facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 16.5.2022 a svátek slaví Přemysl

Správná postýlka pro miminko


Ilustrační fotografie


Dětská postýlka pro miminko je velice důležitá a při jejím výběru by rodiče měli být obezřetní. Přeci jen je to místo, kde bude miminko trávit většinu svého času. V dnešní době je na trhu k dostání celá řada postýlek nejrůznějších parametrů. Která z nich však bude nejvhodnější právě pro vaše miminko?

Mezi klasické postýlky patří především dřevěné s příčkami, jejichž rošt je možné umístit do různých poloh podle věku miminka. Přineseme-li si domů novorozeně, je pro ně určeno to nejvyšší patro v postýlce tak, abychom k němu měli co možná nejblíže. Tato klasická postýlka má většinou rozměry 120 x 60 cm. Může tak být využitelná i pro dítě v předškolním věku. Vedle toho jsou k dostání i postýlky větší, například o rozměrech 140 x 70 cm, někdy označované jako juniorské, které lze lehkou úpravou změnit na dětskou postýlku i pro školáka.   

Správná postýlka pro miminka by mít měla na vnitřní straně viditelnou rysku, která označuje maximální výšku, kam může dosahovat matrace. S ohledem na to, že miminko tráví v postýlce hodně času, mělo by být její dno vyrobeno z dřevěných příček tak, aby na něm umístněná matrace byla dostatečně prodyšná.  Stejně tak mají svůj význam i mřížky na postýlce umístěné po stranách. Zajišťují proudění a výměnu vzduchu. Proto nejsou příliš vhodné nejrůznější mantinely umístěné v postýlce, které brání proudění vzduchu a zvyšují riziko tzv. syndromu náhlého úmrtí kojence. Postýlku je dobré volit z přírodních materiálů. Nejčastější proto bývá dřevěná. Samozřejmostí je, aby případná svrchní barva byla bezpečná, odolná a netoxická.

U postýlky pro miminko je důležité všímat si i takových věcí jako jsou případně ostré rohy. Takové bude potřeba zajistit chrániči, aby si miminko neublížilo. Lepší je proto rovnou volit postýlku se zaoblenými hranami. Na postýlkách pro miminka jsou často boční strany polohovatelné, aby bylo možné lépe se k miminku dostat. V takovém případě je ale důležité si ověřit, zda je současně boční strana postýlky opatřena nějakou formou zajištění, kterou nebude moci dítě samo překonat.

Péče o vlasy miminka Péče o vlasy miminka

Miminka se již rodí s vlásky. Některá jich mají více a jiná méně. Po narození bývají ve vlasech miminek zbytky plodové vody a mázku. Hlavičku je možné po narození lehce otřít. V žádném...

Prořezávání zoubků Prořezávání zoubků

Prořezávání zoubků provází růst každého děťátka. Většinou jsou děti v tomto období podrážděné a neklidné. Setkávají se totiž s bolestí a neumějí se s ní vyrovnat. Proto častěji než obvykle...

Newborn focení - fotografování novorozenců Newborn focení - fotografování novorozenců

Spousta lidí v poslední době propadla fenoménu „selfies“ - čili focení sama sebe. Někteří toho využívají a fotí se kdykoliv a kdekoliv, někdo si zase rád fotí jídlo, které si připravil nebo objednal v restauraci.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka