facebook
Dobré ráno, je neděle 25.8.2019 a svátek slaví Radim

Pěšky nebo na kole s dětmi?


Ilustrační fotografie


Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Snad všichni rodiče chtějí se svými ratolestmi podnikat výlety. Pokud tedy máte volné víkendové odpoledne, určitě někam vyrazte. Dejte si jen pozor na počasí. Například pokud je deštivo či větrno a máte děti příliš malé, dlouhý pobyt venku vám doporučit nemůžeme. A pokud se už přece jen chystáte, pořádně své děti oblékněte.

Výhody cestování pěšky

Cestování pěšky je relativně bezpečné. Zapomeňte však na překonávání dlouhých vzdáleností a absolvování vysokohorských túr. Malým dětem obvykle stačí ujít pár kilometrů a jsou unavené. Jestliže máte malého novorozence, doporučujeme vyrazit s kočárkem. Pak ale musíte naplánovat trasu tak, aby byla pro kočárek sjízdná. Starší děti můžete v případě únavy vzít například na ramena. Značně se však pronesou a i pro vás bude cesta za pár kilometrů únavná. Cestování pěšky je vhodné i po městě. Například choďte s dětmi pěšky do obchodu - nejezděte autem či hromadnou dopravou, pokud nemusíte. Jelikož budou tak mít přirozený pohyb, zlepší si svou fyzickou kondici a na pěším výletě více vydrží.

Proč cestovat na kolech

Malé dítě z kočárku snadno přemístíte do speciálního vozíčku, který připojíte ke svému kolu. Malé děti rovněž často využívají speciální sedačky na kola. Stačí, když sedačku umístíte na kolo před sebe, kde na ní budete dobře vidět. Poté budete mít přehled o tom, co vaše dítě dělá a jak je při jízdě spojené. Větším dětem už můžete pořídit vlastní kola či čtyřkolky. Opět jste ale omezeni tím, jak dlouho vaše dítě vydrží jet. Musíte vybrat dobře sjízdný terén, ve kterém nehrozí žádná nebezpečná zranění. Pokud se navíc vaše dítě unaví, budete muset nést nejen jeho, ale i kolo.

Cestování na kole a pěšky s dítětem se zkrátka nedá příliš srovnávat. V obou případech je ideální nezačínat na příliš dlouhých trasách, ba naopak spíš plánovat kratší výlety, u kterých budete mít jistotu, že je vaše děti v pohodě fyzicky zvládnou. Ideální je výlet zkombinovat s cestou autem.

KAWALLO VYCHYTÁVKA PRO VOLNÉ RUCE MÁ JMÉNO : KAWALLO

Cestujete s menšími dětmi ? Chystáte se na delší výlet nebo procházku ? Anebo jenom zařídit pár nezbytností ve městě, ale vaše malé dítko toho ještě tolik neujde a když, tak ne zrovna tempem, které by vám vyhovovalo ?

5 zajímavostí o dětských kočárcích 5 zajímavostí o dětských kočárcích

Kočárek patří bytostně k dětství, stejně jako starostliví rodiče anebo hračky. Přesto existuje mnoho zajímavostí, které jste možná o těchto „vozítkách“ pro miminka nevěděla.

Dítě v autě Dítě v autě

V dnešní době je téměř v každé domácnosti vozidlo, a jakmile se do rodiny narodí dítě, je nutné zajistit jeho bezpečnost při provozu tímto vozidlem. Rodiče by měli dbát na bezpečnost svého dítěte v autě od samého počátku a v žádném...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka