facebook
Dobré odpoledne, je úterý 10.12.2024 a svátek slaví Dana

Alergie na sperma partnera


Ilustrační fotografie


Slovo alergie není v dnešní době ničím ojedinělým. Při jeho vyslovení si tak většina lidí vybaví například alergii na pyl, na prach či nějakou potravinu. Slyšeli jste však o alergii na sperma? Bohužel je to tak, i na sperma lze mít alergii. Zpočátku si toho žena nemusí ani všimnout. I když drobné indicie se mohou vyskytovat. Zejména po sexuálním styku se může potýkat s pálením či svěděním. To však může souviset i s různými vaginálními problémy v podobě mykóz, kvasinek apod. Jistě žádnou ženu nenapadne, že by se mohlo jednat o alergii na sperma.

Alergie, jako nepřiměřená reakce ženského organismu na partnerovo sperma, může být odhalena v případě, že se danému páru nepodaří počít dítě a začnou podstupovat sérii nejrůznějších vyšetření. V rámci těchto testů může být zjištěno, že tělo ženy automaticky vytváří protilátky proti spermatu svého partnera, což brání početí. Jestliže se alergie na sperma potvrdí, následuje většinou léčba, kterou podstupuje žena. Léčba spočívá v podávání léků na imunitu s tím, že se partneři musí vyvarovat nechráněného styku. Imunita ženy tak má možnost posílit tak, aby již na přítomnost spermií reagovala správně.

V některých případech léčba podáváním léky nemusí být účinná a k otěhotnění je nutné přidružit i metody umělého oplodnění. Tělo ženy v případě alergie na sperma totiž brání vstupu spermií k vajíčku, které je připraveno k oplodnění. V takovém případě se spermie zavedou do dělohy a protilátky tak na ně neúčinkují. Cesta umělého oplodnění samozřejmě rovněž není jednoduchá, nicméně v takové situaci značně zvyšuje šance na otěhotnění.

Alergie na spermie, která brání přirozenému početí miminka a její léčba může s sebou nést i zvýšené nároky na psychiku obou partnerů. Oprostit se od jakéhokoli problému souvisejícího s početím je vždy těžké, a ne nadarmo se uvádí, že právě stres bývá v mnohých případech tím největším nepřítelem plodnosti. Ruku v ruce tak některé páry podstupují vedle samotné léčby i psychologická sezení, aby se s nastalým problémem dokázaly lépe vyrovnat.





Chci miminko, ale už mi je 40 - co dělat? Chci miminko, ale už mi je 40 - co dělat?

Bohužel v mnoha starších lidech stále panuje přesvědčení, že by žena měla mít své první dítě co nejdříve - třeba už ve 20 letech - a nechápou, proč někdo mateřství odkládá až na čtyřicítku.

Z jakých důvodů nejčastěji nemohou ženy otěhotnět? Z jakých důvodů nejčastěji nemohou ženy otěhotnět?

Každá žena se může dostat do situace, kdy se jí nedaří otěhotnět. A přiznejme si, takové situace nastávají v životě čím dál častěji. V dnešním článku se tedy zaměříme na skutečnosti, které...

Kyselina listová před početím Kyselina listová před početím

Pokud právě plánujete miminko, určitě byste měla zvážit zvýšení příjmu kyseliny listové, klidně i v podobě vitaminových tabletek. Jedná se totiž o klíčový vitamin s velkým významem jak při početí, tak při následném vývoji plodu.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka