facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 28.5.2020 a svátek slaví Maxim

2. cvik posilování paží a prsních svalů

Přejděte do pozice vzpor klečmo, tj. klekněte si na kolena vzdálená od sebe na šířku vaší pánve, opřete se o dlaně na úrovni ramen, ruce mějte od sebe na šíři ramen. Pozor na rovná záda. Hlavu držte v rovině, v prodloužení trupu, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi. Zatáhněte bříško.
S nádechem zvedejte jednu ruku (stále nataženou) ke stropu, dlaň nechte vytočenou směrem od těla. Dívejte se vytočenou za dlaní, čímž otevřete hrudník. Vydržte v této pozici asi 10 vteřin, volně dýchejte. S výdechem se pomalu vracejte do výchozí pozice. Jedná se o výdržové cviky na protažení, proto je nutné v pozici nějakou dobu zůstat a prodýchat ji.

Zvedáme střídavě pravou a levou ruku, cvičíme 8 opakování na každou stranu.
Chybně - prohnutá bedra, hlava v záklonu, zapadlá mezi ramena.
Chybně - pohyb je prováděn zapažením, nikoli přetočením trupu.


FotogalerieCvik na idealní zakončení cvičební lekce

Postavte se vzpřímeně, stoj rozkročný, nohy od sebe na šířku pánve. Předkloňte hlavu, bradu do jamky mezi klíčními kostmi. Pomalu, obratel po obratli, přejděte do hlubokého předklonu...

Protažení dolních končetin, beder a hýždí

Posaďte se na zem, nohy natáhněte, roznožte co nejdál od sebe. Hýždě musí být pevně přitisknuté k podložce, páteř vzpřímená, bříško zatažené, ramena stlačená a lopatky stažené k sobě a dolů.

Protažení dolních končetin a beder

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy. Ramena, bedra i hýždě tiskněte k podložce, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi. Zvedněte pravou nohu, dopněte a přitáhněte k hrudníku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka