Mnoho párů, kterým se nedaří zplodit potomka přirozenou cestou, se s důvěrou a nadějí obracejí na IVF kliniky a centra asistované reprodukce. Ty nabízejí řadu metod, jak neplodnost, se kterou se potýká téměř každý pátý pár, úspěšně léčit. Početí vlastního miminka je možné dosáhnout pomocí umělého oplodnění, asistované reprodukce nebo IVF s darovanými vajíčky či spermiemi. Kromě toho lze použít řadu dalších laboratorních metod, které zvyšují šanci na úspěšné propojení vajíčka se spermií, následné uhnízdění embrya v děloze a zdárný průběh těhotenství. Pokud patříte mezi ženy, které mají natolik závažné zdravotní problémy, že nemohou otěhotnět přirozenou cestou, darovaná vajíčka jsou vaší šancí na mateřství.
IVF jak velmi úspěšná léčba neplodnosti
Neplodnost u jednoho nebo obou partnerů objevuje stále častěji, a proto byla zařazena mezi civilizační choroby. Reprodukční medicína je velmi dynamicky se rozvíjející lékařský obor a lékaři, vědci a celé výzkumné týmy pracují na stále novějších a úspěšnějších metodách, jak neplodnost léčit. Aby byla léčba maximálně úspěšná, je nejprve potřeba diagnostikovat příčinu neplodnosti. Teprve na základě přesné diagnózy může lékař doporučit nejvhodnější řešení. Návštěva IVF centra nebo kliniky asistované reprodukce se doporučuje v případě, že se páru nedaří otěhotnět po roce nechráněného styku. V případě, že je žena starší než 35 let, tento doporučený interval se zkracuje na 6 měsíců. Na základě zjištění rodinné a osobní anamnézy obou partnerů je možné IVF zahájit.
Co má vliv na plodnost?
K tomu, aby vznikl nový život, jsou potřeba dva a neplodnost může být problémem u muže, u ženy, u obou nebo být důsledkem nepříznivé kombinace jejich genofondů. V prvním případě je tedy nutné zjistit, kde leží příčina neplodnosti. U mužů se provádí spermiogram. Jedná se o vyšetření, při kterém dokážou lékaři ze získaného vzorku spermatu určit, zda jsou spermie zdravé, je jich dostatek, jsou pohyblivé a nevyskytují se u nich žádné deformace.
Ženy čeká komplexnější vyšetření, jehož součástí je celkové gynekologické a hormonální vyšetření. Díky nim lékař zjistí, jestli má žena zdravou dělohu, alespoň jeden funkční vaječník a produkuje zdravá vajíčka, která je možné oplodnit. Na kvalitu vajíček i spermií má vliv mnoho faktorů. Mezi nejčastější negativní vlivy patří špatná životospráva, pohyb v nezdravém prostředí, stres, prodělaná onemocnění, genetická zátěž nebo hormonální problémy.
IVF a darování vajíček
Pokud vyšetření ženy prokáže, že není schopná produkovat dostatek kvalitních a zdravých vajíček, jednou z možností, jak si pořídit vlastní dítě, jsou darovaná vajíčka. Příčin ženské neplodnosti je celá řada. Může to být důsledek prodělaného onemocnění dělohy nebo vaječníků, onkologická léčba, genetické predispozice nebo vyšší věk, ve kterém se kvalita vajíček začne poměrně rychle zhoršovat. Díky dárkyním vajíček pak mají tyto ženy naději na to, že založí vlastní rodinu.
Každá IVF klinika má svůj dárcovský program a seznam dárkyň, od kterých mohou neplodné ženy přijmout vajíčka. Darování vajíček je přísně anonymní proces, jehož pravidla a podmínky jsou zakotvena v zákoně. Také výběr dárkyň podléhá jasně stanoveným kritériím. Dárkyně musí být plnoletá a ne starší než 35 let (některé kliniky umožňují darovat vajíčka ženám až do 36 let). Požadovaný je perfektní fyzický i psychický stav a ukončené minimálně středoškolské vzdělání. Pokud je žena vybrána jako potenciálně vhodná dárkyně, čeká ji řada vyšetření. Za svůj vynaložený čas a úsilí získá řadu benefitů. V první řadě bude mít dokonalý přehled o svém zdravotním stavu a plodnosti, získá finanční kompenzaci v řádu desítek tisíc korun a v neposlední řadě si odnese dobrý pocit z toho, že se pro jiné ženy stala dárkyní naděje.
|
Někdy není jiná možnost, než podstoupit náhradní mateřství. Pátráte po vhodných ženách na odnošení Vašeho dítěte a když ji najdete, čekáte a těšíte se celých devět měsíců. Jen s tím rozdílem, že Vaše miminko porodí jiná žena.
Mnoho žen má problémy s otěhotněním, snaha počít miminko se může rovnat nekonečnému příběhu a partnery toho nelehké období může výrazně poznamenat.
Syndrom polycystických ovarií neboli Stein-Leventhalův syndrom je jedním z nejčastějších endokrinních onemocnění žen a dost často také stojí za neplodností. Při tomto onemocnění vznikají na vaječnících ženy drobné i větší cystičky...
2013 Copyright © - Další šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Pro ženy v období těhotenství je tu těhotenské oblečení a móda v přehledné nabídce a pro miminka zase kojenecké oblečení, vše v prvotřídní kvalitě. Pokud rádi cestujete je tu pro Vás levná dovolená s dětmi v Čechách. Módní oblečení na styls.cz - šaty, kabelky, šátky, spodní prádlo a další super kousky.