facebook
Dobré ráno, je úterý 22.10.2019 a svátek slaví Sabina

Objevte sílu bylinek po porodu


Ilustrační fotografie


Bylinky v těhotenství a mateřství vám mohou opravdu výrazně pomoci vypořádat se se zdravotními problémy, které vás trápí. Užívání klasických léků předepsaných lékařem je pro mnoho maminek tabu, když kojí, jelikož by mohla tato léčiva negativně ovlivnit miminko. Proto se čím dál víc do popředí dostávají bylinky. Jejich sílu tedy rozhodně nepodceňujte. U nás se dozvíte, jaké bylinky jsou po porodu nejvhodnější.

Bylinky vhodné pro šestinedělí

V šestinedělí vám správné bylinky pomohou zregenerovat tělo i ducha nebo také usnadní laktaci. Dokonce i kvalitu mléka můžete zlepšit právě užíváním vhodných bylinek.

V šestinedělí můžete vyzkoušet například kmín, koriandr, fenykl, anýz nebo černý bez. Bylinky se dají buď míchat nebo užívat samostatně, záleží jen na vašich preferencích. Ideální je si ze semen připravit čaj, který vypijete přibližně dvakrát denně.

Abyste dostali své tělo zpět do formy, pomůže vám k tomu kontryhel. Tato zázračná bylinka totiž pomáhá při stahování dělohy a podporuje také její čištění. Ke kontryhelu můžete v tomto případě přidat také maliník a odvar z těchto bylin popíjet v průběhu celého šestinedělí.

Zevní použití bylinek

Bylinky se nedají užívat pouze vnitřně, ale oblíbená je také jejich zevní aplikace. Na popraskané bradavky vám pomůže například olej z měsíčku lékařského a na poranění hráze je zase vhodný třezalkový gel nebo šťáva z ananasu. Hojení kromě třezalky a měsíčku podporuje také levandule, kterou si můžete potírat a masírovat jizvu po císařském řezu.

Další bylinky, jako třeba kopřiva, bříza nebo lopuch, zlepší kvalitu vašich vlasů. Zajímavou volbou jsou také Bachovy kapky - květové esence, které vám pomohou se vypořádat s psychickými problémy, které u vás mohou po narození miminka nastat.

Šestinedělí po porodu

Šestinedělí je období, které nastává okamžitě po porodu. Latinsky se tato doba nazývá puerperium a zahrnuje celkem 6 týdnů - cca 42 dnů. Ačkoliv jeho průběh a tedy i ukončení je velmi individuální záležitostí u každé ženy, můžeme...

Vlasy po porodu Vlasy po porodu

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. A je to opravdu tak. Stačí si jen všimnout žen na ulici a jistě většinu z nás zaujme ta, jejíž vlasy jsou zdravé a upravené. Každá žena si přeje mít krásný...

Možné komplikace v šestinedělí Možné komplikace v šestinedělí

Šestinedělí bývá pro novopečenou maminku velmi náročné. Celé tělo se postupně dostává do původního stavu a je jen otázkou individuálního prožívání, jak bude toto období u ženy probíhat.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka