facebook
Dobré dopoledne, je středa 21.8.2019 a svátek slaví Johana

Jak vybrat golfový kočárek?


Ilustrační fotografie

 

Nedávno jsme se v našem blogu zabývali tím, jak vybrat správný kočárek. Protože jsme téma jen nakousli, podíváme se postupně podrobněji na jednotlivé kategorie kočárků. Nyní jsou na řadě tzv. golfové kočárky neboli „golfáče“.
 

 

Co jsou to golfové kočárky?

 

Jsou to kočárky s jednoduchou, lehkou a snadno složitelnou konstrukcí. Golfové kočárky (golfky) získaly své jméno díky tvaru držadel, která vypadají jako golfové hole. Jejich hlavní předností je nízká hmotnost a skladnost, což značně ulehčuje manipulaci především v městském prostředí (například v hromadné dopravě) a při přepravě autem.

 

Konstrukce jednotlivých modelů golfových kočárků se může lišit, zpravidla ale zahrnuje i opěrku na nohy, stříšku nebo bezpečnostní pás.

 


Pro jak staré děti jsou golfáče určeny?

 

Lehká konstrukce golfových kočárků je určena především pro přepravu odrostlejších dětí starých 1–2 roky. Vozit v nich mladší děti se ze zdravotních ani bezpečnostních důvodů nedoporučuje. Pro menší děti jsou určeny sportovní kočárky, pro kojence hluboké nebo kombinované kočárky. Golfové kočárky navíc většinou neposkytují možnost polohování a nedokonale tlumí otřesy.

 

Batolata už jsou dost velká na to, aby zvládala samostatný pohyb a nepotřebují už ani tak pevnou oporu zad. Co ale potřebují, je náležitý výhled na okolní svět, se kterým se chtějí plnými doušky seznamovat. Golfáče proto poslouží vašemu dítěti především jako podpůrný dopravní prostředek při procházkách nebo nákupech. Obecně pak platí, že čím menší dítě, tím by váš kočárek měl být stabilnější a robustnější.

 


Na co při výběru brát ohledy?

 

Především na své dítě. Pokud už je starší, cupitá o sto šest a budete jej vozit jen v případě unavených nožiček, pak si vystačíte s jednoduchými lehkými golfkami. Pro méně neposedné děti ale doporučujeme vsadit na robustnější golfky, které mají i pevnou opěrku pro dítě a pogumovaná kolečka – například golfový kočárek Corsa od značky Zopa.

 

golfový kočárek Corsa od značky Zopa

Takto vypadá golfový kočárek Corsa od značky Zopa.

 

Pamatujte ale na to, že nemůžete mít všechno. Stabilnější a robustnější konstrukce s měkkým polstrováním bude o poznání těžší než lehký kočárek s minimem vychytávek. Tady je potřeba si určit priority i to, kam všude budete se svým kočárkem jezdit. Plastová kolečka většiny golfových kočárků nejsou určena pro zdolávání náročného terénu. Pokud tedy výletujete často, při výběru golfového kočárku se zaměřte na kvalitní kolečka.

 

Kromě praktických otázek je dobré se zaměřit i na design. Ve FunBaby vám nabízíme většinu kočárků hned v několika barevných variantách, takže máte z čeho vybírat.

 


Za kolik nové golfáče pořídíte?

 

Zde záleží především na tom, jaké jsou vaše nároky a priority. Lze si vybrat z nadupaných modelů i jednodušších kočárků pro běžný provoz.

 

Designovou špičkou je například golfový kočárek FC Maclaren, s precizní funkčností a maximálním bezpečím pak můžete počítat u golfáčů s logem Britax Römer. Jako zlatou střední cestu pak nabízíme golfky Zopa, které vás potěší svým českým designem.

 

Věříme, že budete spokojení, ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z nabízených modelů. A pokud máte dotaz nebo připomínku, ozvěte se nebo nás rovnou navštivte v našich kamenných prodejnách v Brně a Ostravě. Rádi vám odpovíme a pomůžeme.

 

Zdroje obrázků: Depositphotos.com; funbaby.cz

První náušnice pro holčičku První náušnice pro holčičku

Také máte doma malou princeznu a jako její rodiče jste se rozhodli k propíchnutí oušek a výběru náušnic? Zřejmě se asi mezi rodiči najdou jen výjimky, kdy nenechají své dceři v raném věku propíchnout ouška a...

S miminkem k moři S miminkem k moři

Byla jste před narozením miminka zvyklá jezdit pravidelně k moři a nyní uvažujete o tom, zda takovou dovolenou absolvovat i s malým děťátkem. Před samotným rozhodnutím je potřeba zvážit několik okolností.

Jak správně oblékat děti Jak správně oblékat děti

Při oblékání dětí je nutné myslet v prvé řadě na funkčnost a efektivnost oblečení, nikoli jen na to, jak to vypadá. I když samozřejmě rodiče chtějí, aby jejich miminko, batole a běhající dítko vypadaly co nejlépe.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka