facebook
Dobré dopoledne, je sobota 23.2.2019 a svátek slaví Matěj

Pěšky nebo na kole s dětmi?


Ilustrační fotografie


Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Snad všichni rodiče chtějí se svými ratolestmi podnikat výlety. Pokud tedy máte volné víkendové odpoledne, určitě někam vyrazte. Dejte si jen pozor na počasí. Například pokud je deštivo či větrno a máte děti příliš malé, dlouhý pobyt venku vám doporučit nemůžeme. A pokud se už přece jen chystáte, pořádně své děti oblékněte.

Výhody cestování pěšky

Cestování pěšky je relativně bezpečné. Zapomeňte však na překonávání dlouhých vzdáleností a absolvování vysokohorských túr. Malým dětem obvykle stačí ujít pár kilometrů a jsou unavené. Jestliže máte malého novorozence, doporučujeme vyrazit s kočárkem. Pak ale musíte naplánovat trasu tak, aby byla pro kočárek sjízdná. Starší děti můžete v případě únavy vzít například na ramena. Značně se však pronesou a i pro vás bude cesta za pár kilometrů únavná. Cestování pěšky je vhodné i po městě. Například choďte s dětmi pěšky do obchodu - nejezděte autem či hromadnou dopravou, pokud nemusíte. Jelikož budou tak mít přirozený pohyb, zlepší si svou fyzickou kondici a na pěším výletě více vydrží.

Proč cestovat na kolech

Malé dítě z kočárku snadno přemístíte do speciálního vozíčku, který připojíte ke svému kolu. Malé děti rovněž často využívají speciální sedačky na kola. Stačí, když sedačku umístíte na kolo před sebe, kde na ní budete dobře vidět. Poté budete mít přehled o tom, co vaše dítě dělá a jak je při jízdě spojené. Větším dětem už můžete pořídit vlastní kola či čtyřkolky. Opět jste ale omezeni tím, jak dlouho vaše dítě vydrží jet. Musíte vybrat dobře sjízdný terén, ve kterém nehrozí žádná nebezpečná zranění. Pokud se navíc vaše dítě unaví, budete muset nést nejen jeho, ale i kolo.

Cestování na kole a pěšky s dítětem se zkrátka nedá příliš srovnávat. V obou případech je ideální nezačínat na příliš dlouhých trasách, ba naopak spíš plánovat kratší výlety, u kterých budete mít jistotu, že je vaše děti v pohodě fyzicky zvládnou. Ideální je výlet zkombinovat s cestou autem.

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Turistika s dětmi Turistika s dětmi

Turistika patří mezi oblíbené prázdninové sporty a tak není divu, že i rodiče rádi se svými ratolestmi vyrazí na nějaký ten výlet. Ani rodiče s velmi malým miminkem nechtějí sedět doma. Problém nastává, když máme malé miminko a ...

ERV Evropská pojišťovna Bezpečí v zahraničí pro celou rodinu

Chystáte se s rodinou do zahraničí a máte strach z toho, že se tam něco stane? I dospělý člověk může mít smůlu a zranit se nebo způsobit škodu na zdraví, u dětí se riziko ještě zvyšuje. Na pět minut...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka