facebook
Dobrý podvečer, je čtvrtek 29.2.2024 a svátek slaví Bedřich

Jak se oblékat za chladného počasí


Ilustrační fotografie


Venku se nám nepříjemně ochladilo a nejedna budoucí maminka tak přemýšlí, v jakém oblečení vyrazit na procházku do přírody, na nákup do města nebo na cestu do práce. Zima dokáže být opravdu velmi zrádná a přináší s sebou nejen namrzlé chodníky, ale také zvýšené riziko kašle, rýmy či jiné příznaky nachlazení. Rozhodli jsme se vám proto poradit, jaké oblečení si do této zimy obléci, abyste se cítila lépe.


Prodyšné a savé oblečení zároveň


Oblečení se v zimě vyplatí vrstvit. To znamená, že je lepší si obléknout více slabších vrstev než jednu silnou, jelikož vás tyto vrstvy lépe zahřejí a také se v případě potřeby snáze odkládají.


Základ by mělo tvořit kvalitní spodní prádlo. Na něj přijde košilka či tričko, poté si můžete obléci ještě jedno tričko, mikinu či svetr a bundu nebo kabát. Kabáty sice vypadají stylově, mnohdy se ale vyrábějí z nekvalitních materiálů, které příliš nehřejí. Určitě tedy uděláte lépe, když investujete do kvalitního vlněného kabátu s velkým límcem ke krku, nebo když raději zvolíte hřejivou péřovou bundu.


I vaše nohy by měly být v teple. Pod kalhoty tedy v třeskutých mrazech oblékněte ještě hřejivé legíny či spodky, které opět budou perfektně izolovat. Na vaše chodidla by měla přijít teplá obuv s pevnou protiskluzovou podrážkou. Dejte si pozor na hladké boty, ve kterých se snadno smeknete. Ohrožujete tak totiž nejen své zdraví, ale i miminko.


Rady jak se oblékat


Když se pohybujete v domácím prostředí, sedíte v autě nebo v kanceláři, svrchní oblečení odložte. Jinak byste si na svůj tepelný komfort zvykla, a když byste vyšla do mrazu ven, byla by vám zima. Naopak když jste venku, dobře se zaizolujte. I když na někoho čekáte, snažte se neustále hýbat a nestát na jednom místě - i to vás ochrání před nepříjemným promrznutím.
 

Na hlavu si nasaďte čepici a na ruce navlékněte hřejivé rukavice. I když vám tyto doplňky budou připadat za začátku zbytečné, určitě je po pár minutách venku oceníte. Také zbytečně nikam nechvátejte. V těhotenství má mnoho maminek problémy se zadýcháváním. Pokud patříte mezi ně, vězte, že během chladných měsíců se vám začnou stahovat průdušky a dýchání bude ještě mnohem náročnější.

Oznamte nový přírůstek do rodiny netradičně - tričkem Oznamte nový přírůstek do rodiny netradičně - tričkem

Čekáte svoje první miminko, nebo jste už ostřílená a víte, co vás čeká? V každém případě se jedná o velkou novinu a určitě teď řešíte, jak ji sdělit svému okolí.

Ideální oblečení do společnosti Ideální oblečení do společnosti

Chystáte se do společnosti a chcete, aby vám to slušelo i v těhotenství? Pokud se ve svých starých šatech cítíte jako slon, nic si z toho nedělejte, s těmito pocity bojují i jiné maminky. Raději si pořiďte...

Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat? Těhotenská a mateřská podprsenka - jakou si vybrat?

Každá budoucí maminka by se měla ve svém těle cítit dobře. Právě vhodně zvolené spodní prádlo může k takovým pocitům dopomoci. Proto se v dnešním článku zaměříme na výběr těhotenské...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka