facebook
Dobré odpoledne, je neděle 23.3.2025 a svátek slaví Ivona

Jak kojit s polštářem


Ilustrační fotografie


Kojící polštář se pro mnoho maminek stal užitečným pomocníkem. Můžete ho pořídit v celé škále rozměrů, velikostí a barev. Vyberte si takový, který se líbí vám a zároveň máte pocit, že bude pohodlný i pro vaše miminko. Tento polštář je skvělou volbou pro domácí kojení, při kterém si můžete sednout, lehnout - zkrátka uložit se podle svých představ. S kojícím polštářem zvládne kojení každá čerstvá i zkušená maminka, která dosud preferovala obyčejné polohy vsedě nebo vleže.

Hlavní výhody kojícího polštáře

Tento polštář přináší maminkám nespočet výhod. Například šetří jejich záda a ruce, které jsou už tak často vystavovány velké fyzické zátěži. Mnoho maminek trápí bolesti zad ještě z těhotenství, během kterého tuto část těla přetěžovalo velké bříško. Situaci pak nelepší ani nedostatek pohybu či sedavá práce. Naopak ruce se během dne nezastaví. Neustále musíte něco poklízet a připravovat.

Kojení na polštáři je opravdu snadné. Můžeme ho tak doporučit především prvorodičkám, které se bojí, že miminko špatně uchopí, pozice pro něj bude nepohodlná a rozpláče se. Takto totiž bude mít neustále pod sebou polštář, který poslouží jako měkká podložka. Jelikož je tento polštář dostatečně velký, může se využívat i při dalších činnostech, nejen na kojení. Jakmile přestanete kojit, můžete ho dát třeba do dětské postýlky nebo ho používat na venkovní pikniky.

Vhodné polohy na kojení s polštářem

Kojící polštář se při kojení stáčí. Výběr strany, na kterou ho otočíte, si většinou můžete přizpůsobit. Není tedy problém kojit z levého nebo z pravého prsu. Vhodné jsou polohy vleže i vsedě. Polštář můžete použít ke dvěma zásadním účelům. V prvním případě ním podložíte hlavu miminka, případně poskytnete oporu celému jeho tělíčku. V druhém si jej dáte za svá záda, čímž zajistíte pohodlné opření i na tvrdé sedačce. Tyto výhody samozřejmě můžete vzájemně kombinovat.





Jak řešit kojení, když musíte chodit do práce Jak řešit kojení, když musíte chodit do práce

Chcete se navrátit do pracovního procesu krátce po šestinedělí a řešíte, jak to bude do budoucna s kojením? Délka kojení je u každé maminky individuální. Záleží nejen na jejích zásobách mateřského mléka, ale...

Užiteční pomocníci při kojení Užiteční pomocníci při kojení

Pro všechny maminky jsme připravili článek, ve kterém se zaměříme na užitečné pomocníky při kojení. Patří k nim třeba odsávačky, kojící polštáře, pomůcky při zapadlých bradavkách, kojenecké váhy nebo sáčky na skladování...

Co jíst během kojení, aby dítě i matka byli zdravé Co jíst během kojení, aby dítě i matka byli zdravé

Během kojení nemáme na starosti jen své zdraví, ale i zdraví malého nenarozeného dítěte. Každou z nás jistě občas „honí mlsná“ a během zápřahu v péči o miminko jistě na nějaký ten dietní hřích nehledíme.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka