivý až na 99 %. Jeho aplikace je velmi jednoduchá a výsledek je dán počtem čárek na provedeném testu. Tyto testy se hodí na domácí použití. Mezi nejznámější produkty a značky patří například MiraTes, ovulační test Dipstrip od Pepina nebo LH 28.

 

O něco komfortnější, byť dražší a složitější, jsou testy fungující pomocí rozboru slin. Nejsou mezi snažilkami o těhotenství příliš oblíbené. Ovulační test zde má formu malého mikroskopu a svým tvarem připomíná rtěnku nebo balzám na rty. Tyto ovulační testy dosahují přesnosti až 98 % a některé z nich jsou díky baterii vhodné i na opakované použití.





Chci miminko, ale už mi je 40 - co dělat? Chci miminko, ale už mi je 40 - co dělat?

Bohužel v mnoha starších lidech stále panuje přesvědčení, že by žena měla mít své první dítě co nejdříve - třeba už ve 20 letech - a nechápou, proč někdo mateřství odkládá až na čtyřicítku.

Z jakých důvodů nejčastěji nemohou ženy otěhotnět? Z jakých důvodů nejčastěji nemohou ženy otěhotnět?

Každá žena se může dostat do situace, kdy se jí nedaří otěhotnět. A přiznejme si, takové situace nastávají v životě čím dál častěji. V dnešním článku se tedy zaměříme na skutečnosti, které...

Kyselina listová před početím Kyselina listová před početím

Pokud právě plánujete miminko, určitě byste měla zvážit zvýšení příjmu kyseliny listové, klidně i v podobě vitaminových tabletek. Jedná se totiž o klíčový vitamin s velkým významem jak při početí, tak při následném vývoji plodu.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka