facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 6.7.2020 a svátek slaví Bohuslava

10 tipů pro nevyspalé rodiče, jak ukolébat miminka za horkých letních nocí


Ilustrační fotografie

V létě často nepomůže ani ta nejlíbeznější ukolébavka. V ložnici je 29 stupňů a miminko nemůže spát. Když ho už přece jen s vypětím sil uspíte, v noci svým křikem několikrát vzbudí oba rodiče.

S naším velkým přehledem tipů ale miminko uspíte i za těch nejteplejších letních nocí.

1.    Dbejte na dostatek tekutin
Za horkých nocí se děti často budí žízní a křikem se dožadují kojení. Interval jejich nočního buzení prodloužíte, když budete přes den dbát na správný pitný režim.

2.    Zkuste vlažnou koupel
K večerním rituálům, které připravují miminka na spánek, patří i koupel. Nenapouštějte zbytečně příliš teplou vodu, vhodnější je vlažná lázeň. Miminku nebude po uložení do postýlky tak velké horko.

3.    Otevřete okna
Zkuste snížit teplotu v ložnici, kde dítě spí. Když otevřete okna, miminko rychleji usne. Pokud však bydlíte v přízemí, neotevírejte okna dokořán.

4.    Zatáhněte závěsy
V létě se stmívá až kolem 9 hodiny večer, proto nezapomeňte zatáhnout žaluzie nebo závěsy. Díky tmě začne produkce hormonu melatoninu, který dítěti pomůže rychle usnout.

5.    Dejte jim lehké pyžamo
Nebojte se, že se miminko za teplých letních nocí nachladí. Na spaní mu bude stačit lehký overal s krátkými rukávy. Když se nebude potit, rychleji usne a v noci se nebude tolik budit.

6.    Přikryjte je prostěradlem
Nepřikrývejte v létě miminka teplými peřinami. Odkopou se a pak na ně může táhnout. Když je zakryjete jen lehkým prostěradlem, je menší pravděpodobnost, že ho shodí. Paradoxně tak budou ve větším teple.

7.    Zapněte ventilátor
Pokud miminko nemůže v horku usnout, pusťte v místnosti ventilátor. Bílý šum dítě ukolébá a navíc přístroj rozproudí vzduch v místnosti. Nikdy však ventilátor nemiřte přímo na dětskou postýlku.

8.    Pověste na postýlku namočené pleny
Jestliže i tak dítě stále vedrem pláče a nemůže spát, rozvěste na příčky dětské postýlky, namočené látkové pleny. Vytvoří příjemné mikroklima a miminko rychleji usne.

9.    Ochraňte je před komáry
Se svědivými štípanci se bude miminku špatně usínat. Raději kolem jeho postýlky nainstalujte moskytiéru, aby ho nepříjemný hmyz nekousal.

10.    Zajistěte ticho
Grilují sousedé na zahradě a miminko nemůže kvůli jejich hluku usnout? Požádejte je, ať se ztiší nebo postýlku přesuňte do pokoje, který má okna na opačnou stranu.


Na dětský spánek má velký vliv matrace


Klidný spánek celou noc s co nejméně probuzeními zajistíte miminku i výběrem vhodné matrace. Například dětská matrace Amálka je dobře prodyšná, což se hodí zejména v létě, když se děti hodně potí.

A kvalitní spánek si zaslouží i rodiče. Pokud váháte, jakou matraci si pořídit, nechte si poradit od odborníka. Dr. Sleep vám prostřednictvím jednoduché aplikace vybere matraci na míru a vy už pak půjdete do obchodu téměř na jisto!

Nošení dětí v šátcích Nošení dětí v šátcích

Nejedná se o žádnou velkou novinku, ale spousta rodičům je móda nošení dětí v šátku či jiném nosiči stále ještě velkou neznámou. Kromě klasických kočárků se nám nabízí možnost mít své dítko vždy při sobě a mít naprostou kontrolu nad jeho ...

Kde přebalovat miminko? Pořiďte si přebalovací pult či komodu.

Čekáte-li miminko, budete potřebovat celou řadu věcí od kočárku, přes oblečení až po hračky. Nutný je nicméně také dětský nábytek a samozřejmě také kvalitní přebalovací pulty, které budete používat spoustu měsíců.

Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem Domácí zvíře ve společné domácnosti s novorozencem

Lidé a zvířata, hlavně ta domácí jako je pes a kočka již neodmyslitelně patří k sobě. Naše domácí mazlíčky rozmazlujeme a děláme pro ně téměř první a poslední. Pokud si pořídíme zvíře již s odrostlejším dítětem, většinou nebývá problém.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka