facebook
Dobré dopoledne, je středa 1.2.2023 a svátek slaví Nela

Prožijte snazší porod s ověřenou pomůckou Aniball


Ilustrační fotografie

Každá nastávající maminka je nadšená, když na těhotenském testu objeví dvě čárky. Rostoucí bříško si užívá, s radostí vybírá výbavičku, zařizuje pokojíček a představuje si spolu s tatínkem jaké to bude, až se ten malý poklad narodí. S blížícím se termínem porodu však snad u každé maminky vzrůstají obavy ze samotného dne D. Psychická i fyzická příprava je velmi důležitá a pokud ji doplníte i o Aniball, který je doporučován i samotnými lékaři, porodními asistentkami a opěvován maminkami, kterým porod významně ulehčil, na porod svého klučíka či dcerky se můžete začít vyloženě těšit!


Připravte tělo na porod s Aniballem


Ranní rozcvička, příjemné procházky, těhotenská jóga, kurzy pro těhotné, cvičení pánevního dna i masáž hráze rozhodně vaše tělo na velký okamžik připraví, ovšem cvičební pomůcka Aniball je pravým předporodním cvičením, které vaše porodní cesty vytrénuje k přivedení dítka na svět naprosto přirozeně a bezbolestně. Aniball zklidní vaše obavy, dopřeje vám sebedůvěru pro porod a porodní cesty připraví na průchod hlavičky.

 

 

Aniball aneb seznamte se, prosím


Když si Aniball poprvé prohlédnete, málokdo by hádal, k čemu slouží. Aniball je silikonový balónek s pumpičkou, který se podobně jako tampón zavádí zhruba 7 centimetrů hluboko do pochvy. Následně se pomocí pumpičky nepatrně přifoukne a nastávající maminka pomocí svalů pánevního dna, které takto pilně trénuje, balónek vtahuje a uvolňuje. Zvládne-li tuto fázi na jedničku, přechází se k tréninku vypuzování Aniballu z pochvy a tím reálnému nacvičování samotného porodu. Budoucí maminka tak poznává své vlastní tělo a citlivě pochopí, jak porod funguje. Připraví se tak na to, jak své dítko porodit – bez stresu a zmatku.

 


Kdy s Aniballem začít?S předporodním cvičením za pomoci Aniballu je nejlepší začít tři až čtyři týdny před termínem porodu, ne dříve než v 36 týdnu těhotenství, a velmi důležitá je pravidelnost. Jak jsme zmínili výše, nejprve se Aniball přifoukne jen částečně a trénuje se pouze vtahování a uvolňování pánevního dna. Následně se přechází k nácviku vypuzování balónku z pochvy, přičemž se každý den Aniball přifoukne zase o kousek víc. Pokud bude maminka poctivě cvičit s balónkem každý den, dosáhne většího obvodu balónku a docílí za tři týdny obvodu 30 cm, což je zhruba obvod hlavičky novorozence – strach z porodu se tak stává zbytečným. Pro pravidelné předporodní cvičení s Aniballem je dobré vyčlenit si 15 – 30 minut a maminka se tak bude cítit fit a připravená na den D, kdy uvidí poprvé své vytoužené miminko.


Proč je Aniball oblíbený maminkami a doporučován odborníky?


Protože odměnou za to, že s ním nastávající maminka pravidelně a aktivně trénovala, je jí hladší průběh porodu, často bez nepříjemného nástřihu hráze, a snazší vytlačení a porození samotného miminka. Lékaři i porodní asistentky si chválí lepší spolupráci s nastávající maminkou během porodu a také větší sílu a pružnost pánevního dna, díky které je pro maminky snazší dítko hladce porodit. Maminky si také významně zkrátí druhou dobu porodní a vyzkouší vhodné polohy pro porod. Aniball je navíc vyráběn přímo v České republice a nechybí mu registrace u Ministerstva zdravotnictví ČR, což jeho kvalitu a důvěryhodnost ještě zvyšuje.


 

 

Aniball využijete i po porodu a to jako skvělou prevenci při inkontinenci a regeneraci svalstva po porodu!

 

Nástřih hráze – je to nutné? Nástřih hráze – je to nutné?

Nástřih hráze, odborně episiotomie, je obávaným výkonem během porodu, kolem kterého panují někdy až hororové mýty. Často se hovoří o lenosti lékařů, komunistických postupech a podobně. I tak hrozná věc, jako je protětí...

Připraveni na návrat z porodnice!

Než se maminka vrátí s miminkem domů, mělo by již být veškeré domácí zázemí připravené. Během pobytu v porodnici by partner sám nebo za pomoci někoho blízkého měl zajistit poslední úklid před velkým příchodem nového...

Bonding po porodu Bonding po porodu

Bonding je anglický výraz, který v překladu znamená připoutání. Jedná se o to, aby bezprostředně po porodu byl zajištěn přímý dotyk matky a novorozeného miminka. Samotný porod a poporodní období je spojeno s výkyvy...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka