facebook
Dobré odpoledne, je sobota 27.4.2024 a svátek slaví Vlastislav

Jak kojit s polštářem


Ilustrační fotografie


Kojící polštář se pro mnoho maminek stal užitečným pomocníkem. Můžete ho pořídit v celé škále rozměrů, velikostí a barev. Vyberte si takový, který se líbí vám a zároveň máte pocit, že bude pohodlný i pro vaše miminko. Tento polštář je skvělou volbou pro domácí kojení, při kterém si můžete sednout, lehnout - zkrátka uložit se podle svých představ. S kojícím polštářem zvládne kojení každá čerstvá i zkušená maminka, která dosud preferovala obyčejné polohy vsedě nebo vleže.

Hlavní výhody kojícího polštáře

Tento polštář přináší maminkám nespočet výhod. Například šetří jejich záda a ruce, které jsou už tak často vystavovány velké fyzické zátěži. Mnoho maminek trápí bolesti zad ještě z těhotenství, během kterého tuto část těla přetěžovalo velké bříško. Situaci pak nelepší ani nedostatek pohybu či sedavá práce. Naopak ruce se během dne nezastaví. Neustále musíte něco poklízet a připravovat.

Kojení na polštáři je opravdu snadné. Můžeme ho tak doporučit především prvorodičkám, které se bojí, že miminko špatně uchopí, pozice pro něj bude nepohodlná a rozpláče se. Takto totiž bude mít neustále pod sebou polštář, který poslouží jako měkká podložka. Jelikož je tento polštář dostatečně velký, může se využívat i při dalších činnostech, nejen na kojení. Jakmile přestanete kojit, můžete ho dát třeba do dětské postýlky nebo ho používat na venkovní pikniky.

Vhodné polohy na kojení s polštářem

Kojící polštář se při kojení stáčí. Výběr strany, na kterou ho otočíte, si většinou můžete přizpůsobit. Není tedy problém kojit z levého nebo z pravého prsu. Vhodné jsou polohy vleže i vsedě. Polštář můžete použít ke dvěma zásadním účelům. V prvním případě ním podložíte hlavu miminka, případně poskytnete oporu celému jeho tělíčku. V druhém si jej dáte za svá záda, čímž zajistíte pohodlné opření i na tvrdé sedačce. Tyto výhody samozřejmě můžete vzájemně kombinovat.





Bolestivé kojení Bolestivé kojení

Kojení může být pro novopečenou maminku krásným intimním zážitkem. Problém však nastává, když nás začnou trápit bolestivé a popraskané bradavky, což pro většinu z žen znamená konec kojení.

Strava maminek během kojení Strava maminek během kojení

V době těhotenství se budoucí maminky poměrně přirozeně a automaticky zvýšeně zajímají o stravování. Zejména dbají na to, aby jedly dostatečně, vyváženě a vyhýbaly se potravinám, které...

Nejčastější mýty o kojení Nejčastější mýty o kojení

I taková aktiva, jakou je kojení, se pojí s mnoha mýty, které se tradují mezi čerstvými i zkušenými maminkami. Pojďte se na některé z nich s námi podívat. Alespoň zjistíte, co vše...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka