facebook
Příjemnou noc, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Objevte sílu bylinek po porodu


Ilustrační fotografie


Bylinky v těhotenství a mateřství vám mohou opravdu výrazně pomoci vypořádat se se zdravotními problémy, které vás trápí. Užívání klasických léků předepsaných lékařem je pro mnoho maminek tabu, když kojí, jelikož by mohla tato léčiva negativně ovlivnit miminko. Proto se čím dál víc do popředí dostávají bylinky. Jejich sílu tedy rozhodně nepodceňujte. U nás se dozvíte, jaké bylinky jsou po porodu nejvhodnější.

Bylinky vhodné pro šestinedělí

V šestinedělí vám správné bylinky pomohou zregenerovat tělo i ducha nebo také usnadní laktaci. Dokonce i kvalitu mléka můžete zlepšit právě užíváním vhodných bylinek.

V šestinedělí můžete vyzkoušet například kmín, koriandr, fenykl, anýz nebo černý bez. Bylinky se dají buď míchat nebo užívat samostatně, záleží jen na vašich preferencích. Ideální je si ze semen připravit čaj, který vypijete přibližně dvakrát denně.

Abyste dostali své tělo zpět do formy, pomůže vám k tomu kontryhel. Tato zázračná bylinka totiž pomáhá při stahování dělohy a podporuje také její čištění. Ke kontryhelu můžete v tomto případě přidat také maliník a odvar z těchto bylin popíjet v průběhu celého šestinedělí.

Zevní použití bylinek

Bylinky se nedají užívat pouze vnitřně, ale oblíbená je také jejich zevní aplikace. Na popraskané bradavky vám pomůže například olej z měsíčku lékařského a na poranění hráze je zase vhodný třezalkový gel nebo šťáva z ananasu. Hojení kromě třezalky a měsíčku podporuje také levandule, kterou si můžete potírat a masírovat jizvu po císařském řezu.

Další bylinky, jako třeba kopřiva, bříza nebo lopuch, zlepší kvalitu vašich vlasů. Zajímavou volbou jsou také Bachovy kapky - květové esence, které vám pomohou se vypořádat s psychickými problémy, které u vás mohou po narození miminka nastat.

Padání vlasů po porodu Padání vlasů po porodu

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy, obzvláště u ženy. Snad každá touží po bujné, husté a kvalitní hřívě nebo alespoň po lesklých a zdravých vlasech. V běžném období se o vlasy dá pečovat různými přípravky, které dnes již dokážou divy.

Šestinedělí Šestinedělí

Šestinedělí je období plné změn, a to především pro novopečenou maminku. Je to stanovené období 6ti týdnů, resp. 42 dnů po porodu, kdy u matky probíhají anatomické a fyziologické změny...

Nadměrná únava v šestinedělí Nadměrná únava v šestinedělí

Potýkáte se v šestinedělí s nadměrnou únavou? Připadáte si vyčerpaná a bez energie? Pak rozhodně nezoufejte, protože nejste jedinou maminkou, která to tak má. Malý novorozenec vyžaduje...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka