facebook
Dobré poledne, je neděle 19.5.2019 a svátek slaví Ivo

Zázvor pomůže s nachlazením i s ranní nevolností


Ilustrační fotografie

Ať už vás trápí rýma a nachlazení nebo ranní nevolnosti, určitě vyzkoušejte zázvorový čaj. Účinné jsou také zázvorové sirupy, pastilky nebo domácí zázvorová limonáda. V dnešním článku vám povíme, na co vše je vhodné zázvor užívat, jaké obsahuje prospěšné vitamíny a další látky a také na co byste si měla dát při jeho užívání pozor.


Kdy je zázvor vhodný

Zázvorový čaj vám můžeme doporučit při infekcích a zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích, jelikož má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Dále je vhodný pro podporu chuti k jídlu, na podporu trávení a zmírnění žaludečních nevolností, pro zmírnění bolestí hlavy nebo i na nevolnosti, které vás mohou potrápit během cestování. Je zajímavou alternativou k běžným lékům, které mnoho budoucích maminek nemůže během svého těhotenství užívat, jelikož pro těhotné ženy nejsou vhodné.


Na co si dát při užívání zázvoru pozor

Zázvor by se v těhotenství měl užívat spíše sporadicky, rozhodně ne ve velkém množství. Pokud na něj dosud nejste zvyklá nebo jste zázvorový čaj zatím ještě nikdy neochutnala, doporučujeme vám si ho připravit nejprve slabší. Chuť zázvoru dokáže zmírnit citron, který se tradičně do zázvorového čaje přidává. Budoucím maminkám je tak zázvor doporučován pouze v období jejich nevolností. Počínaje druhým trimestrem by jej ale měly pít pouze občas, případně ho kombinovat i s dalšími bylinkami.


Vitamínová bomba

Zázvor za svou škálu pozitivních účinků vděčí vysokému obsahu vitamínů. Nachází se v něm totiž vitamíny A, B1, B2, C nebo E. Z minerálních látek jsou zde zastoupeny sodík, hořčík, fosfor, železo, vápník nebo draslík. Typickou a velmi intenzivní vůni mu dodávají obsažené esenciální oleje. Zázvor je také známý svou štiplavou - pikantní chutí, o níž se zasluhuje látka zvaná gingerol (ginger je anglicky zázvor). Tato složka se podobá kapsaicinu, který obsahují pálivé papričky.

Fibroadenom v těhotenství Fibroadenom v těhotenství

Fibroadenom prsu je nezhoubné nádorové onemocnění, které se vyskytuje především u žen. Muži ním jsou postiženi méně než v 1 % případů. Jelikož se jedná o nezhoubný nádor, není se čeho bát, pokud vám jej doktor v prsu najde.

Problémy v poslední fázi těhotenství Problémy v poslední fázi těhotenství

V poslední fázi těhotenství předcházející porodu se žena musí vyrovnat s celou řadou problémů. Mezi nejčastější potíže patří problémy s dechem. Zvětšená děloha utlačuje bránici, proto se ženě obtížně dýchá. Navíc i miminko...

Užívání vitamínových tablet pro zdraví miminka Užívání vitamínových tablet pro zdraví miminka

V dnešní době mají nastávající maminky mnohem více informačních zdrojů, ze kterých více či méně čerpají informace o těhotenství a nastávajícím mateřství. Jednou ze skutečností, o kterou se těhotné ženy zajímají je výživa v průběhu...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka