facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 23.5.2024 a svátek slaví Jana

Správná podprsenka na kojení


Ilustrační fotografie


Každá maminka se jistě těší, až bude moci začít kojit své miminko. Pohodlné kojení je proto velmi důležité. Mateřství sebou přináší i stres a únavu, špatně padnoucí spodní prádlo tak dokáže opravdu znepříjemnit den. Navíc nekvalitní podprsenka na kojení přispívá i k různým zdravotním problémům.

Jak by měla vypadat kvalitní podprsenka na kojení

U mateřského spodního prádla je obvyklé, že jeho košíčky jdou dobře odepnout. Z podprsenky se tak rozhodně nemusíte celá vysvlékat. Pokud si na ni navíc obléknete košili na rozpínání, dostanete se ke svým prsům během okamžiku, což je určitě lepší než svlékat tričko přes hlavu, a pak se snažit stáhnout ještě ramínko podprsenky, obzvlášť teď v chladnějších měsících.

Dále dbejte na dobrý střih podprsenky, který by měl korespondovat s vaším poprsím. Prsa nalitá mlékem jsou o něco plnější, nikde z košíčků by vám tedy neměla přetékat a obvod by měl pevně držet na svém místě. V neposlední řadě je důležitý také materiál. Volte v ideálním případě bavlněné spodní prádlo a perte jej v šetrném pracím prášku. Během náročného dne se snadno zpotíte a nekvalitní materiál by vám mohl způsobit vyrážku.

Vložky do kojící podprsenky

Nezbytným doplňkem jsou také vložky do podprsenky, které zachytí vytékající mateřské mléko. Nestane se vám tak, že byste si umazala oblečení. Vložky se prodávají jako jednorázové i s možností vyprání. Zvolte si takové, která vám budou příjemné a svou velikostí se přizpůsobí vašemu poprsí. Noste je doma i do práce, případně kamkoliv jinam - na návštěvu, na posezení s kamarádkami. Důležité je zvolit savý materiál, který bude fungovat i jako prevence proti různým nepříjemným zánětům.

Bolestivé kojení Bolestivé kojení

Kojení může být pro novopečenou maminku krásným intimním zážitkem. Problém však nastává, když nás začnou trápit bolestivé a popraskané bradavky, což pro většinu z žen znamená konec kojení.

Strava maminek během kojení Strava maminek během kojení

V době těhotenství se budoucí maminky poměrně přirozeně a automaticky zvýšeně zajímají o stravování. Zejména dbají na to, aby jedly dostatečně, vyváženě a vyhýbaly se potravinám, které...

Nejčastější mýty o kojení Nejčastější mýty o kojení

I taková aktiva, jakou je kojení, se pojí s mnoha mýty, které se tradují mezi čerstvými i zkušenými maminkami. Pojďte se na některé z nich s námi podívat. Alespoň zjistíte, co vše...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka