facebook
Dobrý podvečer, je úterý 13.4.2021 a svátek slaví Aleš

Jak posílit zadeček a nohy v těhotenství


Ilustrační fotografie


Pokud jste těhotná, měla byste se vyhnout zapojování bříška při cvičení. Nohy a zadeček však určitě zapojit můžete. Připravili jsme pro vás několik tipů na lehké cviky, které zvládnete i jako úplný začátečník. Nohy a hýždě samozřejmě formujete i při obyčejné chůzi nebo lehkém běhu. Jedná se o největší svalové partie vašeho těla. Jejich zpevnění je tedy během těhotenství velmi důležité, jelikož právě na nich leží váha vašeho zvětšujícího se bříška.

Cviky na podložce

Oblíbené jsou cviky, které se provádějí na podložce. Můžete vyzkoušet různé zanožování - například na boku nebo v kleče na kolenou. První variantu je možné provádět po celé těhotenství. Druhá pozice vám může být v posledním trimestru už příliš nepohodlná. Během cvičení se rozhodně nijak nepřemáhejte. Vždy byste měla cvičit s radostí. Zkuste několik variací s nataženou či pokrčenou nohou. Cvičte v určitém intervalu - například 30 vteřin a poté si dejte pauzu. Pokud nemáte stopky, můžete si počítat jednotlivá opakování. Sérii zopakujte třikrát až čtyřikrát. Zpestření mohou přinést overbally nebo velké gymnastické míče.

Cviky ve stoje

Dřepy a výpady? Na ty raději zapomeňte. Zařadit je můžete jen zpočátku. Nedávejte si ale příliš zabrat. Při dřepu nechoďte až dolů a u výpadu nedělejte tak dlouhý krok. Soustřeďte se hlavně na svůj dech a stabilitu. Určitě vynechejte výskoky a zapomeňte také na extra zátěž - ta by vašemu bříšku určitě neudělala dobře. Můžete zařadit pohyby nohou dopředu dozadu, kdy stojíte a zároveň se opřete o zeď nebo o nábytek. Nakonec se nezapomeňte pořádně protáhnout, čímž zajistíte, že vás svaly nebudou po cvičení bolet.

Pozitivní dopady cvičení nohou na vaše zdraví

Cvičení v těhotenství je účinnou prevencí před natékáním nohou. Zároveň vás udrží v kondici a zabrání nadváze, kterou po porodu řeší mnoho čerstvým maminek. Jestliže hledáte inspiraci na další cviky, určitě se podívejte na internetu, kde najdete mnoho zajímavých cvičebních videí. Rovněž můžete zajít na nějakou skupinovou hodinu - třeba jogy nebo pilates - a na vhodné cviky se zeptat své cvičitelky. Cvičení nezapomeňte zkonzultovat se svým lékařem. Jestliže vám hrozí nějaké komplikace, určitě vám doporučujeme být spíše v klidu a s pohybem to rozhodně nepřehánět.

Strečink - dopřejte si kvalitní protažení Strečink - dopřejte si kvalitní protažení

Kvalitní strečink neboli protažení svalů by si každá budoucí maminka měla dopřát před cvičením, po něm i během dne, kdy třeba dlouho sedí nebo stojí v jedné poloze. Strečink je důležitý z mnoha aspektů. Z pohledu cvičení je...

Spinning pro budoucí maminky - tak trochu jiná cyklistka Spinning pro budoucí maminky - tak trochu jiná cyklistka

Spinning je oblíbená cardio aktivita, při které zapojíte celé tělo a budete efektivně spalovat tuky. Také jste podlehla jeho kouzlu a teď vás zajímá, zda se mu můžete věnovat i během těhotenství?

Těhotenská jóga Těhotenská jóga

Spousta budoucích maminek se snaží v období těhotenství cvičit a udržovat fit. Těhotenská jóga se už několik let drží v žebříčku oblíbenosti nastávajících maminek, protože má příznivý vliv nejen na fyzickou stránku, ale i na...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka