facebook
Dobrý podvečer, je pátek 22.1.2021 a svátek slaví Zdeněk

Jak posílit zadeček a nohy v těhotenství


Ilustrační fotografie


Pokud jste těhotná, měla byste se vyhnout zapojování bříška při cvičení. Nohy a zadeček však určitě zapojit můžete. Připravili jsme pro vás několik tipů na lehké cviky, které zvládnete i jako úplný začátečník. Nohy a hýždě samozřejmě formujete i při obyčejné chůzi nebo lehkém běhu. Jedná se o největší svalové partie vašeho těla. Jejich zpevnění je tedy během těhotenství velmi důležité, jelikož právě na nich leží váha vašeho zvětšujícího se bříška.

Cviky na podložce

Oblíbené jsou cviky, které se provádějí na podložce. Můžete vyzkoušet různé zanožování - například na boku nebo v kleče na kolenou. První variantu je možné provádět po celé těhotenství. Druhá pozice vám může být v posledním trimestru už příliš nepohodlná. Během cvičení se rozhodně nijak nepřemáhejte. Vždy byste měla cvičit s radostí. Zkuste několik variací s nataženou či pokrčenou nohou. Cvičte v určitém intervalu - například 30 vteřin a poté si dejte pauzu. Pokud nemáte stopky, můžete si počítat jednotlivá opakování. Sérii zopakujte třikrát až čtyřikrát. Zpestření mohou přinést overbally nebo velké gymnastické míče.

Cviky ve stoje

Dřepy a výpady? Na ty raději zapomeňte. Zařadit je můžete jen zpočátku. Nedávejte si ale příliš zabrat. Při dřepu nechoďte až dolů a u výpadu nedělejte tak dlouhý krok. Soustřeďte se hlavně na svůj dech a stabilitu. Určitě vynechejte výskoky a zapomeňte také na extra zátěž - ta by vašemu bříšku určitě neudělala dobře. Můžete zařadit pohyby nohou dopředu dozadu, kdy stojíte a zároveň se opřete o zeď nebo o nábytek. Nakonec se nezapomeňte pořádně protáhnout, čímž zajistíte, že vás svaly nebudou po cvičení bolet.

Pozitivní dopady cvičení nohou na vaše zdraví

Cvičení v těhotenství je účinnou prevencí před natékáním nohou. Zároveň vás udrží v kondici a zabrání nadváze, kterou po porodu řeší mnoho čerstvým maminek. Jestliže hledáte inspiraci na další cviky, určitě se podívejte na internetu, kde najdete mnoho zajímavých cvičebních videí. Rovněž můžete zajít na nějakou skupinovou hodinu - třeba jogy nebo pilates - a na vhodné cviky se zeptat své cvičitelky. Cvičení nezapomeňte zkonzultovat se svým lékařem. Jestliže vám hrozí nějaké komplikace, určitě vám doporučujeme být spíše v klidu a s pohybem to rozhodně nepřehánět.

Jak správně dýchat při sportu a cvičení Jak správně dýchat při sportu a cvičení

Aby cvičení bylo opravdu efektivní a splnilo vaše očekávání, je potřeba si při něm naučit správně dýchat. Své dýchání můžete zlepšit i pravidelným prováděním jednoduchých dechových cvičení.

Chůzí za zdravějším tělem i dobrou náladou Chůzí za zdravějším tělem i dobrou náladou

Chůze je asi nejvhodnější sport pro všechny budoucí maminky. Každý člověk by měl denně překonat alespoň 10 tisíc kroků. Chůze vám pomůže zlepšit mnohé zdravotní aspekty vašeho těla, spálíte spoustu energie a pokud je...

Chcete posilovat i v těhotenství? Chcete posilovat i v těhotenství?

S těhotenstvím nastává pro vaše tělo zcela nový režim. Jestliže jste dosud trávila každé volné odpoledne ve fitku, určitě se vám nebude líbit, že byste měla své aktivity omezit. Na místě je vždy konzultace s lékařem a také s osobním...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka