facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 23.5.2024 a svátek slaví Jana

Vaše poradna

Již položené a zodpovězené dotazy

Mam takovy dotaz delala jsem si tehotenske testy a jsou negativni. Jenze je 7.10 a ja dostala menses naposledy 30.8 a byla jsem na ockovani delozniho cipku ., bohuzel jsem do toho mela 2 potahy travy a mam psychiku v p*** . Pomozte mi

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

nedá se jednoznačně říci, že vynechání menstruace je způsobeno očkováním. Mohou to být jiné příčiny (např. hormonální nerovnováha nebo Váš psychický stav) a je opravdu potřeba, aby Vás vyšetřil lékař. Pokud k němu nechcete jít sama a máte obavy požádat matku, aby Vám se situací pomohla (šla s Vámi ke gynekologovi), řekněte někomu jinému, komu důvěřujete. V každém větším městě jsou také k dispozici bezplatné psychologické poradny nebo využijte naši poradnu:

http://www.maminkov.cz/psychologicka-poradna/vlozit-dotaz.html

Ale návštěvu gynekologa zbytečně neoddalujte. Jedině lékař dokáže posoudit, co vynechání menstruace způsobilo.

Hanka

Dobry den, mela bych otazku. Spala jsem s klukem ale mela kondom. Nic pry neslo do me. A uz je to 8dni co jsem nedostala menstruaci.. Prvni test vysel negativni a v druhem se nevyznam .:) a jelikoz jsem mlada ta nechci dite a mame se to bojim rict ze jsem asi tehotna ;( poradte mi

Odpověď na dotaz

Dobrý den Kristýno,

doporučila bych Vám co nejdříve navštívit gynekologa, ten by v této době Vaše těhotenství bezpečně poznal. Většina těhotenských testů dokáže zaznamenat těhotenství už v prvních dnech vynechané menstruace, ale nejsou stoprocentní a stačí drobné nedodržení návodu (delší nebo kratší doba ponechání papírku v moči, apod.), abyste se ve výsledku nevyznala (jak píšete). Nemusíte být těhotná. Na zpoždění menstruace může mít vliv mnoho faktorů, jedním z nich je určitě psychika. Pokud máte velké obavy z těhotenství, může to také hrát svou roli. Každopádně jestliže si těhotenství nepřejete, vyražte za gynekologem opravdu co nejdříve. Ať těhotenství potvrdí nebo ne, budete to vědět hned. Teprve pak se dá uvažovat nad tím ostatním. Hodně štěstí.

Hanka

Dobrý den, jak mám počítat, ve kterém týdnu těhotenství jsem, když ovulaci podle měření jsem měla 30,31.8. a první den poslední menstruace byl 9.8.. Menstruaci mam vždy velmi nepravidelnou a i ovu. Takže jsme si dělala testy na ovulaci a zjistila. Ve kterém týdnu těhotenství tedy jsem?

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

podle data poslední menstruace byste nyní byla v 9. týdnu těhotenství (od soboty 4.10.), ale jak píšete, měla jste ovulaci o týden později než předpokládají tabulky :) Což znamená, že těhotenství bude spíše odpovídat 8. týdnu. Pravděpodobně to ale přesně určí gynekolog podle stadia vývoje plodu na ultrazvuku v těhotenské poradně.

Hanka

Dobrý den chci se zeptat.Když jsem měla na posledy sex 4.9.a dostala jsem to slbe 10.9 a konec jsem měla 15.9.kdy zjistim,podle testu,že jsem těhotna a v jakým bych byla týdnu.děkuji přeji krásný den Martina

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

nevím, jestli máte pravidelný cyklus, ale když počítám zhruba těch 28 dní, tak předchozí menstruaci jste měla někdy od 14. srpna. Od tohoto data by se těhotenství počítalo a teď byste byla už v 8. týdnu a těhotenství by mělo být prokazatelné pomocí testu i u gynekologa. Ale vzhledem k tomu, že 4.9. (termín pohlavního styku) už je cca 22. den cyklu a ovulace se předpokládá zhruba 12.-16. den cyklu, je možné, že lékař určí jiné stadium těhotenství (dřívější týden). Od 4.9. probíhá nyní 5. týden, i v takovém případě už by test měl těhotenství potvrdit.

Hanka

Dobry den Rada bych se zeptala,čekám první miminko tak je pro mě vše nové teď začínám 9tt a nemám ještě bříško ani náznak zvětšeného bříška.Je to normální?

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

růst bříška je velmi individuální, první centimetry se u některých žen projeví už kolem sedmého týdne, u jiných až na začátku druhého trimestru (14.t.). Často rostoucímu bříšku předchází mírný přírůstek na váze nebo zvětšování prsou (či tlak v prsou). V oblasti bříška pravděpodobně zaznamenáte nejprve to, že Vás škrtí kalhoty, a až později se bříško začne rýsovat. V této době už za sebou jistě máte první větší vyšetření u gynekologa. Pokud při této návštěvě všechno proběhlo v pořádku, byla bych v klidu. Pokud by Vás to přeci jen znervózňovalo, kontaktujte ho hned, ať jste v pohodě. Na našich webových stránkách jsem našla tento článek:

http://www.maminkov.cz/tehotenstvi/jsem-tehotna/jak-roste-brisko-v-tehotenstvi.html

Třeba Vám informace z něj také pomohou.

Přeji Vám klidné a krásné těhotenství.

Hanka

Počet:
zalozka