facebook
Dobré ráno, je sobota 18.9.2021 a svátek slaví Kryštof

Jak se oblékat za chladného počasí


Ilustrační fotografie


Venku se nám nepříjemně ochladilo a nejedna budoucí maminka tak přemýšlí, v jakém oblečení vyrazit na procházku do přírody, na nákup do města nebo na cestu do práce. Zima dokáže být opravdu velmi zrádná a přináší s sebou nejen namrzlé chodníky, ale také zvýšené riziko kašle, rýmy či jiné příznaky nachlazení. Rozhodli jsme se vám proto poradit, jaké oblečení si do této zimy obléci, abyste se cítila lépe.


Prodyšné a savé oblečení zároveň


Oblečení se v zimě vyplatí vrstvit. To znamená, že je lepší si obléknout více slabších vrstev než jednu silnou, jelikož vás tyto vrstvy lépe zahřejí a také se v případě potřeby snáze odkládají.


Základ by mělo tvořit kvalitní spodní prádlo. Na něj přijde košilka či tričko, poté si můžete obléci ještě jedno tričko, mikinu či svetr a bundu nebo kabát. Kabáty sice vypadají stylově, mnohdy se ale vyrábějí z nekvalitních materiálů, které příliš nehřejí. Určitě tedy uděláte lépe, když investujete do kvalitního vlněného kabátu s velkým límcem ke krku, nebo když raději zvolíte hřejivou péřovou bundu.


I vaše nohy by měly být v teple. Pod kalhoty tedy v třeskutých mrazech oblékněte ještě hřejivé legíny či spodky, které opět budou perfektně izolovat. Na vaše chodidla by měla přijít teplá obuv s pevnou protiskluzovou podrážkou. Dejte si pozor na hladké boty, ve kterých se snadno smeknete. Ohrožujete tak totiž nejen své zdraví, ale i miminko.


Rady jak se oblékat


Když se pohybujete v domácím prostředí, sedíte v autě nebo v kanceláři, svrchní oblečení odložte. Jinak byste si na svůj tepelný komfort zvykla, a když byste vyšla do mrazu ven, byla by vám zima. Naopak když jste venku, dobře se zaizolujte. I když na někoho čekáte, snažte se neustále hýbat a nestát na jednom místě - i to vás ochrání před nepříjemným promrznutím.
 

Na hlavu si nasaďte čepici a na ruce navlékněte hřejivé rukavice. I když vám tyto doplňky budou připadat za začátku zbytečné, určitě je po pár minutách venku oceníte. Také zbytečně nikam nechvátejte. V těhotenství má mnoho maminek problémy se zadýcháváním. Pokud patříte mezi ně, vězte, že během chladných měsíců se vám začnou stahovat průdušky a dýchání bude ještě mnohem náročnější.

Ošetření laserem v těhotenství Ošetření laserem v těhotenství

Laserem se dnes ošetřuje celá řada kožních vad. Mnoho žen si své problémy neuvědomí až do doby, než otěhotní. Pak je čeká velké rozhodnutí - buď dalších 9 měsíců laserový zákrok odkládat...

Jak vybírat těhotenské šaty Jak vybírat těhotenské šaty

S příchodem jarních měsíců nastává ideální čas pro koupi těhotenských šatů. Mnoho maminek se šatům v těhotenství vyhýbá, jelikož si v nich připadají příliš velké a tlusté. Důležité je vybrat si vhodný střih, velikost...

Žena se v i těhotenství může oblékat stylově Žena se v i těhotenství může oblékat stylově

A dokonce může správným oblečením vyzdvihnout své bříško a pochlubit se svým mateřstvím! Těhotenská móda udělala velký krok dopředu a to, co bylo před nedávnou dobou ještě utopií, je dnes možné. Pokud jste se i před...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka