facebook
Dobré ráno, je úterý 21.3.2023 a svátek slaví Radek

Procvičení kyčlí a pánve

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy v kolenou. Ruce podél těla, ramena tlačte do podložky. Dívejte se rovně před sebe, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi, záda nechte přitlačená k podložce. Přitáhněte pravou nohu směrem k hrudníku (s rostoucím bříškem koleno přitahujeme vně, abyste bříško nestlačovala), ruku nechte položenou na koleni, v pozici chvíli vydržte. Dýchejte.
S výdechem koleno pravé nohy postupně vytáčíme na stranu, vydržíme v pozici na 8 dob, přitom volně dýcháme. S výdechem vracíme koleno k hrudníku, po třech opakováních nohu položíme chodidlem na podložku do výchozí pozice.

Opakujeme 3x na pravou a 3x na levou nohu. Důležité je nezadržovat dech a v obou pozicích chvíli vydržet.
 


FotogalerieCvičení pánevního dna během těhotenství Cvičení pánevního dna během těhotenství

Cvičení je v těhotenství pro každou ženu velmi prospěšné. Pro spoustu z nás je pohyb přirozenou součástí života a bez něj bychom si to neuměly představit.  Důležité je však vědět, jaký druh sportu je pro období očekávání nejvhodnější...

Cvik na idealní zakončení cvičební lekce

Postavte se vzpřímeně, stoj rozkročný, nohy od sebe na šířku pánve. Předkloňte hlavu, bradu do jamky mezi klíčními kostmi. Pomalu, obratel po obratli, přejděte do hlubokého předklonu...

Protažení dolních končetin, beder a hýždí

Posaďte se na zem, nohy natáhněte, roznožte co nejdál od sebe. Hýždě musí být pevně přitisknuté k podložce, páteř vzpřímená, bříško zatažené, ramena stlačená a lopatky stažené k sobě a dolů.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka