facebook
Dobré dopoledne, je úterý 23.7.2024 a svátek slaví Kristýna

Relaxační cvičení, které zabere jen 5 minut


Ilustrační fotografie


Pohyb, který se v těhotenství vyplácí provozovat, je určitě relaxační cvičení. Navíc ho jistě zvládnete i sama bez instruktora. Cvičit můžete ráno, večer i během dne. Uvidíte, že vše zvládnete už za 5 minut a po cvičení se budete cítit opravdu příjemně. Připravte si podložku, pusťte si relaxační hudbu a pojďte s námi vyzkoušet cviky, které jsme pro vás připravili. Relaxace je velmi důležitá, protože vám pomůže uvědomit si všechny části těla i vnitřní pocity.

Relaxační cviky vleže

Relaxační cvičení vám může pomoci odbourat stres, bolesti zad nebo poruchy spánku. V každé pozici si uvědomte své tělo až po konečky prstů. Začněte v leže, kdy se položíte na záda a přitáhnete jednu nohu ke svému hrudníku. Cvik provádějte opatrně - je možný jen v prvních týdnech, kdy nemáte ještě bříško. S přitaženou nohou prodýchejte a poté ji přetočte na bok. Vy se otočte na druhou stranu. Cvik proveďte doleva i doprava.

V tureckém sedu

Přes bok se opatrně zvedněte do sedu. Dejte nohy špičkami k sobě a protáhněte vnitřní stehna. Pokuste se držet rovná záda. V této pozici setrvejte alespoň pět nádechů a výdechů, poté plynule přejděte do tureckého sedu. Chytněte se za špičku a ukloňte se na opačnou stranu. Vyhrbíte svá záda a ucítíte tah kolem páteře. V této poloze je maximálně uvolníte a protáhnete. Uvědomte si je a snažte se je prodýchat. Cvičení zopakujte ještě na druhou stranu.

Pozice kočky a protažení vestoje

Přesuňte se do pozice kočky. Vyhrbte hřbet a po chvilce ho naopak prohněte. Důležitý je zde hluboký nádech a výdech. Z kočky můžete přejít do stoje, kdy protáhnete svůj krk. Hlavu ukloňte na jednu stranu. Druhou ruku volně svěste podél těla a použijte ji tak jako protizávaží. Dýchejte. Poté hlavu přetočte směrem k podpaží a opět prodýchejte. Cvik zopakujte ještě na druhou stranu. Těchto pět protahovacích cviků můžete zopakovat ještě jednou. Cvičení vám zabere přibližně 5 minut vašeho času a sama uvidíte, že se po něm budete cítit mnohem lépe.

Cvik na idealní zakončení cvičební lekce

Postavte se vzpřímeně, stoj rozkročný, nohy od sebe na šířku pánve. Předkloňte hlavu, bradu do jamky mezi klíčními kostmi. Pomalu, obratel po obratli, přejděte do hlubokého předklonu...

Protažení dolních končetin, beder a hýždí

Posaďte se na zem, nohy natáhněte, roznožte co nejdál od sebe. Hýždě musí být pevně přitisknuté k podložce, páteř vzpřímená, bříško zatažené, ramena stlačená a lopatky stažené k sobě a dolů.

Protažení dolních končetin a beder

Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy. Ramena, bedra i hýždě tiskněte k podložce, bradu zasuňte do jamky mezi klíčními kostmi. Zvedněte pravou nohu, dopněte a přitáhněte k hrudníku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka