facebook
Příjemnou noc, je pondělí 6.7.2020 a svátek slaví Bohuslava

Protažení krční páteře

Sedněte si do tureckého sedu, dbejte na rovná záda, stlačená ramena, hlavu v ose trupu a zasazenou bradu. Nadechněte se.

S výdechem předkloňte hlavu, bradu přitáhněte do jamky mezi klíčními kostmi. S nádechem se vraťte do výchozí pozice. Opakujte 3x.

Obměna: s výdechem předkloňte hlavu, bradou nad klíční kost na pravé straně, s nádechem přejdeme bradou nad klíční kost na levé straně, přecházíme obloučkem. Výdech. S nádechem opět přecházíme bradou napravo. Na obě strany cvik provedeme maximálně 3x.

Chybně - povolený trup - vyhrbená záda, předsunutá brada.


Tento cvik je možné provádět i vestoje, pro těhotné ženy je však vhodnější pozice v tureckém sedu, aby zbytečně nezatěžovaly nohy.FotogalerieCvik na idealní zakončení cvičební lekce

Postavte se vzpřímeně, stoj rozkročný, nohy od sebe na šířku pánve. Předkloňte hlavu, bradu do jamky mezi klíčními kostmi. Pomalu, obratel po obratli, přejděte do hlubokého předklonu...

Protažení dolních končetin, beder a hýždí

Posaďte se na zem, nohy natáhněte, roznožte co nejdál od sebe. Hýždě musí být pevně přitisknuté k podložce, páteř vzpřímená, bříško zatažené, ramena stlačená a lopatky stažené k sobě a dolů.

Protažení dolních končetin a beder

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy. Ramena, bedra i hýždě tiskněte k podložce, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi. Zvedněte pravou nohu, dopněte a přitáhněte k hrudníku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka