facebook
Dobré ráno, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Správná podprsenka na kojení


Ilustrační fotografie


Každá maminka se jistě těší, až bude moci začít kojit své miminko. Pohodlné kojení je proto velmi důležité. Mateřství sebou přináší i stres a únavu, špatně padnoucí spodní prádlo tak dokáže opravdu znepříjemnit den. Navíc nekvalitní podprsenka na kojení přispívá i k různým zdravotním problémům.

Jak by měla vypadat kvalitní podprsenka na kojení

U mateřského spodního prádla je obvyklé, že jeho košíčky jdou dobře odepnout. Z podprsenky se tak rozhodně nemusíte celá vysvlékat. Pokud si na ni navíc obléknete košili na rozpínání, dostanete se ke svým prsům během okamžiku, což je určitě lepší než svlékat tričko přes hlavu, a pak se snažit stáhnout ještě ramínko podprsenky, obzvlášť teď v chladnějších měsících.

Dále dbejte na dobrý střih podprsenky, který by měl korespondovat s vaším poprsím. Prsa nalitá mlékem jsou o něco plnější, nikde z košíčků by vám tedy neměla přetékat a obvod by měl pevně držet na svém místě. V neposlední řadě je důležitý také materiál. Volte v ideálním případě bavlněné spodní prádlo a perte jej v šetrném pracím prášku. Během náročného dne se snadno zpotíte a nekvalitní materiál by vám mohl způsobit vyrážku.

Vložky do kojící podprsenky

Nezbytným doplňkem jsou také vložky do podprsenky, které zachytí vytékající mateřské mléko. Nestane se vám tak, že byste si umazala oblečení. Vložky se prodávají jako jednorázové i s možností vyprání. Zvolte si takové, která vám budou příjemné a svou velikostí se přizpůsobí vašemu poprsí. Noste je doma i do práce, případně kamkoliv jinam - na návštěvu, na posezení s kamarádkami. Důležité je zvolit savý materiál, který bude fungovat i jako prevence proti různým nepříjemným zánětům.

Jak podpořit kojení Jak podpořit kojení

Kojení je to nejcennější, co maminka v rámci výživy předává svému miminku. Většina maminek považuje za samozřejmé, že bude své miminko po porodu kojit a neuvažuje o jiné variantě. V některých případech...

Kojení po císařském řezu Kojení po císařském řezu

Císařský řez jako způsob porodu představuje pro tělo matky náročnější rekonvalescenci než v případě přirozeného porodu. Zároveň sebou nese i případné ztížení kojení ve svém počátku. Příčina přitom nespočívá v...

Domperidon pro zvýšení tvorby mléka, ano či ne? Domperidon pro zvýšení tvorby mléka, ano či ne?

Potíže s nedostatečnou tvorbou mléka nejsou nic výjimečného a při dnešním trendu, kdy se preferuje kojení před umělou výživou, kterou se tyto problémy řešily dříve, tak málo mléka řeší relativně více maminek.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka