facebook
Příjemnou noc, je pondělí 6.7.2020 a svátek slaví Bohuslava

Procvičení chodidel

Sedněte si s pokrčenými koleny, chodidla přiložte k sobě. Dejte pozor na rovná záda.
Přiložte ruce k prstům na nohou a mírně tlačte prsty nohou směrem od chodidel, k tělu. Vydržte 6 - 8 dob, volně přitom dýchejte.
Uchopte nohy za nárty, palce vašich rukou směřují na prostředek chodidel. Mírným tlakem rukou vytočte hranu chodidel od sebe, palce vytočené ven. Vydržte opět 6- 8 dob, volně dýchejte.


Obměna: v sedu na židli můžete kroužit střídavě pravým a levým kotníkem; kroužek provádějte směrem dovnitř i ven, na pořadí nezáleží.
 FotogalerieCvik na idealní zakončení cvičební lekce

Postavte se vzpřímeně, stoj rozkročný, nohy od sebe na šířku pánve. Předkloňte hlavu, bradu do jamky mezi klíčními kostmi. Pomalu, obratel po obratli, přejděte do hlubokého předklonu...

Protažení dolních končetin, beder a hýždí

Posaďte se na zem, nohy natáhněte, roznožte co nejdál od sebe. Hýždě musí být pevně přitisknuté k podložce, páteř vzpřímená, bříško zatažené, ramena stlačená a lopatky stažené k sobě a dolů.

Protažení dolních končetin a beder

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy. Ramena, bedra i hýždě tiskněte k podložce, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi. Zvedněte pravou nohu, dopněte a přitáhněte k hrudníku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka