facebook
Dobré ráno, je čtvrtek 26.11.2020 a svátek slaví Xenie

Jak vyřešit celulitidu a strie po porodu


Ilustrační fotografie


Byla jste před porodem fit a teď vás trápí nevzhledné strie či celulitida? Poradíme vám, jak se s těmito nepříjemnými kožními problémy po porodu vypořádat. Strie nikdy nezmizí na 100 % - vždy na vaší pokožce budou patrné, ale dají se téměř zneviditelnit. Celulitidu ovlivňují nejen tukové polštářky na vašem těle, ale i genetické předpoklady. I tak se ale dá ve velké míře omezit.

Co to jsou strie a jak je odstranit

V těhotenství se strie týkají až 90 % žen. Jsou to drobné vnitřní jizvičky - pajizévky. Vznikají tam, kde je pokožka ztenčená a málo elastická. Pojí se s přibíráním kilogramů v těhotenství, kterým se samozřejmě nedá zcela vyhnout. I pokud nepodlehnete přejídání, počítejte s tím, že alespoň 7 kg přiberete. A právě náhlé zvětšení břicha tyto jizvičky způsobí.

I pokud jsou vaše strie teď po porodu výrazné, nebojte se, že takové budou celý život. Během dvou až třech let postupně vyblednou a na světlé pokožce tak budou sotva patrné. Strie se však nevyplácí ignorovat. Po třech letech jejich vzhled už nezměníte, můžete s nimi však začít bojovat hned v počátku. Abyste striím zabránila, je důležité dbát na dostatečnou hydrataci pokožky, ať už pravidelným pitným režimem nebo hydratačními krémy. Ty nanášejte alespoň jednou denně a vždy je jemně vmasírujte do postižených míst.

Jak se zbavit celulitidy

Celulitida je opravdu zákeřná. I pokud jste jí nikdy v životě netrpěla, je možné, že se na vašich stehnech a zadečku po porodu objeví. Souvisí především se zvýšením hmotnosti a s přibráním tuku v těchto problematických partiích. Abyste se jí zbavila, je nutné se v první řadě zaměřit na svůj jídelníček a pitný režim. Jezte dostatek ovoce, zeleniny a naopak se vyhněte nekvalitním tukům a cukru. Jakmile naberete ztracenou energii, začněte více sportovat. Tím odbouráte přebytečné tuky i s celulitidou. Vhodné jsou i masáže pokožky, které zlepší její prokrvení.

Jestliže vás celulitida trápí opravdu moc, můžete zajít i na její speciální odstranění. Tuk je možné nechat rozpustit ultrazvukem, zpevnit ochablá místa rázovou vlnou nebo zajít na liposukci. Pozor ale, pokud nezměníte své současné zažité návyky, je možné, že se na vašem těle celulitida objeví znova.

Inkontinence po porodu Inkontinence po porodu

Těhotenství a následný porod dá ženskému tělu velmi zabrat a někdy si odnese i určité následky do budoucna. Během porodu, především toho obtížného, vzniká velký tlak na pánevní dno, které...

Vaše tělo po porodu – 2. část Vaše tělo po porodu – 2. část

V první části jsme se zabývali tím, jak velkou změnou prochází naše tělo po porodu, konkrétně tedy partie bříška, rodidel a ňader. V druhé části probereme, jaké další dopady má porod na...

Vaše tělo po porodu – 1. část Vaše tělo po porodu – 1. část

Těhotenství a následný porod jsou náročné procesy, během kterých se tělo velmi mění. Nejedná se však nutně o trvalou změnu, kdy by již nebylo cesty zpět. Vaše tělo se bude...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka