facebook
Dobré odpoledne, je pátek 18.1.2019 a svátek slaví Doubravka

Jak vybrat golfový kočárek?


Ilustrační fotografie

 

Nedávno jsme se v našem blogu zabývali tím, jak vybrat správný kočárek. Protože jsme téma jen nakousli, podíváme se postupně podrobněji na jednotlivé kategorie kočárků. Nyní jsou na řadě tzv. golfové kočárky neboli „golfáče“.
 

 

Co jsou to golfové kočárky?

 

Jsou to kočárky s jednoduchou, lehkou a snadno složitelnou konstrukcí. Golfové kočárky (golfky) získaly své jméno díky tvaru držadel, která vypadají jako golfové hole. Jejich hlavní předností je nízká hmotnost a skladnost, což značně ulehčuje manipulaci především v městském prostředí (například v hromadné dopravě) a při přepravě autem.

 

Konstrukce jednotlivých modelů golfových kočárků se může lišit, zpravidla ale zahrnuje i opěrku na nohy, stříšku nebo bezpečnostní pás.

 


Pro jak staré děti jsou golfáče určeny?

 

Lehká konstrukce golfových kočárků je určena především pro přepravu odrostlejších dětí starých 1–2 roky. Vozit v nich mladší děti se ze zdravotních ani bezpečnostních důvodů nedoporučuje. Pro menší děti jsou určeny sportovní kočárky, pro kojence hluboké nebo kombinované kočárky. Golfové kočárky navíc většinou neposkytují možnost polohování a nedokonale tlumí otřesy.

 

Batolata už jsou dost velká na to, aby zvládala samostatný pohyb a nepotřebují už ani tak pevnou oporu zad. Co ale potřebují, je náležitý výhled na okolní svět, se kterým se chtějí plnými doušky seznamovat. Golfáče proto poslouží vašemu dítěti především jako podpůrný dopravní prostředek při procházkách nebo nákupech. Obecně pak platí, že čím menší dítě, tím by váš kočárek měl být stabilnější a robustnější.

 


Na co při výběru brát ohledy?

 

Především na své dítě. Pokud už je starší, cupitá o sto šest a budete jej vozit jen v případě unavených nožiček, pak si vystačíte s jednoduchými lehkými golfkami. Pro méně neposedné děti ale doporučujeme vsadit na robustnější golfky, které mají i pevnou opěrku pro dítě a pogumovaná kolečka – například golfový kočárek Corsa od značky Zopa.

 

golfový kočárek Corsa od značky Zopa

Takto vypadá golfový kočárek Corsa od značky Zopa.

 

Pamatujte ale na to, že nemůžete mít všechno. Stabilnější a robustnější konstrukce s měkkým polstrováním bude o poznání těžší než lehký kočárek s minimem vychytávek. Tady je potřeba si určit priority i to, kam všude budete se svým kočárkem jezdit. Plastová kolečka většiny golfových kočárků nejsou určena pro zdolávání náročného terénu. Pokud tedy výletujete často, při výběru golfového kočárku se zaměřte na kvalitní kolečka.

 

Kromě praktických otázek je dobré se zaměřit i na design. Ve FunBaby vám nabízíme většinu kočárků hned v několika barevných variantách, takže máte z čeho vybírat.

 


Za kolik nové golfáče pořídíte?

 

Zde záleží především na tom, jaké jsou vaše nároky a priority. Lze si vybrat z nadupaných modelů i jednodušších kočárků pro běžný provoz.

 

Designovou špičkou je například golfový kočárek FC Maclaren, s precizní funkčností a maximálním bezpečím pak můžete počítat u golfáčů s logem Britax Römer. Jako zlatou střední cestu pak nabízíme golfky Zopa, které vás potěší svým českým designem.

 

Věříme, že budete spokojení, ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z nabízených modelů. A pokud máte dotaz nebo připomínku, ozvěte se nebo nás rovnou navštivte v našich kamenných prodejnách v Brně a Ostravě. Rádi vám odpovíme a pomůžeme.

 

Zdroje obrázků: Depositphotos.com; funbaby.cz

Jak uklidnit plačící miminko? Jak uklidnit plačící miminko?

Plačící miminko si rodiče přejí co nejdříve utišit. Uvádí se, že na každé miminko působí jiný způsob uklidnění, který mají v sobě nastavený. Rodičům tak pouze stačí jej objevit. Rodiče se tak snaží vyzkoušet různé způsoby, jak...

Jak uspat dítě Jak uspat dítě

Jak je známo, pro malé děti je často velkým problémem usínání. I když jsme jim zařídili veškeré pohodlí, jsou nakrmené, přebalené a umyté, pořád ne a ne usnout. Existuje spousta způsobů, jak dítě uspat, málokdy se nám to...

Vaše miminko a jeho první krůčky Vaše miminko a jeho první krůčky

První kroky jsou tím, na co se mnoho rodičů těší. Děti obvykle začínají chodit po svých mezi 9. a 17. měsícem života. Rozhodně tedy není kam spěchat a ani není nutné na ně nijak při pohybu naléhat. Hoďte za hlavu řeči, že sousedky...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka