facebook
Dobré odpoledne, je středa 4.10.2023 a svátek slaví František

Cvičení pro těhotné

Připravili jsme pro vás série cviků, které můžete cvičit doma, kdykoliv si najdete chvilku času. Série jsou sestaveny z jednoduchých, ale účinných cviků, zaměřených na posilování a protahování svalových skupin, které jsou s rostoucím bříškem nadměrně namáhané a zatěžované.
Cvičení nemusí obsahovat vždy všechny cviky, vybírejte podle aktuálního stavu a nálady. Ideálně je zakončete závěrečným protažením. Snažte se provádět cviky SPRÁVNĚ. Cvičte nejlépe každý den.
Nezapomeňte - nepřepínejte se, cvičte s pozitivním vědomím a uvidíte, že se úleva dostaví. Čím dříve se do cvičení pustíte, tím snazší to pro vás bude. Udělejte ze cvičení pravidelnou součást vašeho dne a časem se na něj budete přímo těšit. Spokojená maminka = spokojené miminko.Protažení dolních končetin a beder

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy. Ramena, bedra i hýždě tiskněte k podložce, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi. Zvedněte pravou nohu, dopněte a přitáhněte k hrudníku.

Procvičení chodidel

Sedněte si s pokrčenými koleny, chodidla přiložte k sobě. Dejte pozor na rovná záda. Přiložte ruce k prstům na nohou a mírně tlačte prsty nohou směrem od chodidel, k tělu. Vydržte 6 - 8 dob, volně přitom dýchejte.

Protažení krční páteře

Sedněte si do tureckého sedu, dbejte na rovná záda, stlačená ramena, hlavu v ose trupu a zasazenou bradu. Nadechněte se. S výdechem předkloňte hlavu, bradu přitáhněte do jamky mezi klíčními kostmi.

Procvičení kyčlí a pánve

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy v kolenou. Ruce podél těla, ramena tlačte do podložky. Dívejte se rovně před sebe, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi, záda nechte přitlačená k podložce.

2. cvik posilování paží a prsních svalů

Přejděte do pozice vzpor klečmo, tj. klekněte si na kolena vzdálená od sebe na šířku vaší pánve, opřete se o dlaně na úrovni ramen, ruce mějte od sebe na šíři ramen.

Počet:

zalozka