facebook
Dobré odpoledne, je sobota 10.6.2023 a svátek slaví Gita

Správná podprsenka na kojení


Ilustrační fotografie


Každá maminka se jistě těší, až bude moci začít kojit své miminko. Pohodlné kojení je proto velmi důležité. Mateřství sebou přináší i stres a únavu, špatně padnoucí spodní prádlo tak dokáže opravdu znepříjemnit den. Navíc nekvalitní podprsenka na kojení přispívá i k různým zdravotním problémům.

Jak by měla vypadat kvalitní podprsenka na kojení

U mateřského spodního prádla je obvyklé, že jeho košíčky jdou dobře odepnout. Z podprsenky se tak rozhodně nemusíte celá vysvlékat. Pokud si na ni navíc obléknete košili na rozpínání, dostanete se ke svým prsům během okamžiku, což je určitě lepší než svlékat tričko přes hlavu, a pak se snažit stáhnout ještě ramínko podprsenky, obzvlášť teď v chladnějších měsících.

Dále dbejte na dobrý střih podprsenky, který by měl korespondovat s vaším poprsím. Prsa nalitá mlékem jsou o něco plnější, nikde z košíčků by vám tedy neměla přetékat a obvod by měl pevně držet na svém místě. V neposlední řadě je důležitý také materiál. Volte v ideálním případě bavlněné spodní prádlo a perte jej v šetrném pracím prášku. Během náročného dne se snadno zpotíte a nekvalitní materiál by vám mohl způsobit vyrážku.

Vložky do kojící podprsenky

Nezbytným doplňkem jsou také vložky do podprsenky, které zachytí vytékající mateřské mléko. Nestane se vám tak, že byste si umazala oblečení. Vložky se prodávají jako jednorázové i s možností vyprání. Zvolte si takové, která vám budou příjemné a svou velikostí se přizpůsobí vašemu poprsí. Noste je doma i do práce, případně kamkoliv jinam - na návštěvu, na posezení s kamarádkami. Důležité je zvolit savý materiál, který bude fungovat i jako prevence proti různým nepříjemným zánětům.

Zlozvyky při kojení Zlozvyky při kojení

Kojení je nepostradatelným prvkem ve vývoji miminka. Zajišťuje mu nejen dostatečnou a vyváženou výživu, ale napomáhá i jeho psychickému vývoji. Kojení má za následek vytvoření intenzivního vztahu mezi matkou a miminkem.

Mýty o kojení - 2. díl Mýty o kojení - 2. díl

V rámci kojení panují obavy, že pokud se kojí často, dojde k promíchání předchozího mléka s novým mlékem a miminko má pak problémy s trávením. Tato obava však není na místě, protože v žaludku miminka mléko dlouho...

Mýty o kojení - 1. díl Mýty o kojení - 1. díl

Kojení je velice důležité nejen pro správný vývoj a výživu miminka, ale v jeho důsledku dojde i ke správnému navázání přirozeného vztahu mezi matkou a dítětem. Kojení má za následek i lepší hojení a zotavení se po porodu.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka