facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Procvičení kyčlí a pánve

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy v kolenou. Ruce podél těla, ramena tlačte do podložky. Dívejte se rovně před sebe, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi, záda nechte přitlačená k podložce. Přitáhněte pravou nohu směrem k hrudníku (s rostoucím bříškem koleno přitahujeme vně, abyste bříško nestlačovala), ruku nechte položenou na koleni, v pozici chvíli vydržte. Dýchejte.
S výdechem koleno pravé nohy postupně vytáčíme na stranu, vydržíme v pozici na 8 dob, přitom volně dýcháme. S výdechem vracíme koleno k hrudníku, po třech opakováních nohu položíme chodidlem na podložku do výchozí pozice.

Opakujeme 3x na pravou a 3x na levou nohu. Důležité je nezadržovat dech a v obou pozicích chvíli vydržet.
 


FotogalerieCvik na idealní zakončení cvičební lekce

Postavte se vzpřímeně, stoj rozkročný, nohy od sebe na šířku pánve. Předkloňte hlavu, bradu do jamky mezi klíčními kostmi. Pomalu, obratel po obratli, přejděte do hlubokého předklonu...

Protažení dolních končetin, beder a hýždí

Posaďte se na zem, nohy natáhněte, roznožte co nejdál od sebe. Hýždě musí být pevně přitisknuté k podložce, páteř vzpřímená, bříško zatažené, ramena stlačená a lopatky stažené k sobě a dolů.

Protažení dolních končetin a beder

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy. Ramena, bedra i hýždě tiskněte k podložce, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi. Zvedněte pravou nohu, dopněte a přitáhněte k hrudníku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka